Remont pomieszczeń w budynkach Sądów Rejonowych w Śremie, Środzie Wlkp i w budynku Sądu Okręgowego w Poznaniu al. K. Marcinkowskiego
Zamawiający Sąd Okręgowy w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Remont pomieszczeń w budynkach Sądów Rejonowych w Śremie, Środzie Wlkp i w budynku Sądu…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
02 września 2026
Termin ofert: 18 września 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
03 września 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Sąd Okręgowy w Poznaniu |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000323855 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Stanisława Hejmowskiego 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Poznań |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 61-736 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL415 - Miasto Poznań |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | dyrektor@poznan.so.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.poznan.so.gov.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Inna działalność
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00420145 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-09-03 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00419005 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki działu w postępowaniu dotyczące: zdolności technicznej lub zawodowej: W zakresie zdolności zawodowej zamawiający wymaga, aby Wykonawcy wykazali, że: 1) należycie wykonali w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: Dotyczy części 1: co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem prace związane z robotami wykończeniowymi tj. roboty malarskie, posadzkarskie w budynku użyteczności publicznej w kwocie nie mniejszej niż 80 000,00 zł brutto. Dotyczy części 2: co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem prace związane z robotami wykończeniowymi tj. roboty malarskie, posadzkarskie w budynku użyteczności publicznej w kwocie nie mniejszej niż 120 0000,00 zł brutto Dotyczy części 3: co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem prace związane z robotami wykończeniowymi tj. roboty malarskie, posadzkarskie w budynku użyteczności publicznej w kwocie nie mniejszej niż 80 000,00 zł brutto *Zamawiający przyjmuje, że zgodne z definicją wskazaną w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, „budynek użyteczności publicznej” to budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny. W tym celu Wykonawca składa wykaz robót budowlanych według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca złoży ofertę na więcej niż jedną część winien wykazać się robotą odpowiadającą najwyższą wartością części, w których jest najwyżej ocenionym np. Wykonawca składając ofertę dla części 1 - 3 winien wykazać, że wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem prace związane z robotami wykończeniowymi tj. roboty malarskie, posadzkarskie w budynku użyteczności publicznej w kwocie nie mniejszej niż 120 000,00 zł brutto. 2) dysponują osobą: - kierownik budowy, posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi minimum w ograniczonym zakresie w specjalności konstrukcyjno-budowlanej wydane na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów ustawy Prawo budowlane lub ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów, upoważniające do kierowania robotami budowlanymi w odniesieniu do konstrukcji oraz architektury obiektu objętymi przedmiotowym zamówieniem. W tym celu Wykonawca składa wykaz osób według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca złoży ofertę na więcej niż jedną część może wyznaczyć osobę na kierownika budowy dla każdej z tych części, lub też jedną osobę dla wszystkich części. Po zmianie: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki działu w postępowaniu dotyczące: zdolności technicznej lub zawodowej: W zakresie zdolności zawodowej zamawiający wymaga, aby Wykonawcy wykazali, że: 1) należycie wykonali w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: Dotyczy części 1: co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem prace związane z robotami wykończeniowymi tj. roboty malarskie, posadzkarskie w budynku użyteczności publicznej w kwocie nie mniejszej niż 80 000,00 zł brutto. Dotyczy części 2: co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem prace związane z robotami wykończeniowymi tj. roboty malarskie, posadzkarskie w budynku użyteczności publicznej w kwocie nie mniejszej niż 120 000,00 zł brutto Dotyczy części 3: co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem prace związane z robotami wykończeniowymi tj. roboty malarskie, posadzkarskie w budynku użyteczności publicznej w kwocie nie mniejszej niż 80 000,00 zł brutto *Zamawiający przyjmuje, że zgodne z definicją wskazaną w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, „budynek użyteczności publicznej” to budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny. W tym celu Wykonawca składa wykaz robót budowlanych według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca złoży ofertę na więcej niż jedną część winien wykazać się robotą odpowiadającą najwyższą wartością części, w których jest najwyżej ocenionym np. Wykonawca składając ofertę dla części 1 - 3 winien wykazać, że wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej jedno zamówienie obejmujące swoim zakresem prace związane z robotami wykończeniowymi tj. roboty malarskie, posadzkarskie w budynku użyteczności publicznej w kwocie nie mniejszej niż 120 000,00 zł brutto. 2) dysponują osobą: - kierownik budowy, posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi minimum w ograniczonym zakresie w specjalności konstrukcyjno-budowlanej wydane na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów ustawy Prawo budowlane lub ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów, upoważniające do kierowania robotami budowlanymi w odniesieniu do konstrukcji oraz architektury obiektu objętymi przedmiotowym zamówieniem. W tym celu Wykonawca składa wykaz osób według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca złoży ofertę na więcej niż jedną część może wyznaczyć osobę na kierownika budowy dla każdej z tych części, lub też jedną osobę dla wszystkich części. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.