„Przebudowa stropów na budynku „A” Zespołu Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp. – etap I”
Zamawiający Powiat Ropczycko-sędziszowski (Ropczyce, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa stropów na budynku „A” Zespołu Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp. – etap I”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 317 225 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4905, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,1 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
16 kwietnia 2026
Termin ofert: 8 maja 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
28 maja 2026
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
03 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | POWIAT ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKI |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 690581436 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Konopnickiej 5 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ropczyce |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 39-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL823 - Rzeszowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 172228900 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 172228571 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@spropczyce.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.spropczyce.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-76c99cfb-d514-419f-a367-56e435bae86c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00420134 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-03 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00201658 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Przebudowa stropów na budynku „A” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia są prace remontowo-modernizacyjne w Zespole Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp. Zakres prac obejmuje przebudowę stropów w budynku położonym przy ul. Wyspiańskiego 2 zgodnie z dokumentacją techniczno-projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarami robót, stanowiącymi załączniki Nr 9 i 10 do SWZ z uwzględnieniem zakresu przewidzianego w tym etapie robót budowlanych określonego w przedmiarze robót oraz w części opisowej „zakres robót”. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-05-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2026-06-08 do 2026-08-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ASBUD A. Stasiowski Spółka Komandytowa |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8181734766 |
| 4.3.3.) | Ulica | Glinik 2a |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Łączki Kucharskie |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 39-106 |
| 4.3.6.) | Województwo | podkarpackie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 303973,96 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00266621/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wystąpienie robót dodatkowych oraz konieczność zmiany technologii wykonania prac. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zmiany w umowie wynikają z zaistnienia okoliczności wskazanych w protokołach konieczności z dnia 06.07.2026 r., 27.07.2026 r. oraz 27.08.2026 r., przewidzianych w § 12 umowy. Zakres zamówienia podstawowego pozostaje bez zmian. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 41026,03 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 344999,99 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.