Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
281 939 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1GRUPA 1 - Tlen medyczny sprężony z dzierżawą butli, w tym: 1 Oxygenium tlen medyczny, gaz sprężony zgodnie ze specyfikacją produktu, butle aluminiowe pojemność 2 litry z zaworem zintegrowanym, 200 barów szt 1500 2 dzierżawa butli medycznych
    Center-Gaz Sp. z o.o. Sp.K.· Częstochowa
    Wartość umowy
    187 547 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    Center-Gaz Sp. z o.o. Sp.K.· Częstochowa
    Wartość umowy
    94 392 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

37.2026 Sprzedaż i dostawa tlenu medycznego sprężonego dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu

Zamawiający Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu (Mielec, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „37.2026 Sprzedaż i dostawa tlenu medycznego sprężonego dla potrzeb Szpitala…”, wybierając ofertę wykonawcy Center-Gaz Sp. z o.o. Sp.K. Łączna wartość umów: 281 939 zł. Złożono 4 oferty.

Łączna wartość umów
281 939 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~1,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Center-Gaz Sp. z o.o. Sp.K. za łącznie 281 939,40 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000308637

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żeromskiego 22

1.5.2.)Miejscowość

Mielec

1.5.3.)Kod pocztowy

39-300

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.)Numer telefonu

17 7800146

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@szpital.mielec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpital.mielec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c349c02f-9b0d-4bd0-9a30-b70c10857d97

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

37.2026 Sprzedaż i dostawa tlenu medycznego sprężonego dla potrzeb Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c349c02f-9b0d-4bd0-9a30-b70c10857d97

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419970

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00370532

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SzS.ZP.261.37.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

276323,25 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

GRUPA 1 - Tlen medyczny sprężony z dzierżawą butli, w tym:
1 Oxygenium tlen medyczny, gaz sprężony zgodnie ze specyfikacją produktu, butle aluminiowe pojemność 2 litry z zaworem zintegrowanym, 200 barów szt 1500
2 dzierżawa butli medycznych z zaworem zintegrowanym, 70 butli x 730 dni dobo- butla dni 51100

4.5.3.)Główny kod CPV

24111500-0 - Gazy medyczne

4.5.5.)Wartość części

191209,20 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

GRUPA 2 - Tlen medyczny sprężony butle stalowe własne wraz z napełnianiem, w tym:
1 Oxygenium tlen medyczny, gaz sprężony zgodnie ze specyfikacją produktu, butle stalowe pojemność 5 litrów 0,8 m3 szt 10
2 Oxygenium tlen medyczny, gaz sprężony zgodnie ze specyfikacją produktu, butle stalowe pojemność 10 litrów 1,6 m³ szt 60
3 Oxygenium tlen medyczny, gaz sprężony zgodnie ze specyfikacją produktu, butle stalowe pojemność 27 litrów 4,3 m³ szt 20
4 Oxygenium tlen medyczny, gaz sprężony zgodnie ze specyfikacją produktu, butle stalowe pojemność 40 litrów 6,4 m3 szt 100
5 Oxygenium tlen medyczny, gaz sprężony zgodnie ze specyfikacją produktu, butle stalowe pojemność 50 litrów 8,0 m3 szt. 60
6 Laboratoryjne badanie powłoki wewnętrznej butli, oczyszczenie, osuszenie, napełnienie (SUPERSERWIS) , bez legalizacji szt 250
7 Legalizacja butli własnych szt 41

4.5.3.)Główny kod CPV

24111500-0 - Gazy medyczne

4.5.5.)Wartość części

85114,05 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

187547,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

200491,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

187547,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Center-Gaz Sp. z o.o. Sp.K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 150523351

7.3.3)Ulica

ul. Torowa 3

7.3.4)Miejscowość

Częstochowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-280

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

187547,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

94392,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

98892,36 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

94392,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Center-Gaz Sp. z o.o. Sp.K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 150523351

7.3.3)Ulica

ul. Torowa 3

7.3.4)Miejscowość

Częstochowa

7.3.5)Kod pocztowy

42-280

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

94392,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

24111500-0Gazy medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
567 596 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
351 835 zł1 345 131 zł
Rozstęp międzykwartylowy
993 296 zł
Źródło próbki
CPV 24111500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
351 835 zł
Mediana
567 596 zł
Górny kwartyl
1 345 131 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mielec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 281 939 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 24111500-0 (Gazy medyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Center-Gaz Sp. z o.o. Sp.K. (Częstochowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.