Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Uzasadnienie faktyczne Zamawiający ogłosił postępowanie w dniu 18.08.2026 r. poprzez opublikowanie ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2026/BZP 00395759, na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://ezamowienia.gov.pl/pl/ oraz na BIP Zamawiającego. Termin na złożenie ofert upłynął w dniu 02.09.2026 r. o godz. 9:00. Do upływu terminu złożenia ofert wpłynęła jedna oferta, złożona przez Humus Group Sp. z o.o. ul. Malownicza 11, 22-400 Zamość. Zamawiający, po badaniu złożonej oferty, postanowił o jej odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pz

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 ofertaodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa parkingu na 11 miejsc postojowych wraz z odcinkiem drogi przy ul. Poniatowskiego w Zamościu - Budżet Obywatelski 2026

Zamawiający Miasto Zamość (Zamość, Lubelskie) opublikował wynik postępowania „Budowa parkingu na 11 miejsc postojowych wraz z odcinkiem drogi przy ul. Poniatowskiego w…”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Miasto ZamośćZamość, Lubelskieopublikowano 3 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Uzasadnienie faktyczne Zamawiający ogłosił postępowanie w dniu 18.08.2026 r. poprzez opublikowanie ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2026/BZP 00395759, na stronie internetowej prowadzonego postępowania… Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO ZAMOŚĆ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950368747

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek Wielki 13

1.5.2.)Miejscowość

Zamość

1.5.3.)Kod pocztowy

22-400

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

84 677 23 37

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zamosc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.umzamosc.bip.lubelskie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-033be6bc-3e33-4071-9c95-8edcba04545a

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa parkingu na 11 miejsc postojowych wraz z odcinkiem drogi przy ul. Poniatowskiego w Zamościu - Budżet Obywatelski 2026

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-033be6bc-3e33-4071-9c95-8edcba04545a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419829

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039186/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.49 Budowa parkingu na 11 miejsc postojowych wraz z odcinkiem drogi przy ul. Poniatowskiego w Zamościu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00395759

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIM.272.43.2026.MSZ

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

92779,55 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Budowa parkingu na 11 miejsc postojowych wraz z odcinkiem drogi przy ul. Poniatowskiego w Zamościu.
2. Przedmiotowe zadanie inwestycyjne ujęte jest w budżecie Miasta Zamość pn. „Przebudowa chodników oraz wykonanie miejsc postojowych przy ulicy Poniatowskiego - Budżet Obywatelski”. Realizacja zadania według dokumentacji technicznej pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej nr 110666l (ul. Wybickiego), drogi gminnej nr 110606l (ul. Poniatowskiego), drogi gminnej nr 110457l (ul. Bema), drogi gminnej nr 110473l (ul. Dąbrowskiego) w Zamościu”
3. Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w branży drogowej w zakresie budowy parkingu na 11 miejsc postojowych wraz z odcinkiem drogi przy ul. Poniatowskiego w Zamościu. Zadanie realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2026 r.
4. Opis przedmiotu zamówienia: budowa parkingu na 11 miejsc postojowych wraz z odcinkiem drogi przy ul. Poniatowskiego w Zamościu, działka: jednostka ewidencyjna: 066401_1, obręb: 0001, ark. 33 dz. 27/51. W zakresie wykonania: miejsca postojowe 10 szt., usytuowane prostopadle do dróg gminnych, o wymiarach 2,5 x 5,0 m. Dodatkowo zaprojektowano stanowisko przeznaczone do postoju pojazdów użytkowanych przez osoby z niepełnosprawnościami, o wymiarach 3,6 x 5,0 m, co zapewnia wymaganą dostępność oraz odpowiednie warunki użytkowania. Wszystkie parkingi zaprojektowano z płyt ażurowych wypełnionymi grysami o konstrukcji przepuszczalnej wody opadowe. Zaprojektowano zmienny spadek poprzeczny od 1 % do 3%. Ukształtowanie wysokościowe wydzielonych parkingów nawiązuje do istniejących wejść do budynków wielorodzinnych, dlatego przy realizacji robót budowalnych w pierwszej kolejności należy wytyczyć drogi dla pieszych przy budynkach wielorodzinnych, a dopiero w następnej kolejności kształtować zmienne pochylenia parkingów. Przy każdym wydzielonym parkingu zaprojektowano drogi manewrowe w zależności od ukształtowania terenu oraz sposobu projektowanego parkowania,
w tym wykonanie m.in.:
a) robót przygotowawczych, rozbiórkowych i ziemnych,
b) budowy przykanalików kanalizacji deszczowej,
c) robót wykończeniowych,
d) wszelkich innych prac i czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia.
4. Wykonawca, w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do:
1) wykonania wszelkich robót przygotowawczych i zabezpieczających niezbędnych do bezpiecznej realizacji przedmiotu zamówienia,
2) zagospodarowania na własny koszt terenu budowy oraz utrzymania zaplecza budowy,
3) prowadzenia robót zgodnie z przepisami bhp oraz ppoż.,
4) naprawy zinwentaryzowanych urządzeń podziemnych uszkodzonych podczas wykonywania robót,
5) poniesienia w trakcie realizacji zamówienia wszelkich kosztów związanych z opomiarowaniem, dostawą i zużyciem mediów niezbędnych do wykonania zamówienia,
6) wykonywania prac porządkowych w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia i po ich zakończeniu, po zakończeniu robót przywrócenia terenu budowy do stanu pierwotnego,
7) pokrycia kosztów związanych z:
a) urządzeniem i utrzymaniem terenu budowy,
b) zapewnieniem obsługi geodezyjnej na czas robót oraz przeprowadzenia pomiaru geodezyjnego powykonawczego wykonanych obiektów, elementów,
c) zabezpieczeniem osnowy geodezyjnej przed zniszczeniem i jej naprawy w przypadku uszkodzenia,
d) usunięciem ewentualnych niewypałów, niewybuchów i amunicji odkrytych w trakcie robót,
e) dokonaniem odkrywek w przypadku niezgłoszenia do odbioru robót ulegających zakryciu lub zanikających,
f) wykonaniem przyłączy dla potrzeb terenu budowy na podstawie warunków uzyskanych od właścicieli sieci oraz ponoszenia kosztów ich opomiarowania, dostawy i zużycia,
g) ewentualnymi wyłączeniami i włączeniami energii elektrycznej,
h) obsługą właścicieli poszczególnych sieci oraz nadzoru właścicielskiego i innych nadzorów wynikających z uzgodnień realizacyjnych,
i) wykonaniem pomiarów i badań, także tych dodatkowych wymaganych przez właścicieli sieci,
j) naprawą zniszczeń i uszkodzeń powstałych na skutek prowadzonych robót; demontażem, naprawą, montażem ogrodzeń posesji; naprawą uszkodzeń obiektów istniejących i elementów zagospodarowania terenu; usunięciem ewentualnych szkód wyrządzonych na działkach osób trzecich,
k) zamknięciem (zajęciem) pasa drogowego,
l) oznakowaniem objazdów i miejsca robót zgodnie z projektem czasowej organizacji ruchu,
m) stałym oznakowaniem drogi zgodnie z opracowanym przez Zamawiającego projektem stałej organizacji ruchu,
n) ewentualnym wykonaniem tymczasowej drogi dojazdowej,
o) odtworzeniem uszkodzonych nawierzchni utwardzonych i terenów zielonych,
p) dostosowaniem wysokościowym wszystkich zjazdów i połączeń z istniejącymi ulicami, ciągami dla pieszych tak, aby zachować funkcjonalność całości wykonanych połączeń,
q) uporządkowaniem terenu budowy i przywrócenia terenu do stanu pierwotnego,
r) wywozem odpadów, śmieci i niebezpiecznych odpadów z terenu budowy na wysypisko z poniesieniem opłat za ich składowanie i utylizację,
s) wykonaniem wymaganych pomiarów, prób, badań, sprawdzeń i rozruchu; wykonaniem pomiarów, prób, badań, sprawdzeń dodatkowych wymaganych przez właścicieli sieci,
t) dokonaniem odkrywek w przypadku niezgłoszenia do odbioru robót ulegających zakryciu lub zanikających,
8) udzielenia gwarancji na całość przedmiotu zamówienia, świadczenia serwisu gwarancyjnego oraz zapewnienia serwisu technicznego i bieżącej konserwacji, ponoszenia kosztów gwarancji i płatnych serwisów gwarancyjnych zastosowanych urządzeń świadczonych w okresie gwarancji,
9) usunięcia na swój koszt wad, usterek robót będących przedmiotem niniejszej umowy w okresie gwarancji i rękojmi,
10) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wszelkich uzgodnień, zezwoleń, decyzji, opinii, operatów, ekspertyz i zgód niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia występujących podczas realizacji inwestycji,
11) w sytuacji, gdy zakres przedmiotu zamówienia będzie wiązał się z koniecznością odbiorów technicznych, Wykonawca w ramach ceny wskazanej w niniejszej umowie zobowiązuje się do przeprowadzenia czynności odbiorczych, zgodnie z przepisami prawa i pozyskania dokumentów potwierdzających przeprowadzenie tych czynności oraz wydania ich Zamawiającemu najdalej w dniu podpisania protokołu odbioru,
12) przygotowania dokumentacji powykonawczej w ilości 2 egzemplarzy, o której mowa
w ustawie Prawo budowlane (Dz. U. 2026 poz. 524, z późn. zm.), w formie zbroszurowanego operatu kolaudacyjnego zawierającego m.in. protokoły odbiorów technicznych, deklaracje zgodności, deklaracje właściwości użytkowych, atesty, certyfikaty, świadectwa jakości, pochodzenia, karty techniczne na wbudowane materiały i urządzenia, protokoły badań i sprawdzeń, niezbędne uzgodnienia, decyzje itp., kopie rysunków z zatwierdzonego projektu budowlanego z naniesionymi kolorem czerwonym zmianami dokonanymi w trakcie budowy potwierdzonymi przez kierownika budowy i Inspektora nadzoru, ich kwalifikacją przez projektanta projektu budowlanego oraz ewentualnym opisem, oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu robót – oświadczenie musi być zgodne ze wzorem oświadczenia zamieszczonym na stronie internetowej Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Miasta Zamość, ul. Kolegiacka 14, 22-400 Zamość, kosztorys powykonawczy wykonanych robót oraz geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą w ilości 4 egzemplarzy,
13) sporządzenie kompletnego wniosku i uzyskanie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie lub potwierdzenia braku sprzeciwu do wniosku zgłoszenia zakończenia robót budowlanych od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Miasta Zamość,
14) wyznaczenia do realizacji przedmiotu zamówienia kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w odpowiednich specjalnościach uzyskanych zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane,
15) współdziałania z Inspektorem nadzoru.
5. Szczegółowy opis wykonania i zakres robót do wykonania zawarty jest w: projekcie zagospodarowania terenu, projekcie architektoniczno-budowlanych, projekcie technicznym, szczegółowych specyfikacjach technicznych, innych dokumentach projektowych (m.in. inwentaryzacji drzew i krzewów, projekcie zagospodarowania zieleni, organizacji ruchu, itp.), zwanych dalej „dokumentacją projektową”, stanowiących Załącznik do niniejszej SWZ, a później stanowiących załącznik do umowy i będących jej integralną częścią oraz w Polskich Normach, krajowych ocenach technicznych, przepisach techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych.
6. W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga wykonania wszelkich robót budowlanych i czynności opisanych w ww. dokumentacji projektowej.
7. Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest opracować i złożyć Zamawiającemu przed podpisaniem umowy kosztorys ofertowy oraz harmonogram rzeczowo-finansowy robót realizowanych w ramach zadania.
8. Szczegółowy opis i zakres robót do wykonania zawarty jest w dokumentacji projektowej stanowiącej odpowiednio załączniki do SWZ:
• Załącznik nr 9 – PZT, uzgodnienia, decyzje
• Załącznik nr 10 – Dokumentacja projektowa br. drogowa
• Załącznik nr 11 – Przedmiar robót
które stanowią jej integralną część oraz w Polskich Normach, krajowych ocenach technicznych, przepisach techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych, a także w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ.
Więcej w Rozdziale III specyfikacji warunków zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający ogłosił postępowanie w dniu 18.08.2026 r. poprzez opublikowanie ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2026/BZP 00395759, na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://ezamowienia.gov.pl/pl/ oraz na BIP Zamawiającego. Termin na złożenie ofert upłynął w dniu 02.09.2026 r. o godz. 9:00. Do upływu terminu złożenia ofert wpłynęła jedna oferta, złożona przez Humus Group Sp. z o.o. ul. Malownicza 11, 22-400 Zamość. Zamawiający, po badaniu złożonej oferty, postanowił o jej odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp.

Uzasadnienie prawne
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 185 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 000 zł1 603 669 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 273 669 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 000 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 603 669 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Zamość prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zamość.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.