Wynik częściowy: umowy w 1 z 2 części, 1 unieważniono2 części
Łączna wartość umów
418 866 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    418 866 zł
    6 ofert
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 256 ustawy
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużenie okresu gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont drogi powiatowej nr 1135K Udórz” oraz „Remont nawierzchni jezdni i poboczy drogi powiatowej 1064K ul. Sławkowska”.

Zamawiający Powiat Olkuski (Olkusz, Małopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont drogi powiatowej nr 1135K Udórz”…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 418 866 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Powiat OlkuskiOlkusz, Małopolskie (powiat Olkuski →)opublikowano 3 września 2026
Łączna wartość umów
418 866 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 lipca 2026

    Termin ofert: 12 sierpnia 2026 10:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    03 września 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 256 ustawy).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 418 865,79 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Olkuski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255045

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mickiewicza 2

1.5.2.)Miejscowość

Olkusz

1.5.3.)Kod pocztowy

32-300

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@sp.olkusz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sp.olkusz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1348376

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont drogi powiatowej nr 1135K Udórz” oraz „Remont nawierzchni jezdni i poboczy drogi powiatowej 1064K ul. Sławkowska”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-52616796-518e-457e-b78d-2cbeceb56dad

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419797

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00363188

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OZP.272.25.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1095946,54 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie drogi powiatowej
nr 1135K, zlokalizowanej w miejscowości Poręba Dzierżna i Łobzów, na terenie Gminy Wolbrom w Powiecie Olkuskim.
Zakres rzeczowy robót obejmuje w szczególności wykonanie kompleksowych robót rozbiórkowych, ziemnych, konstrukcyjnych oraz nawierzchniowych, w tym:
• mechaniczne nacinanie szczelin w istniejącej nawierzchni bitumicznej,
• mechaniczne frezowanie istniejących warstw nawierzchni asfaltowych,
• rozbiórkę istniejącej podbudowy z kruszywa kamiennego,
• załadunek, transport oraz utylizację materiałów z rozbiórek,
• wykonanie robót ziemnych z zastosowaniem koparek podsiębiernych,
• mechaniczne ścinanie poboczy,
• mechaniczne profilowanie podłoża oraz jego zagęszczenie pod warstwy konstrukcyjne,
• wykonanie warstwy odsączającej,
• mechaniczne zagęszczenie podłoża i warstw konstrukcyjnych,
• wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie,
• wykonanie podbudowy z mieszanek mineralno-bitumicznych AC 16 P,
• oczyszczenie nawierzchni drogowych,
• skropienie międzywarstwowe oraz skropienie pod warstwy bitumiczne emulsją asfaltową oraz mleczkiem wapiennym,
• wykonanie warstwy wiążącej z mieszanek mineralno-asfaltowych AC 16W,
• wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno-asfaltowych AC 11 S,
• wykonanie poboczy z tłucznia kamiennego,
Załadunek, transport oraz zagospodarowanie materiałów z rozbiórek, w tym frezu asfaltowego powstałego w wyniku frezowania warstw bitumicznych jezdni, przy czym zagospodarowanie (unieszkodliwienie lub odzysk) frezu asfaltowego musi zostać przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie gospodarki odpadami, w szczególności w przypadku stwierdzenia występowania w warstwach asfaltowych lepiszcza smołowego, zawierającego substancje niebezpieczne (m.in. WWA), z uwzględnieniem obowiązku klasyfikacji odpadu, wykonania badań identyfikacyjnych oraz przekazania odpadu do podmiotu posiadającego stosowne decyzje administracyjne na prowadzenie odzysku lub unieszkodliwiania tego rodzaju odpadów.
Wymagania technologiczne
Zamawiający nie dopuszcza stosowania granulatu asfaltowego (destruktu asfaltowego) w warstwie ścieralnej mieszanek mineralno-asfaltowych.

Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie z obowiązującymi Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), dokumentacją przetargową oraz zasadami wiedzy technicznej.
Organizacja ruchu i dokumentacja jakościowa
Przed rozpoczęciem robót Wykonawca zobowiązany jest do opracowania, we własnym zakresie, projektu czasowej organizacji ruchu, uzyskania wymaganych uzgodnień do jego zatwierdzenia oraz oznakowania zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Warunkiem rozpoczęcia robót jest:
• przedłożenie Zamawiającemu zatwierdzonego Programu Zapewnienia Jakości (PZJ),
• przedłożenie aktualnej polisy ubezpieczeniowej, zgodnie z § 17 projektu umowy.
Badania i kontrola jakości
Zamawiający wymaga wykonania wszystkich badań materiałowych, technologicznych oraz odbiorowych, przewidzianych w STWiORB, w laboratorium posiadającym ważną akredytację.
W szczególności:
• badania nośności i zagęszczenia warstw konstrukcyjnych metodą płyty statycznej VSS muszą zostać udokumentowane nagraniem wideo przedstawiającym przebieg badania,
• nagranie wideo należy przekazać Zamawiającemu wraz ze zgłoszeniem robót do odbioru,
• grubości wykonanych warstw konstrukcyjnych muszą zostać potwierdzone przez uprawnionego geodetę i udokumentowane stosowną dokumentacją geodezyjną.

Harmonogram rzeczowo-finansowy
W dniu przekazania terenu budowy Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu szczegółowego harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji robót budowlanych, opracowanego zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik do SWZ. Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu opracowania, aktualizacji oraz rozliczania harmonogramu zostały określone w projekcie umowy.
Urządzenia obce
Wykonawca, w ramach wynagrodzenia umownego, zobowiązany jest do poniesienia wszelkich kosztów zabezpieczeń dodatkowych, zleconych podczas sprawowania nadzoru przez właścicieli urządzeń infrastruktury obcej zlokalizowanych w pasie drogowym.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 10 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

4.5.5.)Wartość części

382001,31 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie drogi powiatowej nr 1064K, zlokalizowanej w miejscowości Bukowno; ul. Sławkowska, na terenie Gminy Bukowno w Powiecie Olkuskim.
Zakres rzeczowy robót obejmuje w szczególności wykonanie kompleksowych robót rozbiórkowych, ziemnych, konstrukcyjnych oraz nawierzchniowych, w tym:
• mechaniczne frezowanie nawierzchni asfaltowych,
• wykonanie robót ziemnych z zastosowaniem koparek podsiębiernych, wraz z odwozem urobku,
• mechaniczne ścinanie poboczy,
• mechaniczne profilowanie podłoża oraz jego zagęszczenie pod warstwy konstrukcyjne,
• mechaniczne zagęszczenie podłoża i warstw konstrukcyjnych,
• wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie,
• wykonanie podbudowy z mieszanek mineralno-bitumicznych AC 16 P,
• oczyszczenie nawierzchni drogowych,
• skropienie międzywarstwowe oraz skropienie pod warstwy bitumiczne emulsją asfaltową,
• wykonanie warstwy wiążącej z mieszanek mineralno-asfaltowych AC 16W,
• wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno-asfaltowych AC 11 S,
• wykonanie poboczy z tłucznia kamiennego,
Załadunek, transport oraz zagospodarowanie materiałów z rozbiórek, w tym frezu asfaltowego powstałego w wyniku frezowania warstw bitumicznych jezdni, przy czym zagospodarowanie (unieszkodliwienie lub odzysk) frezu asfaltowego musi zostać przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie gospodarki odpadami, w szczególności w przypadku stwierdzenia występowania w warstwach asfaltowych lepiszcza smołowego, zawierającego substancje niebezpieczne (m.in. WWA), z uwzględnieniem obowiązku klasyfikacji odpadu, wykonania badań identyfikacyjnych oraz przekazania odpadu do podmiotu posiadającego stosowne decyzje administracyjne na prowadzenie odzysku lub unieszkodliwiania tego rodzaju odpadów.
Wymagania technologiczne
Zamawiający nie dopuszcza stosowania granulatu asfaltowego (destruktu asfaltowego) w warstwie ścieralnej mieszanek mineralno-asfaltowych.

Wszystkie roboty należy wykonać zgodnie z obowiązującymi Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB), dokumentacją przetargową oraz zasadami wiedzy technicznej.
Organizacja ruchu i dokumentacja jakościowa
Przed rozpoczęciem robót Wykonawca zobowiązany jest do opracowania, we własnym zakresie, projektu czasowej organizacji ruchu, uzyskania wymaganych uzgodnień do jego zatwierdzenia oraz oznakowania zgodnie z zatwierdzonym projektem.

Warunkiem rozpoczęcia robót jest:
• przedłożenie Zamawiającemu zatwierdzonego Programu Zapewnienia Jakości (PZJ),
• przedłożenie aktualnej polisy ubezpieczeniowej, zgodnie z § 17 projektu umowy.

Badania i kontrola jakości
Zamawiający wymaga wykonania wszystkich badań materiałowych, technologicznych oraz odbiorowych, przewidzianych w STWiORB, w laboratorium posiadającym ważną akredytację.
W szczególności:
• badania nośności i zagęszczenia warstw konstrukcyjnych metodą płyty statycznej VSS muszą zostać udokumentowane nagraniem wideo przedstawiającym przebieg badania,
• nagranie wideo należy przekazać Zamawiającemu wraz ze zgłoszeniem robót do odbioru,
• grubości wykonanych warstw konstrukcyjnych muszą zostać potwierdzone przez uprawnionego geodetę i udokumentowane stosowną dokumentacją geodezyjną.

Harmonogram rzeczowo-finansowy
W dniu przekazania terenu budowy Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu szczegółowego harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji robót budowlanych, opracowanego zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Szczegółowe wymagania dotyczące sposobu opracowania, aktualizacji oraz rozliczania harmonogramu zostały określone w projekcie umowy.
Urządzenia obce
Wykonawca, w ramach wynagrodzenia umownego, zobowiązany jest do poniesienia wszelkich kosztów zabezpieczeń dodatkowych, zleconych podczas sprawowania nadzoru przez właścicieli urządzeń infrastruktury obcej zlokalizowanych w pasie drogowym.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 10a do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

4.5.5.)Wartość części

348629,71 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

418865,79 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

649999,97 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

418865,79 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Boltech Sp.zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6371844563

7.3.4)Miejscowość

Bukowno

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

418865,79 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 256 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający działając na podstawie art. 256 ustawy Pzp, może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Z powodu znacznej zmiany zakresu planowanych do wykonania prac, dalsze prowadzenie postepowania dotyczące tej części w pierwotnie ustalonym zakresie jest niecelowe. Termin składania ofert wyznaczono na dzień 12.08.2026 r. więc Zamawiający spełnił obowiązek ustawowy do zastosowania tej przesłanki unieważnienia postepowania

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 154 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 791 683 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 154 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Olkuski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olkusz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 418 866 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Boltech Sp.zo.o. (Bukowno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.