DOSTAWA SPRZĘTU I APARATURY MEDYCZNEJ W RAMACH W RAMACH PROJEKTU PN.: ROZBUDOWA I DOPOSAŻENIE SPSK NR 1 IM. PROF. S. SZYSZKO ŚUM W KATOWICACH CELEM UDOSKONALENIA INTERDYSCYPLINARNOŚCI
Zamawiający Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (Zabrze, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „DOSTAWA SPRZĘTU I APARATURY MEDYCZNEJ W RAMACH W RAMACH PROJEKTU PN.: ROZBUDOWA I…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 905 290 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2718, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,5 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
13 wpisów- Wykonanie umowy
31 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
31 sierpnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
03 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
03 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
03 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
03 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
03 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
03 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
03 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
03 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowy
03 września 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
03 września 2026
- Wykonanie umowy
03 września 2026
Otwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 271566088 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 3 - go Maja 13-15 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Zabrze |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 41-800 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL229 - Gliwicki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 32/ 370-42-41 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zampubli@szpital.zabrze.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.szpital.zabrze.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-ceb37bf9-0024-4486-84a0-802948a1b4a2 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00419733 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-03 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/S 49-170619 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | KOMPONENT D "EFEKTYWNOŚĆ, DOSTĘPNOŚĆ I JAKOŚĆ SYSTEMU OCHRONY ZDROWIA", INWESTYCJA D1.1.1 ROZWÓJ I MODERNIZACJA INFRASTRUKTURY CENTRÓW OPIEKI WYSOKOSPECJALISTYCZNEJ I I NNYCH PODMIOTÓW LECZNICZYCH |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | DOSTAWA SPRZĘTU I APARATURY MEDYCZNEJ W RAMACH W RAMACH PROJEKTU PN.: ROZBUDOWA I DOPOSAŻENIE SPSK NR 1 IM. PROF. S. SZYSZKO ŚUM W KATOWICACH CELEM UDOSKONALENIA INTERDYSCYPLINARNOŚCI |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest ZAKUP TORU WIZYJNEGO I, zgodnie z opisem znajdującym się w części III SWZ, formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1, szczegółowym formularzu ofertowym stanowiący załącznik 1a do SWZ oraz opisem wymagań minimalnych stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 33100000-1 - Urządzenia medyczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-05-14 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 30 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Karl Storz Polska Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6312655205 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Hołubcowej 123 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 02-854 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 995278,60 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/S 097-346714 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-06-10 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 995278,60 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.