Przebudowa części pomieszczeń szpitalnych na pracownię badań endoskopowych w „Kutnowskim Szpitalu Samorządowym” Sp. z o.o.
Zamawiający Kutnowski Szpital Samorządowy Sp. z o.o. (Kutno, Łódzkie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa części pomieszczeń szpitalnych na pracownię badań endoskopowych w Kutnowskim…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
07 stycznia 2026
Termin ofert: 22 stycznia 2026 11:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
11 lutego 2026
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
03 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | KUTNOWSKI SZPITAL SAMORZĄDOWY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 100974785 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Kościuszki 52 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kutno |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 99-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | łódzkie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL715 - Skierniewicki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 24/388 02 02 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | nzoz.kss@szpital.kutno.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.szpital.kutno.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego) |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-3ec792cd-3f78-44f4-9337-89384f80849b |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00419729 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-03 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00008869 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Program regionalny Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, Priorytet FELD.06 Fundusze europejskie dla Łódzkiego przyjaznego mieszkańcom, Działania FELD.06.03 Infrastruktura zdrowotna |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa części pomieszczeń szpitalnych na pracownię badań endoskopowych w „Kutnowskim Szpitalu Samorządowym” Sp. z o.o. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na dostosowaniu części pomieszczeń |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45410000-4 - Tynkowanie 45262500-6 - Roboty murarskie i murowe 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian 45262321-7 - Wyrównywanie podłóg 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych 45442100-8 - Roboty malarskie |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-02-05 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 3 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | BALCERZAK BUDOWNICTWO Sp. z o.o. Sp. k. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 971-07-28-218 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Kard. S. Wyszyńskiego 5 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Gostynin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 09-500 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 651900,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00105538/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-18 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 3 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przedłużenie terminu wykonania przedmiotu umowy, z uwagi na okoliczności wskazane w § 18 ust. 7 pkt 5 umowy, na podstawie § 18 ust. 3 pkt 4 i 6 umowy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W ramach zmiany nr 1 termin wykonania przedmiotu umowy został przedłużony do dnia 05.06.2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Przedłużenie terminu wykonania przedmiotu umowy, z uwagi na okoliczności wskazane w § 18 ust. 7 pkt 6 lit. b umowy, na podstawie § 18 ust. 3 pkt 6 umowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W ramach zmiany nr 2 termin wykonania przedmiotu umowy został przedłużony do dnia 14.07.2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Z uwagi na brak instalacji odciągowej, Zamawiający na podstawie § 18 ust. 3 pkt 5 umowy, zrezygnował z instalacji gazów medycznych. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W związku z koniecznością dokonania zmiany w zakresie przedmiotu umowy, o której mowa powyżej, na podstawie § 18 ust. 19 umowy, zmieniono wynagrodzenie Wykonawcy na kwotę w wysokości netto 528 540,94 zł wraz z podatkiem 23% VAT w wysokości 121 564,42 zł , co łącznie stanowi kwotę brutto w wysokości 650 105,36 zł. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 1794,64 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 650105,36 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.