Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
206 870 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2026
Okres realizacji
80 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 206 870 zł – 281 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja na całość zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych związanych z budową ciągu pieszego oraz obiektów małej architektury w rejonie placu zabaw przy ul. Dębskiego, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Zamawiający Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych związanych z budową ciągu pieszego oraz obiektów…”, wybierając ofertę wykonawcy Ravtal Sp. z o.o. Sp. k. Wartość umowy: 206 870 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Zarząd Zieleni Miejskiej w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 3 września 2026
Wartość umowy
206 870 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 lipca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 września 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Ravtal Sp. z o.o. Sp. k (Kraków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 206 870,08 zł (umowę zawarto 18 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 206 870,08 zł do 281 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 80 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 361777097

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Reymonta 20

1.5.2.)Miejscowość

Kraków

1.5.3.)Kod pocztowy

30-059

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.)Numer telefonu

12 20 10 240

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zzm.krakow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zzm.krakow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych związanych z budową ciągu pieszego oraz obiektów małej architektury w rejonie placu zabaw przy ul. Dębskiego, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-41047f20-cb6b-4e55-ad80-8fd1850bce5b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419725

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00044458/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.17 Wyłonienie wykonawcy robót budowlanych polegające na wykonaniu pozostałego zakresu realizacji projektu związanego z zagospodarowaniem placu zabaw przy ul. Dębskiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00320018

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NP.26.2.55.26.UK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

182441,16 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych związanych z budową ciągu pieszego oraz obiektów małej architektury w rejonie placu zabaw przy ul. Dębskiego, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
1.1 Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
1.2 Przedmiotem postępowania i zamówienia jest inwestycja związana z realizacją zadań pn. ZZM/DIR/O-X-9/26 „Doposażenie placu zabaw przy ul. Dębskiego”; ZZM/O1.117/26 „Plac zabaw przy ul. M. Dębskiego w osiedlu Opatkowice”; ZZM/O1.48/24 „Opatkowicki Park przy ul. Dębskiego -zalesienie skarpy”, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
1.3 Teren inwestycji zlokalizowany jest na działkach nr ewid. 17/17 i 17/24 obręb P-87, jedn. ewid. Podgórze.
1.4 Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1.4.1 W ramach zamówienia należy wykonać budowę ciągu pieszego. Zakres wykonania ciągu pieszego zgodnie z załącznikiem graficznym.
1.4.2 W ramach zamówienia należy wykonać roboty budowlane związane z budową ciągu pieszego z nawierzchni mineralno-bitumicznej o grubości 5 cm – 419,6 m2 wraz z wykonaniem obrzeża betonowego o wymiarach 30x8 cm – 392,92 mb oraz nawierzchni z płyt ażurowych – 26,15 m2. Roboty budowlane związane z dostawą i montażem stojaków na rowery - 18 szt., tabliczka z oznaczeniem Budżetu Obywatelskiego - 1 szt. Po zakończeniu prac budowlanych należy wykonać rekultywację trawnika z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego.
1.4.3 Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
1.4.4 Integralną częścią zamówienia niezbędną dla wykonania przedmiotu zamówienia są materiały przekazane przez Zamawiającego, zwłaszcza dokumentacja projektowa.
1.4.5 Uwaga! Zamówienie jest kontynuacją robót budowlanych z roku 2025.
W roku 2025 został wykonany plac zabaw
1.5 Prace należy realizować zgodnie z dokumentacja projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (zwana w skrócie STWiORB) oraz zgodnie z dołączonymi załącznikami graficznymi.
1.6 Integralną częścią SWZ niezbędną dla wykonania przedmiotu zamówienia są materiały załączone do SWZ, a w szczególności dokumentacja projektowa wraz z uzgodnieniami, opis przedmiotu zamówienia, STWiORB, przedmiary, tabele elementów wytworzonych (utrzymanie, majątek), wzory kart zatwierdzenia materiałów, wzory oświadczeń o podwykonawstwo, wzory protokołów, wytyczne, tabela równoważności i inne stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ (1 plik w formacie zip). Zamawiający zaznacza, iż ma prawo do aktualizacji wzorów w trakcie postępowania oraz w trakcie trwania budowy.
1.7 Zamawiający zaznacza, iż załączone przedmiary mają jedynie charakter orientacyjny i pomocniczy, a podstawą do sporządzenia oferty oraz określenia zakresu i obliczenia ryczałtowej ceny, a następnie rozliczeń umowy jest dokumentacja projektowa opis przedmiotu zamówienia, opis przedmiotu zamówienia oraz STWiORB.
1.8 Opis wymagań i warunków związanych z wykonaniem zamówienia oraz szczegółowy opis przedmiotu został przedstawiony w Załączniku nr 9 do SWZ.
1.9 Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ.
2. Wykonawca powinien wypełnić oraz podpisać formularz oferty wraz z załącznikami lub złożyć ofertę odpowiadającą ich treści, przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego oraz zamieścić za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl – adres profilu nabywcy https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow.
UWAGA! Opatrzenie oferty właściwym podpisem musi nastąpić przed jej zaszyfrowaniem.
3. Wykonawca musi dołączyć do oferty wszystkie dokumenty i oświadczenia oraz załączniki przedstawione w SWZ podpisane przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego, jak również musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ.
4. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy zawartych w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45236210-5 - Wyrównywanie nawierzchni placów zabaw dla dzieci

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

206870,08 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

281000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

206870,08 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Ravtal Sp. z o.o. Sp. k

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6762551701

7.3.3)Ulica

Prof. Wojciecha Marii Bartla 19D/24

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

30-342

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

206870,08 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

80 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 206 870 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Ravtal Sp. z o.o. Sp. k (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.