Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 905 890 zł
Umowa zawarta
2 września 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 1 595 447 zł – 3 321 000 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 19% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji na wykonane roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa budynku Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach o dwukondygnacyjne skrzydło dydaktyczno-rehabilitacyjne wraz z windą oraz niezbędną infrastrukturą

Zamawiający Powiat Olsztyński (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa budynku Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w…”, wybierając ofertę wykonawcy Bog-Dach Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 905 890 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Powiat OlsztyńskiOlsztyn, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 3 września 2026
Wartość umowy
1 905 890 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 czerwca 2026

    Termin ofert: 10 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 września 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Bog-Dach Sp. z o.o. (Bartoszyce), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 905 890,08 zł (umowę zawarto 2 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 1 595 446,63 zł do 3 321 000,00 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Olsztyński

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510742669

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Bema 5

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-516

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@powiat-olsztynski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.powiat-olsztynski.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://powiat-olsztynski.ezamawiajacy.pl/pn/powiat-olsztynski/demand/298636/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa budynku Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach o dwukondygnacyjne skrzydło dydaktyczno-rehabilitacyjne wraz z windą oraz niezbędną infrastrukturą

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0a6d2af8-bcb7-4c83-88e9-526724abe448

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419647

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00037157/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Rozbudowa budynku Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach o dwukondygnacyjne skrzydło dydaktyczno-rehabilitacyjne wraz z windą oraz niezbędną infrastrukturą

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00307995

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IRL-III.272.15.2026.EM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji pn. „Rozbudowa budynku Publicznego Specjalnego Katolickiego Ośrodka Edukacyjno-Wychowawczego w Kruzach o dwukondygnacyjne skrzydło dydaktyczno-rehabilitacyjne wraz z windą oraz niezbędną infrastrukturą”.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych obejmujących w szczególności:
1) wykonanie robót przygotowawczych, ziemnych oraz rozbiórkowych, w tym niwelacji terenu,
2) wykonanie robót fundamentowych, w tym w szczególności: wykonanie wykopów, podłoży, zasypek, zagęszczeń gruntu oraz wykonanie izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych,
3) wykonanie podkładów podposadzkowych oraz wszystkich warstw konstrukcyjnych i wykończeniowych posadzek,
4) wykonanie ścian konstrukcyjnych i działowych, a także przewodów kominowych, wraz z niezbędnymi elementami uzupełniającymi,
5) wykonanie elementów konstrukcji żelbetowej, w tym w szczególności: stropu nad parterem, wieńców, rdzeni, słupów oraz nadproży,
6) wykonanie stropodachu wraz ze wszystkimi warstwami konstrukcyjnymi, izolacyjnymi, termoizolacyjnymi, hydroizolacyjnymi oraz pokryciem dachowym,
7) dostawę i montaż stolarki okiennej i drzwiowej,
8) wykonanie okładzin podłogowych wraz z przygotowaniem podłoża oraz warstwami wykończeniowymi,
9) wykonanie instalacji wewnętrznych, w tym w szczególności instalacji sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych, grzewczych, przeciwpożarowych oraz instalacji elektrycznych,
10) wykonanie robót elewacyjnych,
11) dostawę i montaż dźwigu osobowego.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45262800-9 - Rozbudowa budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1595446,63 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3321000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1905890,08 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bog-Dach Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7432027653

7.3.3)Ulica

Kiertyny Wielkie 28A

7.3.4)Miejscowość

Bartoszyce

7.3.5)Kod pocztowy

11-200

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1905890,08 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Olsztyński prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 905 890 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Bog-Dach Sp. z o.o. (Bartoszyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.