Przebudowa odcinka ul. Porzeczkowej w Kamieńcu Wrocławskim
Zamawiający Gmina Czernica (Czernica, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa odcinka ul. Porzeczkowej w Kamieńcu Wrocławskim”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
02 kwietnia 2026
Termin ofert: 17 kwietnia 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
13 maja 2026
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
02 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA CZERNICA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 931934986 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Kolejowa 3 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Czernica |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 55-003 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL518 - Wrocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia.publiczne@czernica.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://czernica.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-d26446ca-a0c8-4602-a7f4-dd18c7261b14 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00419282 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00182477 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa odcinka ul. Porzeczkowej w Kamieńcu Wrocławskim |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa odcinka ul. Porzeczkowej w Kamieńcu Wrocławskim”. Podstawowy zakres robót budowlanych obejmuje: rozbiórkę istniejącej nawierzchni i krawężników, wykonanie nowego systemu odwodnienia oraz wzmocnienie podłoża, budowę nowej jezdni z kostki betonowej wraz z montażem krawężników, wykonanie zjazdów do posesji i dojść dla pieszych oraz utwardzenie poboczy. Dodatkowo zakres obejmuje lokalne przełożenie nawierzchni, regulację istniejącej infrastruktury technicznej, odnowę terenów zielonych oraz przygotowanie i wdrożenie zarówno czasowej, jak i stałej organizacji ruchu. Szczegółowo przedmiot zamówienia określony został w dokumentacji projektowej wykonanej przez SLENDER Daniel Janikowski, przedmiarze robót oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45233121-3 - Roboty w zakresie budowy dróg głównych 45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-05-11 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 105 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | BIOBUD Piotr Schabikowski |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9111646632 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Sokołowice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 56-400 |
| 4.3.6.) | Województwo | dolnośląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 477240,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00242581/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-24 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność wykonania robót dodatkowych wynikających z Protokołu konieczności nr 1 z dnia 07.08.2026 r. w zakresie dopasowania sytuacyjnego i wysokościowego projektowanych nawierzchni dla prawidłowej realizacji zadania, tak aby układ drogowy funkcjonował poprawnie. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zamawiający zleca, a Wykonawca przyjmuje do wykonania roboty zamienne i dodatkowe zgodnie z protokołem konieczności nr 1 z dnia 07.08.2026 r. Za ich wykonanie Zamawiający zapłaci dodatkowe wynagrodzenie ryczałtowe brutto w wysokości 7.709,73 zł. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 7709,73 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 484949,73 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.