Modernizacja placówek oświatowych w Ustce.
Zamawiający Miasto Ustka (Ustka, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja placówek oświatowych w Ustce”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3991, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Roboty budowlane (CPV 45)
- woj. Pomorskie
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MIASTO USTKA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 770979789 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ustka |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 76-270 |
| 1.4.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL636 - Słupski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 59 8154 300 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | klitwin@um.ustka.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.ustka.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-51a77567-c220-4815-b172-61b28622cf5f |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00419171 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00409779 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja placówek oświatowych w Ustce. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest adaptacja części budynku Szkoły Podstawowej nr 3 w Ustce na potrzeby integracyjnego przedszkola z sześcioma oddziałami dla dzieci od 3 do 5 lat. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego 45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-12-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 14 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane ALMAR Krzysztof Woźniak |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 220066968 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Ustka |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 76-270 |
| 4.3.6.) | Województwo | pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 10503675,08 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00000789/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-22 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 5 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | § 20 ust. 2 pkt 6) umowy, Zamawiający zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do treści zawartej umowy w zakresie zasad rozliczenia Wykonawcy o ile taka konieczność będzie wynikała z zasad Dofinansowania Inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja 8 |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W wyniku przeprowadzonej procedury przetargowej w sprawie udzielania zamówienia publicznego na realizację omawianej inwestycji, Zamawiający udzielił zamówienia na wykonanie tylko jednego zadania na podstawie jednej umowy. Inwestycja była realizowana w okresie dłuższym niż 12 miesięcy na podstawie jednej umowy, przez co dofinasowanie wypłaty środków zgodnie z zapisami pkt 10 Promesy winno się odbyć w dwóch transzach, a nie jak pierwotnie zakładano w trzech transzach. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | 1) zmiana ceny na skutek potrzeby wykonania robót dodatkowych, zamiennych i innych niezbędnych do prawidłowego zakończenia inwestycji, których wartość jest niższa niż 15% wartości pierwotnej umowy, w przypadku zamówień na roboty budowlane, a zmiany te nie powodują zmiany ogólnego charakteru umowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1) | Zamawiający zwiększył wynagrodzenie Wykonawcy o kwotę | 692 841,14 zł brutto, tj. zwiększenie wynagrodzenia o 8,61% wartości umowy 2) Zmiany dokumentacji projektowej, m.in. wystąpieniem wad ukrytych w dokumentacji projektowej (przekazanych Wykonawcy przez Zamawiającego) ujawnionych podczas realizacji przedmiotu zamówienia, koniecznością wykonania robót związanych z likwidacją szkód powstałych w wyniku zdarzenia losowego 3) wydłużona procedura związana z uzyskaniem decyzji zezwalającej na usunięcie drzew z prowadzoną inwestycją oraz konieczności zmian dokumentacji projektowej podyktowanych koniecznością wykonania robót związanych z likwidacją szkód powstałych w wyniku zdarzenia losowego – wprowadzenie wielobranżowych rozwiązań zamiennych i robót dodatkowych - termin wydłużono o 116 dni, tj. do 16.06.2026r. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 692841,14 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | |
| 1) | zmiana ceny i zmiana zakresu | art. 455 ust. 2 ustawy PZP dopuszczalne jest wprowadzenie zmian do treści zawartej umowy w zakresie ceny i zmiany zakresu do 15% wartości pierwotnej umowy, w przypadku zamówień na roboty budowlane, a zmiany te nie powodują zmiany ogólnego charakteru umowy 2) zmiana terminu: § 20 ust. 2 pkt 1 lit. b), f) i g) umowy, Zamawiający zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP przewidział możliwość wprowadzenia zmian do treści zawartej umowy w zakresie terminu realizacji umowy na skutek konieczności zmian dokumentacji projektowej |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | dot. 2) zmian dokumentacji projektowej podyktowanych m.in. zapobieżeniem powstania strat dla Zamawiającego, uzyskaniem założonego lub lepszego efektu użytkowego, wystąpieniem wad ukrytych w dokumentacji projektowej (przekazanych Wykonawcy przez Zamawiającego) ujawnionych podczas realizacji przedmiotu zamówienia, koniecznością wykonania robót związanych z likwidacją szkód powstałych w wyniku zdarzenia losowego – wprowadzenie wielobranżowych rozwiązań zamiennych i robót dodatkowych oraz potrzeby wykonania robót dodatkowych lub zamiennych niezbędnych do prawidłowego zakończenia inwestycji, tj. wprowadzenie wielobranżowych rozwiązań zamiennych i robót dodatkowych - termin wydłużono o 21 dni, tj. do 07.07.2026r., |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 123322,89 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Konieczność sprostowania oczywistej omyłki pisarskiej, która wystąpiła w § 2 umowy nr INW.9.2024 z dnia 20.12.2024 r., w zakresie oznaczenia jednostek redakcyjnych. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Konieczność sprostowania oczywistej omyłki pisarskiej, która wystąpiła w § 2 umowy nr INW.9.2024 z dnia 20.12.2024 r., w zakresie oznaczenia jednostek redakcyjnych. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 5 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | |
| 1) | zmiana ceny | a) § 20 ust. 2 pkt 2 lit. g) umowy Zamawiający zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP przewidział możliwość wprowadzenia zmian do treści zawartej umowy w zakresie zmiany ceny b) § 20 ust. 2 pkt 4 umowy Zamawiający zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP przewidział możliwość wprowadzenia zmian do treści zawartej umowy w zakresie sposobu spełnienia świadczenia w przypadku konieczności zmian dokumentacji technicznej c) art. 455 ust. 2 ustawy PZP dopuszczalne jest wprowadzenie zmian do treści zawartej umowy w zakresie ceny i zmiany zakresu do 15% wartości pierwotnej umowy, w przypadku zamówień na roboty budowlane, a zmiany te nie powodują zmiany ogólnego charakteru umowy 2) zmiana terminu: a) § 20 ust. 2 pkt 1 lit. g) umowy, Zamawiający zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP przewidział możliwość wprowadzenia zmian do treści zawartej umowy w zakresie terminu realizacji umowy |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Dot. 1) c) zmiany te nie powodują zmiany ogólnego charakteru umowy i są związane z negatywnym stanowiskiem Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku (PSP) |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 141875,36 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 8316587,56 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →