Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
133 300 zł
Umowa zawarta
24 sierpnia 2026
Okres realizacji
150 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 133 300 zł – 206 615 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena50%Dodatkowe doświadczenie kadry dydaktycznej45%Aspekt społeczny - Fairtrade5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowa usługa organizacji i przeprowadzenia szkoleń kompetencyjnych CUS (Centrum Usług Społecznych) wynikających z ustawy o realizowaniu usług społecznych przez centrum usług społecznych

Zamawiający Województwo Świętokrzyskie - Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego (Kielce, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa usługa organizacji i przeprowadzenia szkoleń kompetencyjnych CUS (Centrum…”, wybierając ofertę wykonawcy Rafał Gorczowski Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych CSK Expert. Wartość umowy: 133 300 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
133 300 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 lipca 2026

    Termin ofert: 13 lipca 2026 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Rafał Gorczowski Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych CSK Expert (Warszawa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 133 300,00 zł (umowę zawarto 24 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 133 300,00 zł do 206 615,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 150 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Województwo Świętokrzyskie - Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291009337

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. IX Wieków Kielc 3

1.5.2.)Miejscowość

Kielce

1.5.3.)Kod pocztowy

25-516

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.7.)Numer telefonu

41 395 16 60

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad.marszalkowski@sejmik.kielce.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.swietokrzyskie.pro

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://sejmik-kielce.logintrade.net/zapytania_email,233143,b4b12014567d126fdf8099736b5a771d.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa usługa organizacji i przeprowadzenia szkoleń kompetencyjnych CUS (Centrum Usług Społecznych) wynikających z ustawy o realizowaniu usług społecznych przez centrum usług społecznych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-06080695-1f7b-4b2d-953b-55ccb70fd3dc

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00419068

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038893/18/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 Szkolenie kompetencyjne CUS - 3 moduły 1-dniowe realizowane w ramach projektu pn. "Koordynacja polityki społecznej w województwie świętokrzyskim".

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Projektu pn.: „Koordynacja polityki społecznej w województwie świętokrzyskim" w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Działanie 04.13 – Wysokiej jakości system włączenia społecznego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00322151

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OK-III.272.1.66.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa organizacji i przeprowadzenia szkoleń kompetencyjnych CUS (Centrum Usług Społecznych) wynikających z ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o realizowaniu usług społecznych przez Centrum Usług Społecznych (Dz. U 2019 poz. 1818) tj. usługa przeprowadzenia trzech cykli szkoleń z zakresu:
1) zarządzania i organizacji usług społecznych;
2) opracowywania i realizacji indywidualnych planów usług społecznych;
3) organizacji społeczności lokalnej.
2. Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników centrów usług społecznych, ośrodków pomocy społecznej oraz urzędów gmin z terenu województwa świętokrzyskiego w związku z realizacją projektu pn.: „Koordynacja polityki społecznej w województwie świętokrzyskim" w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, Działanie 04.13 – Wysokiej jakości system włączenia społecznego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
3. Głównym celem projektu jest m.in.: wsparcie jednostek, podmiotów, instytucji w procesie zmian systemowych związanych z rozwojem środowiskowym usług społecznych, deinstytucjonalizcją, tworzeniem i spieraniem centrów usług społecznych, wypracowaniem mechanizmów współpracy i kooperacji między sektorowym, wdrażaniem nowych rozwiązań w obszarze włączenia społecznego.
4. Kompleksowa usługa organizacji i przeprowadzenia szkoleń kompetencyjnych obejmuje 2 Zadania:
Zadanie 1
Usługę organizacji i przeprowadzenia szkoleń kompetencyjnych z zakresu działalności CUS (Centrów Usług Społecznych) tj. usługa przeprowadzenia trzech szkoleń z zakresu:
1) zarządzania i organizacji usług społecznych;
2) opracowywania i realizacji indywidualnych planów usług społecznych;
3) organizacji społeczności lokalnej.
Zadanie 2
Usługę zapewnienia wyżywienia oraz sal szkoleniowych na potrzeby przeprowadzenia szkoleń kompetencyjnych, o których mowa w Zadaniu 1.
5. Wykonawca przeprowadzi trzy moduły szkolenia kompetencyjnego CUS dla maksymalnie 60 uczestników (minimalnie 50 uczestników), zgodnie z wymogami określonymi w Załączniku nr 1 do SWZ dla Zadania nr 1:
1) Moduł I – szkolenie z zakresu zarządzania i organizacji usług społecznych dla grupy maksymalnie 14 uczestników (minimalnie 10 uczestników), łącznie 60 godzin dydaktycznych.
2) Moduł II – szkolenie z zakresu opracowywania i realizacji indywidualnych planów usług społecznych dla grupy maksymalnie 23 uczestników (minimalnie 20 uczestników), łącznie 52 godziny dydaktyczne.
3) Moduł III – szkolenie z zakresu organizacji społeczności lokalnej dla grupy maksymalnie 23 uczestników (minimalnie 20 uczestników), łącznie 57 godzin dydaktycznych.
Przez 1 godzinę dydaktyczną Zamawiający rozumie 45 minut.
6. Wykonawca zapewni sale szkoleniowe oraz wyżywienie dla wszystkich uczestników szkoleń, zgodnie z wymogami określonymi w Załączniku nr 1 do SWZ dla Zadania nr 2.
7. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia określono w Załączniku nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

133300,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

206615,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

133300,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Rafał Gorczowski Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych CSK Expert

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7341249454

7.3.3)Ulica

Chałubińskiego 8

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-613

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

133300,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80000000-4Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
105 332 zł
Próbka: 102 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
45 788 zł244 897 zł
Rozstęp międzykwartylowy
199 109 zł
Źródło próbki
CPV 80000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
45 788 zł
Mediana
105 332 zł
Górny kwartyl
244 897 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.