Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

1. Unieważniamy postępowanie, ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamierzamy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Nie mamy możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najniższej oferty. 2. W postępowaniu wpłynęła oferta: TARCOPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Starachowicach z ceną brutto wynoszącą 774 874,79 zł 3. Cena oferty TARCOPOL Sp. z o.o. przekracza kwotę jaką zamierzamy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 277 225,90 zł. Nie mamy możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najniższej oferty. W takiej sytuacji zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie wymiany nawierzchni stref przydylatacyjnych na obiektach mostowych zlokalizowanych w ciągu drogi S7g na odcinku Węzeł Pasłęk Północ – Węzeł Miłomłyn

Zamawiający Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) opublikował wynik postępowania „Wykonanie wymiany nawierzchni stref przydylatacyjnych na obiektach mostowych…”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 367 261 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: 1. Unieważniamy postępowanie, ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamierzamy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Nie mamy możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najniższej oferty. 2. W postępowaniu wpłynęła oferta: TARCOPOL… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie

1.3.)Oddział zamawiającego

Oddział w Olsztynie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 01751157500179

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Warszawska 89

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-083

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

slugiewicz@gddkia.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gddkia.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gddkia.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/522760

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zarządzenie drogami krajowymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie wymiany nawierzchni stref przydylatacyjnych na obiektach mostowych zlokalizowanych w ciągu drogi S7g na odcinku Węzeł Pasłęk Północ – Węzeł Miłomłyn

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-515688d4-2fcc-4590-8b58-5330ba6dc9d3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418746

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00118435/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.38 Wykonanie wymiany nawierzchni stref przydylatacyjnych na obiektach mostowych zlokalizowanych w ciagu drogi S7g na odcinku Węzeł Pasłęk Północ - Węzeł Miłomłyn

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00367060

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OOL.D-3.2421.39.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie wymiany nawierzchni stref
przydylatacyjnych na obiektach mostowych zlokalizowanych w ciągu drogi S7g na
odcinku Węzeł Pasłęk Północ - Węzeł Miłomłyn:
- km 14+738 (jezdnia prawa) – dwie strefy przydylatacyjne - od strony Gdańska i Warszawy,
-km 14+972 (jezdnia prawa) – jedna strefa przydylatacyjna - od strony Gdańska,
-km 16+069 (jezdnia prawa) – dwie strefy przydylatacyjne - od strony Gdańska i Warszawy,
-km 24+607 (jezdnia prawa) - jedna strefa przydylatacyjna - od strony Gdańska,
-km 35+335 (jezdnia prawa) – dwie strefy przydylatacyjne - od strony Gdańska i Warszawy,
-km 16+063 (jezdnia lewa) – dwie strefy przydylatacyjne - od strony Gdańska i Warszawy,
-km 24+613 (jezdnia lewa) – jedna strefa przydylatacyjna - od strony Gdańska,
-km 35+329 (jezdnia lewa) – dwie strefy przydylatacyjne - od strony Gdańska i Warszawy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

45221120-9 - Roboty budowlane w zakresie wiaduktów

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

1. Unieważniamy postępowanie, ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamierzamy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Nie mamy możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najniższej oferty.
2. W postępowaniu wpłynęła oferta:
TARCOPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Starachowicach z ceną brutto wynoszącą 774 874,79 zł
3. Cena oferty TARCOPOL Sp. z o.o. przekracza kwotę jaką zamierzamy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 277 225,90 zł. Nie mamy możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najniższej oferty. W takiej sytuacji zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45221111-3Roboty budowlane w zakresie mostów…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
367 261 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 081 zł1 064 683 zł
Rozstęp międzykwartylowy
751 602 zł
Źródło próbki
CPV 45221· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 081 zł
Mediana
367 261 zł
Górny kwartyl
1 064 683 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45221111-3 (Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.