Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 447 600 zł
Umowa zawarta
24 sierpnia 2026
Okres realizacji
140 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 1 690 000 zł – 2 447 600 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 45% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji zamówienia20%Okres gwarancji i rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Poprawa efektywności energetycznej budynku głównego Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, polegająca na jego dociepleniu i wymianie stolarki - III postępowanie

Zamawiający Powiat Aleksandrowski (Aleksandrów Kujawski, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa efektywności energetycznej budynku głównego Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie,…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowlano- Usługowe NOVAPOL Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 447 600 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
2 447 600 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 lipca 2026

    Termin ofert: 16 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budowlano- Usługowe NOVAPOL Sp. z o.o. (Toruń), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 447 600,00 zł (umowę zawarto 24 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 1 690 000,00 zł do 2 447 600,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 140 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Aleksandrowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866471

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Słowackiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Aleksandrów Kujawski

1.5.3.)Kod pocztowy

87-700

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.7.)Numer telefonu

+ 48 (54) 282 79 00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@aleksandrow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pow-aleksandrowski.rbip.mojregion.info

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-185da7cf-56ec-4b4f-aba0-a487d66bb949

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Poprawa efektywności energetycznej budynku głównego Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, polegająca na jego dociepleniu i wymianie stolarki - III postępowanie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-185da7cf-56ec-4b4f-aba0-a487d66bb949

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418668

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00018264/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 " Poprawa efektywności energetycznej budynku głównego DPS w Zakrzewie "- III postepowanie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00316557

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.Rz.2720.1.7.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1983600,87 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Poprawa efektywności energetycznej budynku głównego Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, polegająca na jego dociepleniu i wymianie stolarki” - III postępowanie. W ramach realizacji inwestycji przewiduje się wykonanie robót budowlanych w zakresie Poprawy efektywności energetycznej budynku głównego Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, polegającej na jego dociepleniu i wymianie stolarki” położonego w miejscowości Zakrzewo przy ul. Inowrocławskiej 20. W zakres prac wchodzi: docieplenie ścian zewnętrznych budynku, docieplenie ścian fundamentowych wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej, wykonanie docieplenia stropodachu, wymiana ślusarki zewnętrznej oraz okien. W ramach prac przewidziano remont wszystkich elementów zewnętrznych wokół budynku wraz z wymiana posadzek wokół budynku na gankach i werandach. W ramach remontu wykonane będą nowe orynnowania, obróbki blacharskie, obłożenie murków okalających. Budynek zakwalifikowany jest do Kategorii Obiektów Kategoria IX- budynki służby zdrowia, opieki społecznej i socjalnej. Roboty budowlane realizowane będą w czynnym obiekcie, w którym całodobowo przebywają pensjonariusze. Wykonawca ma obowiązek uwzględnić specyfikę funkcjonowania jednostki (praca opiekuńcza, cisza nocna, szczególne potrzeby mieszkańców) i zapewnić pełne bezpieczeństwo. Wykonawca zagwarantuje, że roboty będą prowadzone z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa, w sposób niedezorganizujący funkcjonowania DPS. Teren robót musi zostać trwale i szczelnie odgrodzony od strefy dostępnej dla mieszkańców. Budynek musi być dostępny do osób starszych oraz niepełnosprawnych w trakcie robót. Wykonawca zobowiązany jest do stosowania metod pracy minimalizujących hałas oraz emisję pyłu (np. osłony, odkurzacze przemysłowe). Prace szczególnie uciążliwe (hałaśliwe) będą prowadzone w godzinach uzgodnionych z Dyrekcją DPS.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421132-8 - Instalowanie okien

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45431200-9 - Kładzenie glazury

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1690000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2447600 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2447600 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budowlano- Usługowe NOVAPOL Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8790167039

7.3.3)Ulica

Marii Skłodowskiej -Curie 71A

7.3.4)Miejscowość

Toruń

7.3.5)Kod pocztowy

87-100

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2447600 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

140 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Aleksandrowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Aleksandrów Kujawski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 447 600 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budowlano- Usługowe NOVAPOL Sp. z o.o. (Toruń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.