Odbudowa obiektu mostowego w Kuźnicy Ligockiej dz. nr 116
Zamawiający Gmina Korfantów (Korfantów, Opolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Odbudowa obiektu mostowego w Kuźnicy Ligockiej dz. nr 116”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
31 sierpnia 2026
Termin ofert: 16 września 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
02 września 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Korfantów |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 531412830 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek 4 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Korfantów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 48-317 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL523 - Nyski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 774343820 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 774343817 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@korfantow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.korfantow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00418656 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00414994 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | Zdolności technicznej lub zawodowej: Weryfikacja spełniania tego warunku dokonywana jest w oparciu o dotychczas realizowane zamówienia oraz osoby wskazane do realizacji zamówienia Warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej (Roboty): 1. Zamawiający uzna warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył: • co najmniej 2 (dwie) roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie lub odbudowie obiektu mostowego, o wartości nie mniejszej niż 300 000,00 zł brutto każda. Zasady oceny warunku: W celu potwierdzenia spełniania powyższego warunku Zamawiający nie dopuszcza sumowania wartości kilku robót budowlanych o mniejszym zakresie (wymagane jest wykazanie co najmniej dwóch odrębnych robót budowlanych, z których każda z osobna osiągnęła wymaganą wartość minimalną 300 000,00 zł brutto). Wykonawca winien złożyć dowody potwierdzające, że roboty te zostały wykonane należycie i prawidłowo zakończone. Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie złożonego w ofercie oświadczenia, o którym mowa w rozdziale XI pkt 6 ppkt 3 litera a SWZ (załącznik nr 2 Do SWZ). Następnie na podstawie dokumentu, o którym mowa w rozdziale XXI pkt 5 ppkt 1 litera d tiret 1 SWZ, złożonego przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego (załącznik nr 6 Do SWZ). Warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej (Osoby): 2. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami skierowanymi do realizacji zamówienia, tj.: 1. Kierownikiem budowy w specjalności mostowej – co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej mostowej, która posiada doświadczenie zawodowe polegające na pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót przy budowie, przebudowie lub odbudowie co najmniej 1 obiektu mostowego. 2. Kierownikiem robót w specjalności drogowej – co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej; Zamawiający dopuszcza łączenie wyżej wymienionych funkcji, pod warunkiem, że jedna osoba posiada wymagane uprawnienia w obu specjalnościach oraz wymagane doświadczenie. Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie złożonego w ofercie oświadczenia, o którym mowa w rozdziale XI pkt 6 ppkt 3 litera a SWZ (załącznik nr 2 Do SWZ). Następnie na podstawie dokumentu, o którym mowa w rozdziale XXI pkt 5 ppkt 1 litera d tiret 2 SWZ, złożonego przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego (załącznik nr 7 Do SWZ). Po zmianie: Zdolności technicznej lub zawodowej: Weryfikacja spełniania tego warunku dokonywana jest w oparciu o dotychczas realizowane zamówienia oraz osoby wskazane do realizacji zamówienia Warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej (Roboty): 1. Zamawiający uzna warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył: • co najmniej 2 (dwie) roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie lub odbudowie obiektu mostowego, o wartości nie mniejszej niż 300 000,00 zł brutto każda. Zasady oceny warunku: W celu potwierdzenia spełniania powyższego warunku Zamawiający nie dopuszcza sumowania wartości kilku robót budowlanych o mniejszym zakresie (wymagane jest wykazanie co najmniej dwóch odrębnych robót budowlanych, z których każda z osobna osiągnęła wymaganą wartość minimalną 300 000,00 zł brutto). Wykonawca winien złożyć dowody potwierdzające, że roboty te zostały wykonane należycie i prawidłowo zakończone. Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie złożonego w ofercie oświadczenia, o którym mowa w rozdziale XI pkt 6 ppkt 3 litera a SWZ (załącznik nr 2 Do SWZ). Następnie na podstawie dokumentu, o którym mowa w rozdziale XXI pkt 5 ppkt 1 litera d tiret 1 SWZ, złożonego przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego (załącznik nr 6 Do SWZ). Warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej (Osoby): 2. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami skierowanymi do realizacji zamówienia, tj.: 1. Kierownikiem budowy w specjalności mostowej – co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej mostowej, która posiada doświadczenie zawodowe polegające na pełnieniu funkcji kierownika budowy lub kierownika robót przy budowie, przebudowie lub odbudowie co najmniej 1 obiektu mostowego. 2. Kierownikiem robót w specjalności drogowej – co najmniej 1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności inżynieryjnej drogowej; Zamawiający dopuszcza łączenie wyżej wymienionych funkcji, pod warunkiem, że jedna osoba posiada wymagane uprawnienia w obu specjalnościach oraz wymagane doświadczenie. Ocena spełniania warunku nastąpi na podstawie złożonego w ofercie oświadczenia, o którym mowa w rozdziale XI pkt 6 ppkt 3 litera a SWZ (załącznik nr 2 Do SWZ). Następnie na podstawie dokumentu, o którym mowa w rozdziale XXI pkt 5 ppkt 1 litera d tiret 2 SWZ, złożonego przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego (załącznik nr 7 Do SWZ). Zgodnie z art. 112 ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający, określając warunki udziału w postępowaniu w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, nie stosuje poziomów zdolności określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 5 ust. 4 lub 5 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, ponieważ dla danego przedmiotu zamówienia poziomy te nie zostały określone. |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.7. | Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia, Wykonawcy składają następujące oświadczenia i podmiotowe środki dowodowe: A. DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ: Do oferty Wykonawca dołącza dokumenty wymienione w Rozdziale XI pkt 6 SWZ. Oświadczenia, o których mowa w Rozdziale XI pkt 3 ppkt 3 SWZ, stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu (odpowiednio na dzień składania ofert), tymczasowo zastępujące wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. B. DOKUMENTY SKŁADANE NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO: Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia: 1) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu: a) dotyczących zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: nie dotyczy, b) dotyczących uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: nie dotyczy, c) dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej: nie dotyczy, d) dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej: * Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane. Do wykazu należy załączyć dowody określające, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacje o tym, czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone. Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty. Wzór wykazu stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. * Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór wykazu stanowi Załącznik nr 7 do SWZ. Po zmianie: W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia, Wykonawcy składają następujące oświadczenia i podmiotowe środki dowodowe: A. DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ: Do oferty Wykonawca dołącza dokumenty wymienione w Rozdziale XI pkt 6 SWZ. Oświadczenia, o których mowa w Rozdziale XI pkt 3 ppkt 3 SWZ, stanowią dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu (odpowiednio na dzień składania ofert), tymczasowo zastępujące wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. B. DOKUMENTY SKŁADANE NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO: Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia: 1) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu: a) dotyczących zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: nie dotyczy, b) dotyczących uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: nie dotyczy, c) dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej: nie dotyczy, d) dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej: * Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane. Do wykazu należy załączyć dowody określające, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacje o tym, czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone. Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty. Wzór wykazu stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. * Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór wykazu stanowi Załącznik nr 7 do SWZ. Zgodnie z art. 124 ust. 2 oraz art. 273 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. W takim przypadku Wykonawca w oświadczeniu (złożonym na wzorze stanowiącym Załącznik nr 2 i 3 do SWZ) podaje numer i oznaczenie tego certyfikatu, nazwę podmiotu certyfikującego, który go wydał, okres ważności certyfikacji oraz wskazuje, w zakresie których podstaw wykluczenia lub warunków udziału posługuje się tym certyfikatem. Zamawiający nie żąda podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim ich potwierdzenie wynika ze złożonego certyfikatu (art. 124 ust. 3 Pzp). |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.