Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania Przebudowa i rozbudowa odcinka dr gminnej Sandomierskiej na terenie Gminy Stalowa Wola i Zaleszany z nawiązaniem do skrzyżowania z drogą krajową nr77

Zamawiający Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych (Stalowa Wola, Podkarpackie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania Przebudowa i rozbudowa odcinka dr…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 200 000 zł
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 384503002

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Al. Jana Pawła II 25A

1.4.2.)Miejscowość

Stalowa Wola

1.4.3.)Kod pocztowy

37-450

1.4.4.)Województwo

podkarpackie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

scuw@stalowawola.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.stalowawola.pl//?c=mdTresc-cmPokaz-1657

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5b165d34-03b9-11ef-b21f-3ab44b58c1d6

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418537

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00303934

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania Przebudowa i rozbudowa odcinka dr gminnej Sandomierskiej na terenie Gminy Stalowa Wola i Zaleszany z nawiązaniem do skrzyżowania z drogą krajową nr77

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Przebudowa i rozbudowa odcinka drogi gminnej ul. Sandomierskiej na terenie Gminy Stalowa Wola i Gminy Zaleszany z nawiązaniem do skrzyżowania z drogą krajową nr 77

3.9.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-05-06

4.2.)Okres realizacji zamówienia

6 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Biuro Usług Budowlanych Andrzej Głąb

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

865 001 63 52

4.3.3.)Ulica

Al. Jana Pawła II 25a/805

4.3.4.)Miejscowość

Stalowa Wola

4.3.5.)Kod pocztowy

37-450

4.3.6.)Województwo

podkarpackie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

295200 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00334255/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-12-26

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W dniu 12.11.2024 r. Wykonawca poinformował Zamawiającego pisemnie o opóźnieniu realizacji dokumentacji projektowej w związku z otrzymanymi warunkami na odprowadzenie wód opadowych, które nałożyły na Wykonawcę obowiązek zaprojektowania przebudowy rowu na odcinku od miejsca zrzutu do śluzy wałowej tj. 1,6 km. Realizacja tego zadania w ramach wniosku ZRID jest niemożliwa, ponadto nakłady niezbędne dla realizacji dokumentacji wielokrotnie przekraczają nakłady na opracowanie zadania objętego umową. W ramach prowadzonego postępowania przetargowego Zamawiający określił, że na potrzeby opracowywania dokumentacji projektowej należy uwzględnić rozwiązanie tymczasowe polegające na odprowadzeniu wód do istniejącego systemu odwodnienia zlokalizowanego w najbliższym sąsiedztwie projektowanej drogi. Docelowe założenia polegają na odprowadzeniu wód opadowych do nowej lokalizacji rowu, którego dokumentacja jest w trakcie opracowywania przez innego Wykonawcę. ..

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

przedłużenie terminu realizacji zamówienia do 30 kwietnia 2025 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W dniu 23.05.2025 r. Wykonawca zwrócił się z wnioskiem o wydłużenie terminu realizacji umowy do dnia 30.07.2025 r. Po złożeniu wniosku w dniu 08.05.2025 r. o wydanie pozwolenia wodno-prawnego PGW Wody Polskie wezwały do uzupełnienia wniosku zwracając uwagę na fakt, że wskazany w warunkach na odprowadzenie wód deszczowych „rów otwarty” według ewidencji jest naturalnym ciekiem wodnym. W związku z powyższym należało dodatkowo opracować operat wodno-prawny, czego Wykonawca nie zakładał na dzień składania oferty. W rzeczywistości ww. obiekt stanowi element systemu rowów melioracyjnych.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

przedłużenie terminu realizacji zamówienia do 26 grudnia 2025 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

295200 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 114 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
96 289 zł341 200 zł
Rozstęp międzykwartylowy
244 911 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
96 289 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
341 200 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stalowa Wola.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.