Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
155 200 zł
Umowa zawarta
21 sierpnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa kompleksowego utrzymania czystości i porządku w obiektach oraz na posesjach wokół obiektów użyteczności publicznej w gminie Czarnia

Zamawiający Gmina Czarnia (Czarnia, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa kompleksowego utrzymania czystości i porządku w obiektach oraz na posesjach wokół…”, wybierając ofertę wykonawcy Spółdzielnia Socjalna w gminie Czarnia. Wartość umowy: 155 200 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina CzarniaCzarnia, Mazowieckieopublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
155 200 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    05 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Spółdzielnia Socjalna w gminie Czarnia (Czarnia), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 155 200,00 zł (umowę zawarto 21 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZARNIA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550668226

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

41

1.5.2.)Miejscowość

Czarnia

1.5.3.)Kod pocztowy

07-431

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.)Numer telefonu

297727017

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@czarnia.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://czarnia.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-24b8455f-0b71-408e-906e-b99801de66d8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa kompleksowego utrzymania czystości i porządku w obiektach oraz na posesjach wokół obiektów użyteczności publicznej w gminie Czarnia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-24b8455f-0b71-408e-906e-b99801de66d8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418476

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00058922/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Usługa kompleksowego utrzymania czystości i porządku w obiektach oraz na posesjach wokół obiektów użyteczności publicznej w gminie Czarnia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00379167

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamówienie jest udzielane na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp).
Uzasadnienie Faktyczne
1) Spełnienie przesłanki kontroli
2) Spełnienie przesłanki działalności (Kryterium ilościowe)
3) Brak kapitału prywatnego
Cel i Przedmiot Zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na:
• Sprzątaniu pomieszczeń wewnętrznych w obiektach użyteczności publicznej (biura, korytarze, sanitariaty).
• Utrzymaniu czystości terenów zewnętrznych przyległych do budynków gminnych.
• Pracach okresowych i interwencyjnych niezbędnych do zachowania ładu na terenie gminy.
4. Cele społeczne
Szczegółowe uzasadnienie stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FUK.271.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

112195,12 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa kompleksowego utrzymania czystości i porządku w obiektach użyteczności publicznej Gminy Czarnia oraz na posesjach wokół tych obiektów, realizowana w sposób ciągły, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zasadami BHP, ochrony środowiska oraz standardami należytej staranności.
Usługa obejmuje sprzątanie wewnętrzne pomieszczeń, utrzymanie czystości terenów zewnętrznych, a także czynności sezonowe i interwencyjne, zapewniające estetykę, higienę i bezpieczeństwo użytkowników obiektów.
Zakres rzeczowy zamówienia:
1) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Brata Zenona Żebrowskiego w Surowem
2) Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czarni
3) Gminny Żłobek przy Publicznej Szkole Podstawowej w Surowem
4) BUDYNKI ADMINISTROWANE PRZEZ GMINĘ CZARNIA:
a. Budynek Urzędu Gminy Czarnia
b. Budynek infrastruktury kulturowo – sportowej
c. Hala Sportowa Olimpia

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

90918000-5 - Usługi czyszczenia pojemników na odpadki

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

90620000-9 - Usługi odśnieżania

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

155200,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

155200,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

155200,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spółdzielnia Socjalna w gminie Czarnia

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7582402704

7.3.3)Ulica

Czarnia

7.3.4)Miejscowość

Czarnia

7.3.5)Kod pocztowy

07-431

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

155200,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 921 zł
Próbka: 145 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 603 zł1 498 723 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 272 120 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 603 zł
Mediana
554 921 zł
Górny kwartyl
1 498 723 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czarnia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czarnia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 155 200 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Spółdzielnia Socjalna w gminie Czarnia (Czarnia). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.