Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

14.2025 Wykonywanie przeglądów i konserwacji oraz usuwanie awarii urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych w budynkach UMW

Zamawiający Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „14.2025 Wykonywanie przeglądów i konserwacji oraz usuwanie awarii urządzeń i instalacji…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 234 417 zł
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000288981

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Wybrzeże Ludwika Pasteura 1

1.4.2.)Miejscowość

Wrocław

1.4.3.)Kod pocztowy

50-367

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ewelina.godlewska@umw.edu.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.umw.edu.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3beb35ae-739b-4efc-acb8-ab39e6ec1a85

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418087

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-02

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00115285

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

14.2025 Wykonywanie przeglądów i konserwacji oraz usuwanie awarii urządzeń i instalacji
klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych w budynkach UMW

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonywanie przeglądów i konserwacji oraz usuwanie awarii urządzeń i instalacji: klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych w budynkach Wydziału Farmaceutycznego -Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – Campus Borowska

3.9.)Główny kod CPV

50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

50730000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji układów chłodzących

42913500-4 - Filtry wlotu powietrza

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-30

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

MK Wentylacja Kamil Mazur

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8982209302

4.3.3.)Ulica

Pretficza, nr 54D, lok. 1

4.3.4.)Miejscowość

Wrocław

4.3.5.)Kod pocztowy

53-407

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

471028,50 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00253036/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-04-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

§ 11 ust. 2, pkt. 3 umowy, w związku z rozstrzygnięciem procedury o udzielenie zamówienia publicznego w terminie uniemożliwiającym terminowe wykonanie przedmiotu umowy, strony postanawiają zmienić termin realizacji zamówienia.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Aneks nr 1
Strony postanawiają zmienić termin realizacji zamówienia i w związku z tym § 2 pkt. 2 umowy, otrzymuje brzmienie:
1) Termin pierwszego przeglądu i czynności konserwacyjnych – maj – lipiec 2025 r.,
2) Termin drugiego przeglądu i czynności konserwacyjnych – grudzień 2025 r. – styczeń 2026 r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

w związku z wykorzystaniem środków przeznaczonych na części zamienne do umowy nr AZP.260.14.2025.TP część B związanej z wykonaniem przeglądów, konserwacji i usuwania awarii urządzeń i instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnych w Campusie Borowska, Strony zwiększają łączną wartość brutto przedmiotu umowy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Cena przedmiotu umowy przed zmianą wynosiła 471028,50 PLN brutto, po zmianie wynosi brutto: 513 421,06 PLN (słownie: pięćset trzynaście tysięcy czterysta dwadzieścia jeden złotych i 06/100).

5.4.6.)Wartość zmiany

42392,56

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

513421,06 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50000000-5Usługi naprawcze i konserwacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
234 417 zł
Próbka: 48 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
105 525 zł1 011 711 zł
Rozstęp międzykwartylowy
906 186 zł
Źródło próbki
CPV 50000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
105 525 zł
Mediana
234 417 zł
Górny kwartyl
1 011 711 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.