Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
450 000 zł
Umowa zawarta
31 lipca 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 oferty
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Łączna liczba własnych placówek medycznych30%Zintegrowane elektroniczne systemy5%Usługi fakultatywne w ramach pakietów5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług opieki medycznej dla pracowników Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Zamawiający Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług opieki medycznej dla pracowników Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska”, wybierając ofertę wykonawcy PZU Zdrowie S.A. Wartość umowy: 450 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Generalna Dyrekcja Ochrony ŚrodowiskaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
450 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PZU Zdrowie S.A. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 450 000,00 zł (umowę zawarto 31 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GENERALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA

1.3.)Oddział zamawiającego

GDOŚ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 141628410

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Jerozolimskie 136

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-305

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@gdos.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/gdos

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-68aacf3e-f1df-4029-8de0-07a720888815

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług opieki medycznej dla pracowników Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-68aacf3e-f1df-4029-8de0-07a720888815

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418043

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00110326/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Usługa dostępu do opieki medycznej dla pracowników na okres 24 miesięcy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00301932

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BDG-ZZP.261.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

900000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług medycznych z zakresu medycyny pracy dla pracowników Zamawiającego lub kandydatów do pracy skierowanych przez niego na badania wstępne, oraz specjalistycznych usług medycznych dla pracowników Zamawiającego i ich rodzin/partnerów. Szczegółowe informacje nt. zakresu usług, terminów oraz poszczególnych pakietów zawarto w treści Opisu przedmiotu zamówienia oraz Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

85100000-0 - Usługi ochrony zdrowia

85121000-3 - Usługi medyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

450000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

450000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

450000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PZU Zdrowie S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5272663852

7.3.3)Ulica

Rondo Ignacego Daszyńskiego 4,

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-843

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Realizacja ambulatoryjnych usług medycznych zgodnie z warunkami zawartej ramowej umowy o współpracy w zakresie realizacji ambulatoryjnych usług medycznych

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

450000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.W pozycji 6.2, 6.3, 6.4 wskazano kwotę przeznaczoną na realizację zamówienia tj. kwotę na jaką zawarto umowę. Stawki w poszczególnych ofertach przedstawiały się następująco

a) Enel Med S.A.: Pakiet MP - 17 zł; Opłata w przypadku braku zatr. - 326 zł; Pakiet ind. - 138 zł; Pakiet dla współm./partnera - 151 zł; Pakiet rodzinny - 269 zł, b) Lux Med sp. z o.o.: Pakiet MP - 28 zł; Opłata w przypadku braku zatr. - 334 zł; Pakiet ind. - 152 zł; Pakiet dla współm./partnera - 172 zł; Pakiet rodzinny - 325 zł. c) PZU Zdrowie S.A.: Pakiet MP - 16,10 zł; Opłata w przypadku braku zatr. - 317 zł; Pakiet ind. - 119,70 zł; Pakiet dla współm./partnera - 119,70 zł; Pakiet rodzinny - 239,40 zł. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na przedłużeniu okresu obowiązywania umowy o 12 miesięcy. W przypadku skorzystania z prawa opcji, kwota przeznaczona na sfinansowanie prawa opcji wyniesie: 450 000 zł.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85000000-9Usługi w zakresie zdrowia i opieki…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
272 500 zł
Próbka: 75 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
182 700 zł500 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 000 zł
Źródło próbki
CPV 85000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
182 700 zł
Mediana
272 500 zł
Górny kwartyl
500 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 450 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85000000-9 (Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PZU Zdrowie S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.