„Budowa boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Kłobuczyn”
Zamawiający Gmina Gaworzyce (Gaworzyce, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Kłobuczyn”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Wadium
- 20 000 zł (wg SWZ)
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276451, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie
01 września 2026
Termin ofert: 16 września 2026 11:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
02 września 2026
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Gaworzyce |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 390647587 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Dworcowa 95 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gaworzyce |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 59-180 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL516 - Legnicko-głogowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | k.kubas@gaworzyce.com.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.gaworzyce.com.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00417706 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00416510 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 6.4.1. | Informacje dotyczące wadium Przed zmianą | Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 20.000,00 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium w formie pieniądza należy wpłacić przelewem na konto nr 53 8649 1060 2007 7001 1223 0013 w Banku Spółdzielczym w Legnicy O/Gaworzyce. Przy wnoszeniu wadium należy powołać się na oznaczenie „Budowa boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Kłobuczyn” ZP.271.10.2026 5. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym zamawiającego, o którym mowa w ust. 4,przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert). 6. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez wykonawcę określone w ustawie PZP, 2) z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium, 3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie, 4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert), 5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania, 6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Gmina Gaworzyce. 7. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 8. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP, zostanie odrzucona. 9. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy PZP. 10. W przypadku wadium wniesionego w formie poręczeń lub gwarancji ich zwrot następuje poprzez oświadczenie zamawiającego o zwolnieniu wadium składane poręczycielowi / gwarantowi. Zaleca się, aby poręczenie lub gwarancja wskazywały adres mailowy poręczyciela / gwaranta na jaki zamawiający winien złożyć oświadczenie o zwolnieniu wadium Po zmianie: Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 6.000,00 PLN (słownie: sześć tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Wadium w formie pieniądza należy wpłacić przelewem na konto nr 53 8649 1060 2007 7001 1223 0013 w Banku Spółdzielczym w Legnicy O/Gaworzyce. Przy wnoszeniu wadium należy powołać się na oznaczenie „Budowa boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Kłobuczyn” ZP.271.10.2026 5. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą uznania środków pieniężnych na rachunku bankowym zamawiającego, o którym mowa w ust. 4,przed upływem terminu składania ofert (tj. przed upływem dnia i godziny wyznaczonej jako ostateczny termin składania ofert). 6. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez wykonawcę określone w ustawie PZP, 2) z jej treści powinno jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium, 3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie, 4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert), 5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania, 6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest Gmina Gaworzyce. 7. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 8. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP, zostanie odrzucona. 9. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 ustawy PZP. 10. W przypadku wadium wniesionego w formie poręczeń lub gwarancji ich zwrot następuje poprzez oświadczenie zamawiającego o zwolnieniu wadium składane poręczycielowi / gwarantowi. Zaleca się, aby poręczenie lub gwarancja wskazywały adres mailowy poręczyciela / gwaranta na jaki zamawiający winien złożyć oświadczenie o zwolnieniu wadium |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki.