AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa: szkolenie Kosmetyczka z modułem zdobienia paznokci wraz z potwierdzeniem nabycia wiedzy i umiejętności dla 10 osób bezrobotnych.

Zamawiający Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach (Starachowice, Świętokrzyskie) prowadzi postępowanie „Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa: szkolenie Kosmetyczka z modułem zdobienia…”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 46 860 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 września 2026, 12:00
5d 23h
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Koszt60%Dostosowanie kwalifikacji i doświadczenia kadry dydaktycznej wyznaczonej do realizacji zam30%Rodzaj dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskania kwalifikacji10%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    02 września 2026

    Termin ofert: 10 września 2026 12:00

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia obejmuje organizację szkolenia dla 10 osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Starachowicach w kursie „Kosmetyczka z modułem zdobienia paznokci” wraz z potwierdzeniem nabycia wiedzy i umiejętności oraz przeprowadzeniem walidacji.

    Źródło: Załącznik nr 1 do SWZ
  • 2

    ZakresZamawiający dopuszcza zmianę kadry, miejsca szkolenia i liczby uczestników na warunkach opisanych w SWZ, przy czym zmiana kadry ma być zgłoszona co najmniej 1 dzień przed zdarzeniem, a zmiana miejsca co najmniej 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia.

  • 3

    ZakresWykonawca ma oznaczyć miejsce odbywania szkolenia plakatem A3 potwierdzającym dofinansowanie z Unii Europejskiej, stosować zasady równości kobiet i mężczyzn oraz dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, a przy powierzeniu części lub całości przedmiotu zamówienia podwykonawcy ma rozliczyć się z nim i poinformować Zamawiającego w terminie 7 dni od daty rozliczenia.

    Źródło: Załącznik nr 12 do SWZ
  • 4

    ZakresOferta ma obejmować koszt szkolenia za przeszkolenie 10 osób bezrobotnych wraz z walidacją łącznie, osobno koszt potwierdzenia nabycia wiedzy i umiejętności dla 10 osób, jednostkowy koszt szkolenia brutto za osobę oraz liczbę godzin dydaktycznych, a realizacja ma nastąpić w terminie wskazanym w ofercie w 2026 r.

    Źródło: Załącznik nr 1 do SWZ
  • 5

    ZakresSzkolenie obejmuje walidację, ma być zrealizowane do 2026-11-30, a zamawiający przewiduje możliwość zmniejszenia liczby uczestników maksymalnie o 2 osoby.

  • 6

    ZakresUmowa zobowiązuje Wykonawcę do dokumentowania odbioru materiałów dydaktycznych i poczęstunku, prowadzenia list obecności lub dokumentacji logowań przy szkoleniu zdalnym, prowadzenia rejestru wydanych zaświadczeń, informowania o przyczynach niewystawienia zaświadczenia oraz przekazania dokumentacji potwierdzającej walidację i jej płatność, jeżeli wystąpiły takie koszty.

    Źródło: Załącznik nr 12 do SWZ

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291140050

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Radomska 76

1.5.2.)Miejscowość

Starachowice

1.5.3.)Kod pocztowy

27-200

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kist@praca.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

starachowice.praca.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa: szkolenie Kosmetyczka z modułem zdobienia paznokci wraz z potwierdzeniem nabycia wiedzy i umiejętności dla 10 osób bezrobotnych.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-76e30ee2-0bb0-4f9e-b695-047d974425a2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417666

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00053511/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Zorganizowanie i przeprowadzenia szkolenia pod nazwą „Kosmetyczka z modułem zdobienia paznokci” wraz z potwierdzeniem nabycia wiedzy i umiejętności dla 10 osób bezrobotnych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie sarachowickim (IV)

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-76e30ee2-0bb0-4f9e-b695-047d974425a2

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-76e30ee2-0bb0-4f9e-b695-047d974425a2

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Informacje dotyczące wymagań technicznych i organizacyjnych dotyczących korespondencji elektronicznej zawiera pkt 5 SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa: szkolenie Kosmetyczka z modułem zdobienia paznokci wraz z potwierdzeniem nabycia wiedzy i umiejętności – przeprowadzenie walidacji dla 10 osób bezrobotnych (kod CPV 80530000-8 usługi szkolenia zawodowego).

4.2.6.)Główny kod CPV

80530000-8 - Usługi szkolenia zawodowego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium kosztu oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Koszt

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Dostosowanie kwalifikacji i doświadczenia kadry dydaktycznej wyznaczonej do realizacji zamówienia

4.3.6.)Waga

30

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Rodzaj dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia i uzyskania kwalifikacji

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1. nie podlegają wykluczeniu;
W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
- oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust.1 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego ( t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514 ). – załącznik nr 4 do SWZ
2. spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego, dotyczące:
- uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących wymaganych uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, Zamawiający żąda, oświadczenia o wpisie do rejestru Bazy Usług Rozwojowych prowadzonego przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości – załącznik nr 3 do SWZ,
- zdolności technicznej lub zawodowej:
W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
- wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, co najmniej 1 (jednej) głównej usługi t. j. usługi szkolenia w temacie przedmiotu zamówienia, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - załącznik nr 5 SWZ,
- wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego,
w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – załącznik nr 6 do SWZ,
Do prowadzenia zajęć z zakresu tematu przedmiotu zamówienia musi być wyznaczona co najmniej 1 osoba posiadająca doświadczenie tj.: - przeprowadzone minimum 1 szkolenie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert w tematyce przedmiotu zamówienia.
- wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – załącznik nr 7 do SWZ.
Zamawiający dokona oceny spełnienia wyżej wymienionych warunków na podstawie oświadczeń i dokumentów zgodnie z formułą spełnia – nie spełnia.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1.Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru w następujący sposób

a) w uzasadnionych przypadkach dopuszcza się zmianę kadry prowadzącej szkolenie, pod warunkiem, że proponowana kadra będzie spełniała warunki opisane w niniejszym postępowaniu oraz jeżeli zmiana ta nie wpłynie na punktacje przyznaną na etapie oceny ofert. Informacja o zmianie musi wpłynąć do Zamawiającego na piśmie na co najmniej 1 dzień przed zaistniałą okolicznością. b) w uzasadnionych przypadkach Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia liczby osób będących uczestnikami szkolenia o maksymalnie 2 osoby w stosunku do osób zaplanowanych do przeszkolenia w takim przypadku całkowite wynagrodzenie wykonawcy będzie pomniejszone wprost proporcjonalnie do mniejszej liczby osób tzn. pomniejszone o cenę jednostkową wskazaną w formularzu ofertowym. c) w uzasadnionych przypadkach dopuszcza się zmianę miejsca prowadzenia szkolenia pod warunkiem, że proponowana zmiana miejsca jest zgodna z zapisami w opisie przedmiotu zamówienia. Informacja o zmianie musi wpłynąć do Zamawiającego na piśmie co najmniej 5 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia. W przypadku nagłych zdarzeń losowych termin ten nie musi być zachowany. Informacja musi wpłynąć na piśmie do Zamawiającego niezwłocznie po zaistniałym zdarzeniu. 2. Wprowadzone zmiany muszą odpowiadać opisowi przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający musi wyrazić zgodę na wprowadzenie zmian o których mowa w pkt. 1.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-10 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Platforma e-Zamówinia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-10 12:05

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80530000-8Usługi szkolenia zawodowego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
46 860 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
30 672 zł143 925 zł
Rozstęp międzykwartylowy
113 253 zł
Źródło próbki
CPV 80530000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
30 672 zł
Mediana
46 860 zł
Górny kwartyl
143 925 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 10.09.2026, 12:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Powiatowy Urząd Pracy w Starachowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Starachowice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80530000-8 (Usługi szkolenia zawodowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.