Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
429 600 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 21 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rewitalizacja skweru „Ogrody Św. Franciszka”

Zamawiający Gmina Stary Sącz (Stary Sącz, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Rewitalizacja skweru „Ogrody Św. Franciszka””, wybierając ofertę wykonawcy Park-M Poland Sp. z o. o. Wartość umowy: 429 600 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina Stary SączStary Sącz, Małopolskie (powiat Nowosądecki →)opublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
429 600 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    24 lipca 2026

    Termin ofert: 10 sierpnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Park-M Poland Sp. z o. o. (Stary Sącz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 429 599,71 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 21 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Stary Sącz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491893115

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stefana Batorego 25

1.5.2.)Miejscowość

Stary Sącz

1.5.3.)Kod pocztowy

33-340

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.5.7.)Numer telefonu

+48 18 449-77-00

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@starysacz.um.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.stary.sacz.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f4735dcd-c008-4f85-bf1a-60f4f4e08eb2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rewitalizacja skweru „Ogrody Św. Franciszka”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f4735dcd-c008-4f85-bf1a-60f4f4e08eb2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417299

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00042666/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Zielono-niebieska infrastruktura na terenie miasta Stary Sącz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienia dofinansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 2 Fundusze europejskie dla środowiska, Działanie 2.26 Rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktury w miastach - ZIT, typ projektu: A. Rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktury w miastach, w ramach Projektu pn. "Zielono-niebieska infrastruktura na obszarze Miasta Stary Sącz".

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00361284

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FR.271.1.23.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

356736,76 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rewitalizacja skweru „Ogrody Św. Franciszka” w Starym Sączu w zakresie i na warunkach określonych w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Zamówienia dofinansowane ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 2 Fundusze europejskie dla środowiska, Działanie 2.26 Rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktury w miastach - ZIT, typ projektu: A. Rozwój zielonej i niebieskiej infrastruktury w miastach, w ramach Projektu pn. "Zielono-niebieska infrastruktura na obszarze Miasta Stary Sącz".
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
a. Wykonanie robót budowlanych, dostaw, usług, których szczegółowy zakres określa dokumentacja techniczna (Załącznik nr 4 do SWZ);
b. Wykonanie wszystkich robót towarzyszących związanych z realizacją przedmiotu zamówienia;
c. Wykonanie dokumentacji powykonawczej pozwalającej na ocenę prawidłowości wykonania robót i ich jakości;
d. Dokonanie wszelkich uzgodnień oraz pokrycie kosztów i opłat związanych z realizacją przedmiotu umowy, a także wykonanie wszelkich niezbędnych opracowań wymaganych w trakcie realizacji robót;
e. Uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego skutecznego zgłoszenia zakończenia robót lub ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie przedmiotu zamówienia (zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa).
3. Teren inwestycji leży w granicach układu urbanistycznego Starego Sącza, wpisanego do rejestru zabytków (nr rej. A-468 / A-1483/M). Roboty należy prowadzić ściśle z warunkami Pozwolenia Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr 106/2025, w tym z zapewnieniem stałego nadzoru archeologicznego nad robotami ziemnymi. Zapewnienie stałego nadzoru archeologicznego nad prowadzonymi pracami leży po stronie Zamawiającego.
4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca Załącznik nr 4 do SWZ.
5. Warunki realizacji zamówienia określone zostały w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

429599,71 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

429599,71 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

429599,71 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Park-M Poland Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 122645780

7.3.3)Ulica

Piaski 12

7.3.4)Miejscowość

Stary Sącz

7.3.5)Kod pocztowy

33-340

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty ogólnobudowlane - podwykonawcy nie są znani

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

429599,71 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-21

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112710-5Roboty w zakresie kształtowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
292 813 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
208 263 zł575 676 zł
Rozstęp międzykwartylowy
367 413 zł
Źródło próbki
CPV 45112· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
208 263 zł
Mediana
292 813 zł
Górny kwartyl
575 676 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Stary Sącz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Stary Sącz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 429 600 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112710-5 (Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Park-M Poland Sp. z o. o. (Stary Sącz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.