DFP.271.82.2026.AB - Sprzęt endoskopowy ujęty w projekcie pn. „Doposażenie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w specjalistyczny sprzęt medyczny, w tym diagnostyczny służący ambulatoryjnej (...)
Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Uniwersytecki w Krakowie (Kraków, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „DFP.271.82.2026.AB - Sprzęt endoskopowy ujęty w projekcie pn. Doposażenie Szpitala…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 869 984 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3233, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisówOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ SZPITAL UNIWERSYTECKI W KRAKOWIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000288685 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Marii Orwid 11 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kraków |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 30-688 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL213 - Miasto Kraków |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | achwast@su.krakow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.su.krakow.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-7e76b360-d7fb-49b1-937a-b8066d3f40fa |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00417296 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 325022-2026 91/2026 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | FENX.06.01 System ochrony zdrowia, priorytet FENX.06 Zdrowie z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | DFP.271.82.2026.AB - Sprzęt endoskopowy ujęty w projekcie pn. „Doposażenie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w specjalistyczny sprzęt medyczny, w tym diagnostyczny służący ambulatoryjnej (...) |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest: Sprzęt endoskopowy ujęty w projekcie pn. „Doposażenie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w specjalistyczny sprzęt medyczny, w tym diagnostyczny służący ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (AOS) w celu poprawy dostępu do opieki zdrowotnej mieszkańcom Małopolski i województw ościennych" w ramach działania FENX.06.01 System ochrony zdrowia, priorytet FENX.06 Zdrowie z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 – dostawa wyposażenia wraz z instalacją, uruchomieniem i szkoleniem personelu. Część 2 – Gastroskop ultracienki - Liczba sztuk 1 - dostawa wraz z instalacją, uruchomieniem i szkoleniem personelu. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 33168100-6 - Endoskopy |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-07-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 30 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Olympus Polska Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5221651738 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Wynalazek 1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 02-677 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 206895,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 529176-2026 145/2026 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-26 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 206895,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. Doposażenie
Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w specjalistyczny sprzęt medyczny, w tym
diagnostyczny służący ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (AOS) w celu poprawy dostępu
do opieki zdrowotnej mieszkańcom Małopolski i województw ościennych" w ramach działania
FENX.06.01 System ochrony zdrowia, priorytet FENX.06 Zdrowie z Programu Fundusze
Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).