Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
78 862 zł
Umowa zawarta
14 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 22 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 78 862 zł – 116 208 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wycinka drzew, podkrzesanie, usunięcie posuszu z wysięgnika oraz redukcja pni przy drogach powiatowych Powiatu Namysłowskiego.

Zamawiający Powiat Namysłowski (Namysłów, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Wycinka drzew, podkrzesanie, usunięcie posuszu z wysięgnika oraz redukcja pni przy…”, wybierając ofertę wykonawcy KEYMAN Paweł Baworowski. Wartość umowy: 78 862 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Powiat NamysłowskiNamysłów, Opolskie (powiat Namysłowski →)opublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
78 862 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 lipca 2026

    Termin ofert: 29 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 września 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KEYMAN Paweł Baworowski (Zielona Góra), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 78 861,60 zł (umowę zawarto 14 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 78 861,60 zł do 116 208,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 22 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Namysłowski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531421963

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Wolności 12A

1.5.2.)Miejscowość

Namysłów

1.5.3.)Kod pocztowy

46-100

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.7.)Numer telefonu

77 410 39 95

1.5.8.)Numer faksu

77 410 39 22

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@namyslow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.namyslow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f5bc5060-70bc-48ca-9794-586f6f5aa3e7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wycinka drzew, podkrzesanie, usunięcie posuszu z wysięgnika oraz redukcja pni przy drogach powiatowych Powiatu Namysłowskiego.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f5bc5060-70bc-48ca-9794-586f6f5aa3e7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417216

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00046100/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Wycinka drzew, podkrzesanie, usunięcie posuszu z wysięgnika oraz redukcja pni przy drogach powiatowych w 2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00351943

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZM.272.9.2026.AK-G.

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

108200,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wycinka drzew, podkrzesanie, usunięcie posuszu z wysięgnika oraz redukcja pni przy drogach powiatowych. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje

-właściwe oznakowanie i zabezpieczenie prowadzonych prac -przygotowanie terenu prac, -wycięcie drzew, -redukcja koron/usunięcie posuszu z wysięgnika, -frezowanie pni, -uprzątnięcie gałęzi i konarów, -oczyszczenie terenu po wycince, -zakup drewna. 3. Kody i nazwy według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Główny kod CPV: 77211400-6 Usługi wycinania drzew Dodatkowe kody CPV: 77211500-7 Usługi pielęgnacji drzew; 77211000-2 Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna. 4. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt zabezpieczyć odpowiedni sprzęt i materiały do wykonywania przedmiotu zamówienia. 5. Szczegółowe informacje dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia wraz z lokalizacją zawarte są w formularzu cenowym (załącznik nr 1.2 do Formularza oferty), Szczegółowej Specyfikacji Technicznej (załącznik nr 3 do SWZ). 6. Wykonawca zobowiązany jest do zakupu pozyskanego drewna (po cenach ustalonych przez zamawiającego) po uprzednim dokonaniu klasyfikacji i obmiaru przez komisję złożoną z przedstawiciela wykonawcy, osoby uprawnionej w charakterze rzeczoznawcy, powołanego przez zamawiającego i przedstawiciela zamawiającego. 7. Sprzedaż drewna dokonana zostanie wg następujących cen: -drewno opałowe miękkie – 96,00 zł/m3 netto (słownie złotych: dziewięćdziesiąt sześć 00/100), -drewno opałowe twarde – 114,00 zł/m3 netto (słownie złotych: sto czternaście 00/100). 8. Zamawiający dokonywał będzie kontroli realizacji prac określonych w przedmiocie zamówienia. Niewykonanie, zaniechanie lub nienależyte wykonanie przedmiotu zamówienia będzie podstawą do naliczenia kar umownych. 9. Przedmiot zamówienia realizowany i odbierany będzie etapami w zależności od potrzeb Zamawiającego. 10. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt zabezpieczyć odpowiedni sprzęt i materiały do wykonywania przedmiotu zamówienia. 11. Składający oferty wykonawcy zobowiązani są do zapoznania z istotnymi przepisami prawa, aktami i regulacjami obowiązującymi w Polsce, które w jakikolwiek sposób mogą wpływać lub odnosić się do działań podejmowanych w związku z zamówieniem publicznym i w następstwie podpisania umowy. 12. Wykonawcy są odpowiedzialni za staranne zaznajomienie się ze SWZ wraz z jej załącznikami, wszelkimi zmianami do SWZ sporządzonymi w okresie przetargowym oraz za uzyskanie wiarygodnych informacji dotyczących poszczególnych warunków i obowiązków, które mogą w jakikolwiek sposób oddziaływać na sumę czy istotę oferty lub na wykonywanie usług. 13. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ i ofercie. 14. Dodatkowo opis przedmiotu zamówienia zawarto w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik do SWZ. 15. Miejsce realizacji zamówienia: drogi powiatowe Powiatu Namysłowskiego.

4.5.3.)Główny kod CPV

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

77211000-2 - Usługi uboczne związane z pozyskiwaniem drewna

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

78861,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

116208,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

78861,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KEYMAN Paweł Baworowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP:9281823197; REGON:080268944

7.3.3)Ulica

ul. Zbyszka Godlewskiego 1c m. 33

7.3.4)Miejscowość

Zielona Góra

7.3.5)Kod pocztowy

65-552

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

78861,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-22

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77211400-6Usługi wycinania drzew
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
468 759 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
220 108 zł834 965 zł
Rozstęp międzykwartylowy
614 857 zł
Źródło próbki
CPV 77211400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
220 108 zł
Mediana
468 759 zł
Górny kwartyl
834 965 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Namysłowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Namysłów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 78 862 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77211400-6 (Usługi wycinania drzew). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KEYMAN Paweł Baworowski (Zielona Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.