Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Faster Sp.zo.o. Sp.K.· Olsztynśrednia firma
Wartość umowy
499 925 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 499 925 zł – 590 590 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wiek autobusów przeznaczonych do realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup biletów miesięcznych umożliwiających dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie gminy Rajgród w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Rajgród (Rajgród, Podlaskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Zakup biletów miesięcznych umożliwiających dowóz uczniów do placówek oświatowych na…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Wartość umowy: 499 925 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina RajgródRajgród, Podlaskie (powiat Grajewski →)opublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
499 925 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,7 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Faster Sp.zo.o. Sp.K. (Olsztyn), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 499 924,70 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 499 924,70 zł do 590 589,80 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA RAJGRÓD

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 450669743

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Warszawska 32

1.5.2.)Miejscowość

Rajgród

1.5.3.)Kod pocztowy

19-206

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.7.)Numer telefonu

86 2721940

1.5.8.)Numer faksu

86 2721941

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

aliszewska@umrajgrod.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.umrajgrod.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-04bd2261-a3bf-4717-8b1e-b521df30d1e8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup biletów miesięcznych umożliwiających dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie gminy Rajgród w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-04bd2261-a3bf-4717-8b1e-b521df30d1e8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00417095

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00029873/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Zakup biletów miesięcznych umożliwiających dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie gminy Rajgród w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00371169

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPI.271.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup biletów miesięcznych umożliwiających dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie gminy Rajgród w roku szkolnym 2026/2027” w celu wykonania obowiązku szkolnego określonego w art. 32 ust. 5 oraz art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (tj. Dz. U. z 2026r. poz. 820)
2. Bilet miesięczny gwarantuje uczniowi dojazd z przystanku w miejscowości zamieszkania do przystanku przy szkole na terenie gminy Rajgród oraz dojazd z przystanku przy szkole do przystanku w miejscowości zamieszkania.
3. Dowóz/odwóz uczniów na podstawie imiennych biletów miesięcznych do placówek oświatowych będzie wykonywany w komunikacji regularnej (ogólnodostępnej) w dni nauki szkolnej według rozkładu jazdy ustalonego przez Wykonawcę w uzgodnieniu z Zamawiającym. Rozkład jazdy powinien przewidywać liczbę kursów, która zapewnia co najmniej dowóz uczniów z przystanków początkowych zlokalizowanych w miejscu zamieszkania ucznia do placówek oświatowych oraz odwóz uczniów z placówek oświatowych do przystanków zlokalizowanych w miejscu zamieszkania uczniów po zakończeniu zajęć.
4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia i warunki realizacji określa - Załącznik nr 9 do SWZ oraz projekt umowy – Załącznik nr 4 do SWZ, będące integralną częścią niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34980000-0 - Bilety przewozowe

60140000-1 - Nieregularny transport osób

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

499924,70 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

590589,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

499924,70 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Faster Sp.zo.o. Sp.K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 385889251

7.3.3)Ulica

Marii Konopnickiej 7/4

7.3.4)Miejscowość

Olsztyn

7.3.5)Kod pocztowy

10-168

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

499924,70 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
274 788 zł
Próbka: 88 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 645 zł481 704 zł
Rozstęp międzykwartylowy
266 059 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 645 zł
Mediana
274 788 zł
Górny kwartyl
481 704 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rajgród prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rajgród.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 499 925 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Faster Sp.zo.o. Sp.K. (Olsztyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.