AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Obsługa prawna Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Zielonej Górze

Zamawiający Agencja Mienia Wojskowego (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Obsługa prawna Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Zielonej Górze”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Agencja Mienia WojskowegoWarszawa, Mazowieckieopublikowano 1 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 września 2026, 10:00
6d 3h
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena95%Doświadczenie osób, które zostaną skierowane przez wykonawcę do realizacji zamówienia5%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    01 września 2026

    Termin ofert: 10 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest obsługa prawna Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Zielonej Górze o wartości zamówienia 733139,68 zł bez VAT, realizowana bez podziału na części.

  • 2

    ZakresZamówienie trwa 12 miesiące i zamawiający przewiduje wznowienie jednorazowe maksymalnie na okres 36 miesięcy albo 3 wznowienia 12-miesięczne, przy czym brak rezygnacji na co najmniej 3 miesiące przed końcem umowy jest warunkiem wznowienia.

  • 3

    ZakresWznowienie może zostać zablokowane po naliczeniu kar umownych w wysokości przekraczającej 5 % wartości zamówienia lub po co najmniej 3-krotnym naliczeniu kar umownych.

  • 4

    WarunkiWykonawca musi być podmiotem uprawnionym do świadczenia pomocy prawnej albo dysponować co najmniej 2 osobami z tytułem radcy prawnego, adwokata lub prawem do świadczenia pomocy prawnej w Polsce, z co najmniej 5-letnim doświadczeniem w obsłudze sektora finansów publicznych, zamówień publicznych i gospodarki nieruchomościami.

Kontekst Atlasu

  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 6 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego; w 2 sprawach odwołanie oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Agencja Mienia Wojskowego

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 011263946

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Nowowiejska 26A

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-911

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

w.stachura@amw.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://amw.com.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

administrowanie mieniem Skarbu Państwa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Obsługa prawna Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego
w Zielonej Górze

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-68e7f232-30e8-4a2e-8ee6-8835e48f1caf

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416624

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00619195/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.52 Obsługa prawna Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Zielonej Górze

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://amw.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://amw.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

zgodnie z swz

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

zgodnie z swz

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

zgodnie z swz

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BP-DZP.2623.14.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.6.)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

733139,68 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

Obsługa prawna Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Zielonej Górze. 2. Szczegółowy zakres usług stanowi Opis Przedmiotu Zamówienia- Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień (CPV): Główny przedmiot: 79100000-5 – Usługi prawnicze; 4. Na podstawie art. 91 ust. 2 ustawy Zamawiający informuje, że zamówienie nie zostało podzielone na części. UZASADNIENIE: Zamawiający informuje, że niniejsze postępowanie jest wydzieloną częścią zamówienia o nazwie „Usługi prawnicze”, w ramach całej Agencji Mienia Wojskowego. Przedmiotem zamówienia jest obsługa prawna Oddziału Regionalnego AMW w Zielonej Górze. Zamawiający uznał, że rozdzielenie tego zamówienia na dodatkowe części groziłoby nienadającymi się do wyeliminowania problemami organizacyjnymi związanymi z odpowiedzialnością za realizację zamówienia przez różnych wykonawców oraz powielaniem kosztów pośrednich, co wpłynęłoby na zwiększenie całościowych kosztów. Podział zamówienia na części mógłby utrudniać koordynację zamówienia, co natomiast mogłoby mieć wpływ na organizację pracy Zamawiającego. Niedokonanie podziału zamówienia podyktowane było zatem względami organizacyjnymi oraz samym charakterem przedmiotu zamówienia. Brak podziału zamówienia na części nie narusza treści art. 16 ustawy, czyli nie zakłóca zasad konkurencyjności, poprzez ograniczenie możliwości ubiegania się o zamówienie mniejszym podmiotom, w szczególności małym i średnim przedsiębiorstwom oraz równego traktowania wykonawców. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych 7. Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 441 ust. 1 ustawy.

4.2.6.)Główny kod CPV

79100000-5 - Usługi prawnicze

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Tak

4.2.12.)Opis wznowienia

2) Zamawiający przewiduje możliwość wznowienia jednorazowego maksymalnie na okres 36 miesięcy lub 3 wznowień 12 miesięcznych. Przed upływem terminu realizacji zakresu podstawowego, Zamawiający może skorzystać ze wznowienia na okres 36 miesięcy lub z pierwszego 12 - miesięcznego wznowienia, a następnie przed jego upływem z drugiego wznowienia, a przed upływem drugiego z kolejnego 12 - miesięcznego wznowienia.
Wznowienie polega na realizacji tego samego rodzaju usług zgodnie z niniejszym opisem przedmiotu zamówienia oraz zapisami projektu umowy.
3) Spełnieniem warunku wznowienia jest, gdy żadna ze Stron, na co najmniej 3 miesiące przed końcem obowiązywania Umowy nie złoży w formie pisemnej/w postaci elektronicznej oświadczenia o rezygnacji z dalszej realizacji Umowy. Za zgodą Stron, 3- miesięczny okres, o którym mowa w zdaniu pierwszym może ulec skróceniu, jednak nie może być krótszy niż miesiąc przed upływem terminu obowiązywania Umowy.
4) Podejmując decyzję o wznowieniu zamówienia – Zamawiający będzie kierował się w szczególności dokonaną oceną sposobu realizacji zamówienia, a także wysokością przyznanych na dany rok środków finansowych. Naliczenie kar umownych w wysokości przekraczającej 5 % wartości zamówienia lub co najmniej 3 krotne naliczenie kar umownych oznacza ocenę negatywną skutkującą brakiem możliwości wznowienia zamówienia.
5) Wznowienie zamówienia nie skutkuje zmianą obowiązków stron wynikających z zawartej umowy.
6) Wszystkie postanowienia zawartej umowy mają zastosowanie również do zamówienia wznawianego.

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Ocenie będą podlegać wyłącznie oferty nie podlegające odrzuceniu. 5. Punkty będą liczone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Najwyższa liczba punktów wyznaczy najkorzystniejszą ofertę.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

95

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Doświadczenie osób, które zostaną skierowane przez wykonawcę do realizacji zamówienia

4.3.6.)Waga

5

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1)uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się: a) osoby fizyczne posiadające uprawnienia do świadczenia pomocy prawnej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 499 z późn. zm.), albo ustawy z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze (Dz. U. 2024, poz. 1564 z późn. zm.) tj. posiadają tytuł zawodowy radcy prawnego albo adwokata, b) spółki o których mowa w art. 8 ust.1 ustawy z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 499 z późn. zm.) tj. spółki cywilne, jawne, partnerskie lub komandytowe, przy czym wspólnikami w spółkach cywilnej, jawnej i partnerskiej oraz komplementariuszami w spółce komandytowej mogą być wyłącznie radcowie prawni lub radcowie prawni i adwokaci, a także prawnicy zagraniczni wykonujący stałą praktykę na podstawie ustawy z dnia 5 lipca 2002 r. o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. 2020, poz. 823 , z 2015 r. poz. 1311 oraz z 2026 poz. 166), a wyłącznym przedmiotem działalności takich spółek jest świadczenie pomocy prawnej, c) zespoły adwokackie i spółki wskazane w art. 4 a ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze (Dz. U. 2024, poz.1564 z późn. zm.) tj. spółki cywilne, jawne, partnerskie lub komandytowe przy czym wspólnikami w spółkach cywilnej, jawnej i partnerskiej oraz komplementariuszami w spółce komandytowej mogą być wyłącznie adwokaci lub adwokaci i radcowie prawni, a także prawnicy zagraniczni wykonujący stałą praktykę na podstawie ustawy z dnia 5 lipca 2002 r. o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Rzeczypospolitej Polskiej (t.j. Dz. U. 2020 poz. 823, z 2015 r. poz. 1311 oraz z 2026 poz. 166) a wyłącznym przedmiotem działalności takich spółek jest świadczenie pomocy prawnej, d) prawnicy zagraniczni posiadający uprawnienia do świadczenia pomocy prawnej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 5 lipca 2002r. o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Rzeczypospolitej Polskiej (t.j. Dz. U. 2020 poz. 823, z 2015 r. poz. 1311 oraz z 2026 poz. 166). 2) zdolność techniczna lub zawodowa: a) o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują co najmniej: 2 osobami posiadającymi uprawnienia radcy prawnego/adwokata, posiadającymi tytuł zawodowy radcy prawnego/adwokata lub osobami posiadającymi prawo do świadczenia pomocy prawnej na terenie Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 5 lipca 2002 r. o świadczeniu przez prawników zagranicznych pomocy prawnej w Rzeczpospolitej Polskiej (Dz. U. 2020 r., poz. 823, Dz. U. z 2015 r., poz. 1311 oraz Dz. U. z 2026 r., poz. 166), które posiadają co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe/ilość lat doświadczenia zawodowego w każdym z nw. obszarów: - w obsłudze jednostek sektora finansów publicznych, - w obszarze zamówień publicznych realizowanych wg ustawy Prawo zamówień publicznych, - w obszarze gospodarki nieruchomościami.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

nie dotyczy

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

- dokument potwierdzający status członka (osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia) danej organizacji, tj. aktualny wpis na listę radców prawnych lub listę adwokatów, prowadzoną przez np.: Okręgową Izbę Radców Prawnych/ Okręgową Radę Adwokacką

- wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia wg. załącznika nr 8 do SWZ.
Szczegółowy zakres wymagań zawarty został w Rozdziale XIV SWZ: „Informacja o warunkach udziału w postępowaniu”.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

nie dotyczy

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Do oferty należy dołączyć:
1) Pełnomocnictwo upoważniające do podpisania oferty, o ile ofertę podpisuje pełnomocnik;
2) Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – jeżeli dotyczy;
3) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. W przy¬padku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie to składa każdy z Wykonawców.
4) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, podpisane (jednym z podpisów, o których mowa w ust. 3 niniejszego rozdziału) oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4, z którego wynika, które usługi wykonują poszczególni Wykonawcy zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ
5) Inne
• Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby na podstawie art. 118 ustawy potwierdzające brak podstawy wykluczenia (w związku z artykułem 119 ustawy) wraz ze zobowiązaniem tego podmiotu do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia- zgodnie z załącznikiem nr 7 do SWZ.
6) Uzasadnienie dotyczące tajemnicy przedsiębiorstwa – jeżeli dotyczy.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Wykonawcy składają:
1) Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – jeżeli dotyczy;
2) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie to składa każdy z Wykonawców.
3) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, podpisane (jednym z podpisów, o których mowa w ust. 3 niniejszego rozdziału) oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4, z którego wynika, które usługi wykonują poszczególni Wykonawcy zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

zgodnie z zapisami projektu umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-10 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://amw.ezamawiajacy.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-10 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-13

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79100000-5Usługi prawnicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 10.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Agencja Mienia Wojskowego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79100000-5 (Usługi prawnicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.