Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

brak ofert

Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Udrożnienie oraz naprawa uszkodzonej historycznej kanalizacji ogólnospławnej.

Zamawiający Gmina Miejska Kłodzko (Kłodzko, Dolnośląskie) opublikował wynik postępowania „Udrożnienie oraz naprawa uszkodzonej historycznej kanalizacji ogólnospławnej”.

Zamawiający: Gmina Miejska KłodzkoKłodzko, Dolnośląskie (powiat Kłodzki →)opublikowano 1 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 259 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: brak ofert. Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Kłodzko

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890717912

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

plac Bolesława Chrobrego 1

1.5.2.)Miejscowość

Kłodzko

1.5.3.)Kod pocztowy

57-300

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.)Numer telefonu

748654600

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.pub@um.klodzko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.um.bip.klodzko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-47877345-a7e5-499d-bf93-dcfd8548c1b2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Udrożnienie oraz naprawa uszkodzonej historycznej kanalizacji ogólnospławnej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-47877345-a7e5-499d-bf93-dcfd8548c1b2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416401

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036570/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Udrożnienie oraz naprawa uszkodzonej historycznej kanalizacji ogólnospławnej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00358728

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.17.2026.DSS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie dokumentacji projektowej i przeprowadzenie robót budowlano-montażowo-instalacyjnych polegających na udrożnieniu oraz naprawie uszkodzonej historycznej kanalizacji ogólnospławnej w formule zaprojektuj i wybuduj zgodnie z załączonym programem funkcjonalno-użytkowym ( załącznik nr 7 do SWZ).
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
1) Sporządzenie kompletnej dokumentacji projektowej, wraz z uzyskaniem wszelkich decyzji admini-stracyjnych i zgód niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia, w tym zgłoszeniem bu-dowy lub uzyskaniem pozwolenia na budowę, w zakresie ujętym w dokumentacji projektowej oraz w Specyfikacji Warunków Zamówienia, a także wykonanie wszelkiej dokumentacji konserwator-skiej, archeologicznej niezbędnej ze względu na to że obiekt na którym prowadzone będą prace jest wpisany do rejestru zabytków.
2) Dokumentacja projektowa winna być na etapie opracowywania konsultowana i uzgadniana przez Wykonawcę z Zamawiającym. Brak konsultacji i uzgodnień przyjętych rozwiązań
w dokumentacji projektowej uprawnia Zamawiającego do żądania wprowadzenia zmian
w dokumentacji na każdym etapie realizowanej inwestycji na ryzyko i koszt Wykonawcy.
3) Opracowana dokumentacja musi spełniać wymagania określone aktualnymi przepisami prawa. Dokumentacja powinna zawierać STWiOR oraz kosztorysy szczegółowe obejmujące wszystkie roboty opisane w dokumentacji i stanowiące całość jako jeden element rozliczeniowy w harmo-nogramie.
4) Wykonanie robót budowlanych w systemie - zaprojektuj i wybuduj nastąpi na podstawie opraco-wanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej.
5) Wykonanie robót budowlanych zgodnie ze zgłoszeniem budowy a w przypadku konieczności uzyskania, decyzją pozwolenia na budowę i zaakceptowaną dokumentacją projektową.
6) Zamówienie należy wykonać z materiałów zakupionych i dostarczonych na własny koszt przez Wykonawcę.
Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowy opis w swz i załącznikach do swz.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

brak ofert

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Kłodzko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kłodzko.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.