Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 585 000 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
13 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 2 443 391 zł – 4 600 000 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 5,8% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowa termomodernizacja budynku Miejskiego Przedszkola nr 2 w Piekarach Śląskich

Zamawiający Gmina Piekary Śląskie reprezentowana przez Prezydenta Miasta (Piekary Śląskie, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowa termomodernizacja budynku Miejskiego Przedszkola nr 2 w Piekarach Śląskich”, wybierając ofertę wykonawcy Progress MA sp. z o.o. Wartość umowy: 2 585 000 zł. Złożono 9 ofert.

Wartość umowy
2 585 000 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 czerwca 2026

    Termin ofert: 23 czerwca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    9 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Progress MA sp. z o.o. (Ornontowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 585 000,00 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 2 443 391,01 zł do 4 600 000,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 13 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Piekary Śląskie reprezentowana przez Prezydenta Miasta

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255418

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bytomska 84

1.5.2.)Miejscowość

Piekary Śląskie

1.5.3.)Kod pocztowy

41-940

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.7.)Numer telefonu

32 776 14 64

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@piekary.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://piekaryslaskie.bip.net.pl/?c=179

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/78246/summary

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa termomodernizacja budynku Miejskiego Przedszkola nr 2 w Piekarach Śląskich

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2560946f-1fc5-4cf7-b40d-a74322798f62

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416342

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00041726/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Kompleksowa termomodernizacja budynku Miejskiego Przedszkola nr 2 w Piekarach Śląskich

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie dofinansowane jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 Priorytet FESL.02 „Fundusze Europejskie na zielony rozwój” Działanie FESL.02.01 „Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej”.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00279552

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.22.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

2759932,20 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynku Miejskiego Przedszkola nr 2 w Piekarach Śląskich, obejmującej w szczególności docieplenie przegród, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, oraz prace w zakresie instalacji centralnego ogrzewania oraz oświetlenia ledowego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 6 (projektowane postanowienia umowy) i 7 (opis przedmiotu zamówienia) do swz.
3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca zaoferował minimum 5 lat okresu gwarancji jakości i rękojmi za wady, liczonych od daty bezusterkowego protokołu odbioru całości umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2443391,01 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4600000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2585000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Progress MA sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6351864605

7.3.3)Ulica

Polna 18B

7.3.4)Miejscowość

Ornontowice

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Enco sp. z o.o. w zakresie części instalacyjnej sanitarnej.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2585000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

13 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
298 306 zł2 830 980 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 532 674 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
298 306 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 830 980 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.