Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 r., poz. 793 ze zm.), Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. Zamawiający zawnioskował do Wykonawców o wyrażenie zgodny na przedłużenie terminu związania z ofertą. W przewidzianym terminie żaden Wykonawca nie wyraził zgody na przedłużenie terminu związania z ofertą w przedmiotowym postępowaniu. Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt. 12 ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofert

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbudowa kładki nad rzeką Bóbr - etap 4

Zamawiający Gmina i Miasto Lwówek Śląski (Lwówek Śląski, Dolnośląskie) opublikował wynik postępowania „Odbudowa kładki nad rzeką Bóbr - etap 4”.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 r., poz. 793 ze zm.), Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w… Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina i Miasto Lwówek Śląski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000530643

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Wojska Polskiego 25A

1.5.2.)Miejscowość

Lwówek Śląski

1.5.3.)Kod pocztowy

59-600

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

75 647 78 88

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@lwowekslaski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lwowekslaski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/lwowekslaski

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbudowa kładki nad rzeką Bóbr - etap 4

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-011bb2ec-002c-4952-ba3f-534f85bfa16a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416279

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00081348/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.14 Odbudowa kładki nad rzeką Bóbr - etap 4

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00310705

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IN.271.49.2026.UM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest odbudowa kładki zgodnie z odpowiednimi przepisami i normami umożliwiający bezpieczne przeprowadzenie ruchu w ciągu ulicy Działkowej nad rzeką Bóbr w Lwówku Śląskim. Przedmiotowy most zlokalizowana jest w granicach administracyjnych województwa dolnośląskiego, powiatu lwóweckiego, gminy Lwówek Śląski (jedn. ew. 021203_4.0003), na działkach ewidencyjnych 6/3. Ukształtowanie i konstrukcja obiektu została tak dobrana, aby w minimalnym stopniu ingerować w istniejące zagospodarowanie terenu.
Opracowanie obejmuje wykonanie:
- montażu konstrukcji nośnej przęsła zabezpieczonej antykorozyjnie
- wykonanie pomostu żelbetowego i nawierzchni kładki,
- montaż balustrad zabezpieczonych antykorozyjnie

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zgodnie z art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 r., poz. 793 ze zm.), Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu. Zamawiający zawnioskował do Wykonawców o wyrażenie zgodny na przedłużenie terminu związania z ofertą. W przewidzianym terminie żaden Wykonawca nie wyraził zgody na przedłużenie terminu związania z ofertą w przedmiotowym postępowaniu. Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt. 12 ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą. W związku z powyższym wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina i Miasto Lwówek Śląski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lwówek Śląski.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.