Dostawa ciągnika rolniczego z zestawem nawigacji do bezprzewodowego przesyłu danych
Zamawiający Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie (Szepietowo-Wawrzyńce, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa ciągnika rolniczego z zestawem nawigacji do bezprzewodowego przesyłu danych”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 713 654 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=65, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Wykonanie umowyBieżące
01 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | PODLASKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO W SZEPIETOWIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 450695120 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | 64 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Szepietowo-Wawrzyńce |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 18-210 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL842 - Łomżyński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@odr-szepietowo.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://odr.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-fdb63172-43d9-41ac-9209-b16c46295689 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00416204 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 856186-2025 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dostawa ciągnika rolniczego z zestawem nawigacji do bezprzewodowego przesyłu danych |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest dostawa dla Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie fabrycznie nowego, wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2025 roku, wolnego od uszkodzeń oraz wad fizycznych i prawnych, a także zgodnego z normami i wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, ciągnika rolniczego z zestawem nawigacji do bezprzewodowego przesyłu danych, wraz z udzieleniem instruktażu z obsługi dostarczonego ciągnika. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym parametry techniczno-użytkowe ciągnika określa Załącznik nr 1 do SWZ. Parametry techniczno-użytkowe podane przez Zamawiającego w Załączniku nr 1 do SWZ stanowią wymagania minimalne. Nieposiadanie jakiegokolwiek parametru daje podstawy Zamawiającemu do odrzucenia oferty. Wykonawca może zaoferować ciągnik posiadający lepsze parametry, niż opisane przez Zamawiającego w tym załączniku. Parametry posiadane przez zaoferowany ciągnik należy opisać w wypełnionym Załączniku nr 1 do SWZ, który należy złożyć wraz z formularzem oferty. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 16000000-5 - Maszyny rolnicze |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 16700000-2 - Ciągniki |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-06-01 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PRIMATOR Sp. z o.o. |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Czyżew |
| 4.3.6.) | Województwo | podlaskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 737877,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 310279-2026 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-13 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Na wniosek Wykonawcy zmieniono termin wykonania zamówienia, w związku z wystąpieniem opóźnienia w procesie produkcji zamówionego przez Wykonawcę ciągnika rolniczego, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Termin wykonania zamówienia zmieniono na dzień 15 lipca 2026 r. Pozostałe warunki umowy pozostały bez zmian. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 737877,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.