Modernizacja kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku DPS im. O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach
Zamawiający Powiat Wadowicki (Wadowice, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 385 795 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Powiat Wadowicki |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 072183421 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Stefana Batorego 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wadowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 34-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL21A - Oświęcimski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | biuro@powiatwadowicki.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.powiatwadowicki.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-539c6b01-2202-48a8-9737-9e1e82655717 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00415872 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00061684 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku DPS im. O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest modernizacja kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku DPS im. O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach. W zakres zamówienia wchodzi: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45000000-7 - Roboty budowlane |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-03-25 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2026-08-05 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | SIB Inwestycje Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 6832081762 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wieliczka |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 398412,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00172959/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-08-18 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W trakcie realizacji zamówienia zaszła konieczność realizacji prac dodatkowych, nie ujętych w pierwotnej dokumentacji projektowej. Dotyczy to prac związanych z zakupem dodatkowych 90 sztuk grzejników. Dokumentacja projektowa modernizacji kotłowni gazowej wraz z wymianą instalacji centralnego ogrzewania w budynku DPS przewidywała wymianę 80 sztuk grzejników. Pozostałe 90 sztuk grzejników należało zdemontować i ponownie zamontować.Wykonawca w trakcie demontażu zwrócił uwagę na zły stan techniczny oraz osad w grzejnikach, którego nie da się wypłukać w całości. Wykonawca wraz z inspektorem nadzoru inwestorskiego zwrócił uwagę, że zalegający osad w grzejnikach będzie migrował po nowej instalacji centralnego ogrzewania co w konsekwencji obniży jej sprawność oraz doprowadzi do powstania zatorów w miejscach zwężeń instalacji CO oraz na zaworach. Wykonanie tego zakresu było niezbędna do prawidłowego wykonania instalacji. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca wymieni dodatkowych 90 sztuk grzejników. Koszt zakupu 90 sztuk grzejników, wynosi 31 320,00 zł brutto |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 31320,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 429732,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).