Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 338 240 zł
Umowa zawarta
24 sierpnia 2026
Okres realizacji
100 dni
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 1 338 240 zł – 1 899 000 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Długość okresu gwarancji na roboty budowlane. W kryterium tym Wykonawca może otrzymać maks20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Montaż systemu klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 32

Zamawiający Sąd Apelacyjny w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Montaż systemu klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w…”, wybierając ofertę wykonawcy Bomax Tey Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 1 338 240 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Sąd Apelacyjny w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
1 338 240 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 czerwca 2026

    Termin ofert: 17 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Bomax Tey Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Poznań), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 338 240,00 zł (umowę zawarto 24 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 1 338 240,00 zł do 1 899 000,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 100 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 004818424

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Stanisława Hejmowskiego 3

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

61-736

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi2@poznan.sa.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://poznan.sa.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ae832efa-2d49-4c40-ba70-5c596ca9a528

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


sądownictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Montaż systemu klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 32

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ae832efa-2d49-4c40-ba70-5c596ca9a528

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415688

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00142333/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Montaż systemu klimatyzacji w budynku SR Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 32

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00313200

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.261.13.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1547186,55 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia:
1. Planowany zakres rzeczowy inwestycji obejmuje demontaż istniejącego systemu klimatyzacji oraz montaż nowego systemu klimatyzacji na kondygnacjach: parter, I piętro i II piętro w budynku Sądu Rejonowego Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu przy Al. K. Marcinkowskiego 32.
2. W ramach planowanej inwestycji przewiduje się:
1) Demontaż istniejącego systemu klimatyzacji:
a) zewnętrznych jednostek klimatyzacji (dach budynku)
b) przewodów freonowych wraz z izolacją termiczną
c) wewnętrznych jednostek klimatyzacji (pomieszczenia).
d) wykonanie drobnych prac budowlanych wykończeniowych tynkarskich i malarskich mających na celu przywrócenie stanu pierwotnego.
2) Wykonanie nowych instalacji klimatyzacji z zachowaniem lokalizacji jednostek zewnętrznych i wewnętrznych w tych samych miejscach co obecnie. Instalacje rurowe
zostaną poprowadzone po istniejących trasach.
3) Na każdym piętrze przewidziano po 2 systemy VRF, łącznie 6 systemów. Jednostki zewnętrzne zostaną zamontowane na dachu budynku z wykorzystaniem istniejącej podkonstrukcji (w miejscu wskazanym w części rysunkowej).
4) Klimatyzacja będzie pełniła funkcję chłodzenia pomieszczeń. Ze względu na wymagania stawiane w pomieszczeniu, przewiduje się układ klimatyzacji miejscowej. Aby zapewnić spełnienie wymaganych parametrów termicznych oraz wykorzystać istniejącą instalację odprowadzenia skroplin zakłada się montaż klimatyzatorów ściennych w dotychczasowych miejscach.
5) Klimatyzatory wewnętrzne będą sterowane indywidualnie (zadajnik pomieszczeniowy).
W klimatyzatorze będzie zapewniony przestrzenny nawiew, automatyczny ruch klapy nawiewu w poziomie zapewniający dotarcie strumienia chłodnego powietrza do każdego miejsca w pomieszczeniu. Jednostka wewnętrzna pracuje na powietrzu obiegowym, zasysa powietrze z pomieszczenia i po schłodzeniu wprowadza ponownie do pomieszczenia.
3. Planowana inwestycja montażu systemu klimatyzacji w żaden sposób nie wpływa na otoczenie i nie narusza interesów osób trzecich. Obszar oddziaływania przebudowanego obiektu zamyka się w jego granicy i nie wpływa na obiekty sąsiadujące.
4. Zakres robót budowlanych obejmuje:
1) Demontaż istniejącego systemu klimatyzacji w tym:
a) demontaż wewnętrznych jednostek klimatyzacji,
b) demontaż zewnętrznych jednostek klimatyzacji,
c) demontaż rurociągów instalacji chłodniczej,
d) demontaż istniejącego okablowania instalacji klimatyzacji;
2) Roboty w zakresie instalacji sanitarnych związanych z montażem systemu klimatyzacji – w szczególności:
a) dostawa i montaż 6 jednostek zewnętrznych,
b) dostawa i montaż 113 jednostek wewnętrznych,
c) dostawa i montaż 113 sterowników przewodowych w pomieszczeniach,
d) dostawa i montaż 113 detektorów wycieku czynnika chłodzącego w pomieszczeniach,
e) montaż rurociągów instalacji klimatyzacji;
3) Roboty budowlane związane z montażem systemu klimatyzacji w szczególności:
a) przebicie otworów w stropach dla przewodów instalacyjnych,
b) wykucie bruzd dla przewodów wtynkowych,
c) zaprawienie bruzd,
d) malowanie farbami emulsyjnymi tynków wewnętrznych ścian;
4) Ustawienie dźwigu w pasie drogowym na czas demontażu / montażu jednostek
zewnętrznych na dachu;
5) Pomiary, próby szczelności urządzeń i instalacji klimatyzacji.
5. Budynek Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda przy Al. Marcinkowskiego 32 w Poznaniu jest zlokalizowany na terenie zespołu urbanistyczno-architektonicznego centrum Poznania wpisanego do rejestru zabytków pod nr A 231 decyzją z dnia 14 marca 1980 roku, dlatego prace mające wpływ na zagospodarowanie terenu oraz zewnętrzny wygląd obiektu wymagają uzyskania pozwolenia konserwatorskiego, zgodnie z art. 36 ust 1 Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
6. W pozwoleniu nr 1181/2024 z dnia 12.11.2024 Miejski Konserwator Zabytów (Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim i Prezydentem Miasta Poznania, w sprawie powierzenia Miastu Poznań spraw z zakresu właściwości Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków) Udzielił pozwolenia na wykonanie prac polegających na montażu instalacji klimatyzacji na dachu budynku Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda przy Al. Marcinkowskiego 32 w Poznaniu. Prace musza zostać przeprowadzone na podstawie Projektu wykonawczego, Dostawa i montaż systemu klimatyzacji w budynku Sądu Rejonowego Poznań – Nowe Miasto i Wilda przy Al. Marcinkowskiego 32 w Poznaniu autorstwa mgr inż. Wojciecha Jankowiaka z listopada 2024 roku.
7. Szczegółowy zakres robót budowlano-montażowych oraz dobór parametrów technicznych poszczególnych urządzeń i wymagania dotyczące jakości ich wykonania, zostały dokładnie określone w dokumentacji projektowo-kosztorysowej, stanowiącej załącznik nr 2 do Umowy w tym:
1) Projekt wykonawczy branży sanitarnej,
2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót w branży sanitarnej
3) Przedmiary robót branży sanitarnej, o charakterze informacyjnym. Wykonawca przed
sporządzeniem oferty ma obowiązek weryfikacji i przyjęcia jako własne.
4) MKZ - Pozwolenie nr 1181/2024 z dnia12.11.2024r.
8. Przedmiot Umowy obejmuje również:
1) Wykonanie wszystkich robót budowlanych oraz prac towarzyszących, które nie zostały wyszczególnione w pomocniczym przedmiarze robót, ale ich wykonanie jednoznacznie wynika z dokumentacji projektowej (Projektu Wykonawczego) lub Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiOR, Decyzji MKZ nr MKZ-IX.4125.3.207.2024.M) stanowiących Opis Przedmiotu Zamówienia, jako niezbędnych do prawidłowego działania i oddania przedmiotu umowy do użytkowania w ramach umówionego wynagrodzenia ryczałtowego.
W przypadku wystąpienia rozbieżności pomiędzy dokumentacją projektową a pomocniczym przedmiarem robót, decydujące znaczenie ma dokumentacja projektowa, a Wykonawca nie może żądać dodatkowego wynagrodzenia z tytułu pominięcia danych robót w przedmiarze robót, o ile były one przewidziane w projekcie.
2) Wykonanie wszelkich czynności faktycznych i działań prawnych niezbędnych
do prawidłowej realizacji umowy i odbioru obiektu, w tym w szczególności:
a) Zorganizowanie, utrzymanie i likwidację zaplecza budowy wraz z pełnym zabezpieczeniem wymogów BHP.
b) Przeprowadzenie niezbędnych badań, pomiarów, prób technicznych oraz rozruchów instalacji, potwierdzonych stosownymi protokołami.
c) Opracowanie dokumentacji powykonawczej i odbiorowej oraz – o ile wystąpi taka
konieczność w toku prac – niezbędnej dokumentacji warsztatowej.
d) Uzyskanie (jeżeli zajdzie taka konieczność) w imieniu i na rzecz Zamawiającego (na
podstawie udzielonego przez niego pełnomocnictwa) wszelkich niezbędnych uzgodnień, decyzji i opinii wymaganych przepisami prawa budowlanego do dokonania odbioru końcowego i uzyskania pozwolenia na użytkowanie.
e) organizacja i realizacja umowy bez zakłóceń.

4.5.3.)Główny kod CPV

45216112-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków sądowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

45331230-7 - Instalowanie urządzeń chłodzących

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1338240,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1899000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1338240,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bomax Tey Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6210004007

7.3.3)Ulica

Szczepankowo 134

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

61-313

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1338240,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

100 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45216112-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 731 105 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
491 573 zł4 186 359 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 694 786 zł
Źródło próbki
CPV 45216· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
491 573 zł
Mediana
1 731 105 zł
Górny kwartyl
4 186 359 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Apelacyjny w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 338 240 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45216112-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków sądowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Bomax Tey Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.