Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „A-Z BUD” Zbigniew Frąk w spadku· Radommała firma
Wartość umowy
759 827 zł
Umowa zawarta
17 sierpnia 2026
Okres realizacji
4 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 759 827 zł – 1 349 763 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa mostu JNI 01016087 na rzece Wolanka w miejscowości Trzemcha Górna w ciągu drogi powiatowej nr 1926W Sienno – Trzemcha – Antoniów

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych (Lipsko, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa mostu JNI 01016087 na rzece Wolanka w miejscowości Trzemcha Górna w ciągu…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „A-Z BUD” Zbigniew Frąk w spadku. Wartość umowy: 759 827 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Powiatowy Zarząd Dróg PublicznychLipsko, Mazowieckie (powiat Lipski →)opublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
759 827 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „A-Z BUD” Zbigniew Frąk w spadku (Radom), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 759 826,84 zł (umowę zawarto 17 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 759 826,84 zł do 1 349 762,69 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 4 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670230474

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Spacerowa 24

1.5.2.)Miejscowość

Lipsko

1.5.3.)Kod pocztowy

27-300

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pzdpl.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

pzdplipsko.bip.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzp.powiatlipsko.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie drogami powiatowymi na terenie powiatu lipskiego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa mostu JNI 01016087 na rzece Wolanka w miejscowości Trzemcha Górna w ciągu drogi powiatowej nr 1926W Sienno – Trzemcha – Antoniów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cd4fc1b5-f98f-4b7e-9a2d-a95745f296c4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415523

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00070772/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Przebudowa mostu JNI 01016087 na rzece Wolanka w miejscowości Trzemcha Górna w ciągu drogi powiatowej nr 1926W Sienno-Trzemcha-Antoniów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00336508

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZDP.TP.05.PM.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem opracowania jest realizacja zadania dotycząca inwestycji: Przebudowa mostu JNI 01016087 na rzece Wolanka w miejscowości Trzemcha Górna w ciągu drogi powiatowej nr 1926W Sienno – Trzemcha – Antoniów, gmina Sienno, powiat Lipski, województwo mazowieckie.

Celem inwestycji jest zapewnienie trwałości, dostosowanie parametrów użytkowych obiektu do obowiązujących przepisów oraz poprawa właściwości użytkowych i eksploatacyjnych drogi, w ciągu której zlokalizowany jest most. Poprawie ulegnie także bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz estetyka mostu. Projektowana przebudowa mostu JNI 01016087 na rzece Wolanka obejmuje wzmocnienie oraz poszerzenie płyty pomostu i dostosowanie do projektowanego przekroju jezdni, w ciągu której się znajduje. Roboty związane z przebudową będą realizowane w granicach istniejącego pasa drogowego.

Lokalizacja obiektu nie zmieni się, przebudowa obejmuje powierzchnię zajmowaną przez istniejący obiekt. Projektowana przebudowa mostu JNI 01016087 na rzece Wolanka obejmuje wzmocnienie oraz poszerzenie płyty pomostu i dostosowanie do projektowanego przekroju jezdni, w ciągu której się znajduje. Roboty związane z przebudową będą realizowane w granicach istniejącego pasa drogowego.

Ogólna charakterystyka obiektu

Jezdnia na moście ma spadek poprzeczny daszkowy równy 2,0%, kapa chodnikowa przeznaczona dla ruchu pieszych ma spadek poprzeczny 3%, natomiast wąska kapa gzymsowa ma spadek poprzeczny 4%. Na krawędziach zewnętrznych obiektu zaprojektowano barieroporęcze o min. wysokości 1,10 m, mierzone od poziomu odniesienia zgodnie z Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (tekst jednolity z dnia 09.09.2019 r (Dz.U.2019, Poz.2311). Obiekt zlokalizowany jest w planie na prostej. Niweleta osi drogi w przekroju podłużnym prowadzona jest spadkiem 0,5% w stronę miejscowości Sienno.

Parametry techniczne obiektu (stan projektowany):

Dane ogólne:
Długość całkowita (ze skrzydełkami) : Lc = 18,59 m
Długość ustroju nośnego : Lk = 12,47 m
Szerokość całkowita; Bc = 9,62 m
Szerokość użytkowa Bu = 8,66 m – w świetle barieroporęczy
Światło poziome mostu Śpoz.=11,37 m
Szerokość jezdni Bj = 6,00 m
Szerokość chodnika 2,0m,
Opaska 0,30m,
Układ statyczny belka swobodnie podparta
Przeszkoda Rzeka Wolanka
Kąt skrzyżowania osi drogi z osią przeszkody 68°

4.5.3.)Główny kod CPV

45221110-6 - Roboty budowlane w zakresie mostów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

759826,84 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1349762,69 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

759826,84 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „A-Z BUD” Zbigniew Frąk w spadku

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

670041106

7.3.3)Ulica

Stalowa

7.3.4)Miejscowość

Radom

7.3.5)Kod pocztowy

26-600

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

759826,84 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45221110-6Roboty budowlane w zakresie mostów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
367 261 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 081 zł1 064 683 zł
Rozstęp międzykwartylowy
751 602 zł
Źródło próbki
CPV 45221· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 081 zł
Mediana
367 261 zł
Górny kwartyl
1 064 683 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lipsko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 759 827 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45221110-6 (Roboty budowlane w zakresie mostów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „A-Z BUD” Zbigniew Frąk w spadku (Radom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.