Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
383 699 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 383 699 zł – 575 943 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja placu zabaw w miejscowości Radlna

Zamawiający Gmina Tarnów (Tarnów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja placu zabaw w miejscowości Radlna”, wybierając ofertę wykonawcy Grupa EPX Paweł Matera. Wartość umowy: 383 699 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina TarnówTarnów, Małopolskieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
383 699 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Grupa EPX Paweł Matera (Pustków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 383 698,50 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 383 698,50 zł do 575 943,47 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Tarnów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851661004

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krakowska

1.5.2.)Miejscowość

Tarnów

1.5.3.)Kod pocztowy

33-100

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.7.)Numer telefonu

14 688 01 34

1.5.8.)Numer faksu

14 688 01 30

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi.ir@gmina.tarnow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gmina.tarnow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3a3a31c4-fed4-4c70-bd8f-0bfad5ec28e8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja placu zabaw w miejscowości Radlna

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3a3a31c4-fed4-4c70-bd8f-0bfad5ec28e8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415514

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00075904/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja placu zabaw w miejscowości Radlna - MIRS

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00299434

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IR.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

199548,85 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót :
-roboty przygotowawcze,
-roboty rozbiórkowe,
-roboty ziemne,
-podbudowy,
-nawierzchnie oraz obrzeża,
-dostawa i montaż urządzeń,
-ławki i kosze,
-instalacje elektryczne i CCTV,
-wymiana mechanizmu i tarczy zegara wieżyczkowego fasadowego 4-stronnego z zegarem sterującym, podświetlanego,
-zieleń.

Szczegółowy zakres robót został określony w dokumentacji projektowej, w tym Projekcie Architektoniczno – Budowlanym (PAB), Projekcie Zagospodarowania Terenu (PZT), Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót (STWIOR) oraz przedmiarach robót.
Na zamówienie zawarta będzie umowa według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

383698,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

575943,47 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

383698,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Grupa EPX Paweł Matera

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 180498345

7.3.3)Ulica

288

7.3.4)Miejscowość

Pustków

7.3.5)Kod pocztowy

39-205

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

383698,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112723-9Roboty w zakresie kształtowania pla…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
228 437 zł
Próbka: 32 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
188 950 zł286 280 zł
Rozstęp międzykwartylowy
97 331 zł
Źródło próbki
CPV 45112723· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
188 950 zł
Mediana
228 437 zł
Górny kwartyl
286 280 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tarnów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarnów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 383 699 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112723-9 (Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Grupa EPX Paweł Matera (Pustków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.