Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Creativi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością· Jastrzębie -Zdrójmikrofirma

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Firma Handlowo-Usługowa Ostrzołek Henryk

Wartość umowy
357 778 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 357 778 zł – 580 578 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancj40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej, o wymiarach 26,0 x 16,0 m zlokalizowanego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Pszowskiej 92

Zamawiający Zespół Szkół Technicznych (Wodzisław Śląski, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej, o wymiarach 26,0 x 16,0 m…”, wybierając ofertę wykonawcy Creativi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 357 778 zł. Złożono 9 ofert.

Wartość umowy
357 778 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Creativi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Jastrzębie -Zdrój), wspólnie z: Firma Handlowo-Usługowa Ostrzołek Henryk.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 357 777,91 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 357 777,91 zł do 580 578,45 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkół Technicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 271504963

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pszowska 92

1.5.2.)Miejscowość

Wodzisław Śląski

1.5.3.)Kod pocztowy

44-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

tel. 32 4562720

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zst@zstwodzislaw.net

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.zstwodzislaw.net/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-55259bf3-21b7-4a3d-81d2-ca326768d036

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej, o wymiarach 26,0 x 16,0 m zlokalizowanego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Pszowskiej 92

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-55259bf3-21b7-4a3d-81d2-ca326768d036

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415490

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00039124/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 „Budowa boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej, o wymiarach 26,0 x 16,0 m zlokalizowanego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Pszowskiej 92”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00271751

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZST.26.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej, wykonanie robót budowlanych pn

„Budowa boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej, o wymiarach 26,0 x 16,0 m zlokalizowanego w Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Pszowskiej 92” w formule zaprojektuj i wybuduj na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego wykonanego przez Pracownia Projektowa ACAS Andrzej Skrobisz ul. Żółkiewskiego 18/4, 41-800 Zabrze – zadanie finansowane ze środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej pozyskanych jako laureat konkursu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie Edycja 2025” a także ze środków własnych będących w dyspozycji zamawiającego. 2. Zakres zamówienia obejmuje: 1) opracowania dokumentacji projektowej zgodnie z szczegółowymi wymaganiami określonymi w Programie Funkcjonalno-Użytkowym wraz z przygotowaniem kompletnych materiałów do złożenia przez wykonawcę wniosku o pozwolenie na budowę oraz uzyskania ostatecznej decyzji lub zgłoszenia budowy i uzyskania zaświadczenia o braku sprzeciwu. 2) wykonania robót budowlanych wraz z wyposażeniem na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez Wykonawcę i odpowiednich przepisów prawa, oraz uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie lub zaświadczenia właściwego organu nadzoru budowlanego o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wobec zawiadomienia o zakończeniu budowy – w razie potrzeby. 3. Elementy dokumentacji projektowej: 1) Projekt Zagospodarowania Terenu; 2) Projekt Architektoniczno-Budowlany; 3) Załączniki do projektu budowlanego; 4) Projekty Techniczne; 5) Mapa do celów projektowych (w razie konieczności); 6) Informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ); 7) Wszelkie wymagane uzgodnienia branżowe. 4. Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.: 1) Roboty rozbiórkowe: − usunięcie istniejącej warstwy z piasku wraz z jej utylizacją, − przeniesienie nieczynnego przyłącza wodociągowego Wod - jeśli zajdzie taka konieczność. 2) Roboty ziemne i fundamentowe: − korytowanie boiska, − usunięcie i wywóz urobku z korytowania, − zagęszczenie podłoża gruntowego, − ułożenie i podłączenie drenażu boiska, − ułożenie podbudowy boiska, − przebudowa przyłącza wodociągowego wID63 jeśli zajdzie taka konieczność. 3) Roboty montażowe: − ułożenie nowej nawierzchni z poliuretanu z liniami boiska do piłki siatkowej i koszykówki, − montaż stojaków do koszykówki wraz z akcesoriami, − montaż słupków do siatkówki wraz z akcesoriami, − montaż piłkochwytów wraz z osprzętem. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy, a także projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiące załączniki do Opisu przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45236110-4 - Wyrównywanie nawierzchni boisk sportowych

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

357777,91 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

580578,45 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

357777,91 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Creativi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Firma Handlowo-Usługowa Ostrzołek Henryk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 541125501

7.3.4)Miejscowość

Jastrzębie -Zdrój

7.3.5)Kod pocztowy

44-330

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Forysiuk Arkadiusz Biuro Projektowo Budowlano Inwestycyjne - opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie funkcji Głównego Projektanta i Kierownika budowy podczas realizacji zamówienia

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

357777,91 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Dotyczy sekcji VIII - 8.3)

1) Termin realizacji całego przedmiotu umowy: do 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 2) Termin wykonania dokumentacji projektowej: do 2 miesięcy od dnia zawarcia umowy. 2. Zadanie jest finansowane ze środków Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej pozyskanych jako laureat konkursu „Sportowo Kulturalnie Lokalnie Edycja 2025”, a także ze środków własnych będących w dyspozycji zamawiającego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkół Technicznych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wodzisław Śląski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 357 778 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Creativi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Jastrzębie -Zdrój). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.