Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym, opublikowanym na stronie internetowej prowadzonego postępowania oraz w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2026/BZP 00393972 z dnia 17.08.2026 r., w wyznaczonym terminie tj. do dnia 28.08.2026 r. złożono 2 oferty. Wszystkie oferty, które zostały złożone przekraczają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację niniejszego zadania. Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, cyt.: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą c

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup wraz z dostawą, przyłączeniem agregatów prądotwórczych oraz wykonaniem zasilania awaryjnego w budynkach OSP na terenie gminy Krościenko nad Dunajcem

Zamawiający Gmina Krościenko nad Dunajcem (Krościenko Nad Dunajcem, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Zakup wraz z dostawą, przyłączeniem agregatów prądotwórczych oraz wykonaniem zasilania…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Krościenko nad DunajcemKrościenko Nad Dunajcem, Małopolskieopublikowano 1 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 285 864 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym, opublikowanym na stronie internetowej prowadzonego postępowania oraz w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2026/BZP 00393972 z dnia 17.08.2026 r., w wyznaczonym terminie tj. do dnia 28.08.2026 r. złożono 2… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892328

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 35

1.5.2.)Miejscowość

Krościenko nad Dunajcem

1.5.3.)Kod pocztowy

34-450

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.7.)Numer telefonu

182623077

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@kroscienko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kroscienko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/kroscienko/proceedings?tab=active

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup wraz z dostawą, przyłączeniem agregatów prądotwórczych oraz wykonaniem zasilania awaryjnego w budynkach OSP na terenie gminy Krościenko nad Dunajcem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cc7b7881-a9d7-4425-b8f4-e27526a63533

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415446

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00050614/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup wraz z dostawą, przyłączeniem agregatów prądotwórczych oraz wykonaniem zasilania awaryjnego w budynkach OSP na terenie gminy Krościenko nad Dunajcem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00393972

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ROA.271.2.17.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i zakup agregatów prądotwórczych wraz z wykonaniem okablowania, montażem (wykonanie kompletnego zasilania awaryjnego) oraz wykonaniem formalności związanych ze zgłoszeniem do OSD oraz wykonaniem dokumentacji powykonawczej oraz pomiarami w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

31120000-3 - Generatory

51111200-5 - Usługi instalowania generatorów

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym, opublikowanym na stronie internetowej prowadzonego postępowania oraz w Biuletynie Zamówień Publicznych pod nr 2026/BZP 00393972 z dnia 17.08.2026 r., w wyznaczonym terminie tj. do dnia 28.08.2026 r. złożono 2 oferty. Wszystkie oferty, które zostały złożone przekraczają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację niniejszego zadania. Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, cyt.: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (…)”.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

304707,90 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

529000,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 864 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
167 667 zł524 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
356 561 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
167 667 zł
Mediana
285 864 zł
Górny kwartyl
524 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Krościenko nad Dunajcem prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krościenko Nad Dunajcem.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 (Jednostki prądotwórcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.