Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
111 574 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
28 dni
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Naprawa systemu IVIS Lumina LT Series III

Zamawiający Instytut Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk (Poznań, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Naprawa systemu IVIS Lumina LT Series III”, wybierając ofertę wykonawcy Pro-Environment Polska Sp. z o.o. Wartość umowy: 111 574 zł.

Zamawiający: Instytut Genetyki Człowieka Polskiej Akademii NaukPoznań, Wielkopolskieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
111 574 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Pro-Environment Polska Sp. z o.o. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 111 573,79 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 28 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

INSTYTUT GENETYKI CZŁOWIEKA POLSKIEJ AKADEMII NAUK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000326428

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Strzeszyńska 32

1.5.2.)Miejscowość

Poznań

1.5.3.)Kod pocztowy

60-479

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

slawomir.spychala@igcz.poznan.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://igcz.poznan.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-27e84d76-b74d-4d03-ad14-97314d57269e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Naprawa systemu IVIS Lumina LT Series III

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-27e84d76-b74d-4d03-ad14-97314d57269e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415430

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

przyczyny techniczne o obiektywnym charakterze

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WR/55/2026/SS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Naprawa systemu IVIS Lumina LT Series III

4.5.3.)Główny kod CPV

50421000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Pro-Environment Polska Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

521-371-75-98

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

111573,79 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

28 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50421000-2Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
445 900 zł
Próbka: 37 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 327 zł1 196 078 zł
Rozstęp międzykwartylowy
832 751 zł
Źródło próbki
CPV 50421000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 327 zł
Mediana
445 900 zł
Górny kwartyl
1 196 078 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Genetyki Człowieka Polskiej Akademii Nauk prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 111 574 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50421000-2 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Pro-Environment Polska Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.