Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
DROGMAR S.C. M. Godzina, DROGMAR S.C. P.Podeszwa· Ostrowiec Świętokrzyskimała firma

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: DROGMAR S.C. R. Godzina, DROGMAR S.C. M. Podeszwa

Wartość umowy
1 712 160 zł
Umowa zawarta
20 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 17 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 712 160 zł – 2 178 398 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na roboty budowlane, instalacyjne, małą architekturę (G)20%Okres pielęgnacji gwarancyjnej nasadzeń (R)10%Zastosowanie elementów wykonanych z drewna z certyfikatem FSC (D)10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zagospodarowanie terenu na osiedlu Sienkiewiczowskim

Zamawiający Gmina Ostrowiec Świętokrzyski (Ostrowiec Świętokrzyski, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Zagospodarowanie terenu na osiedlu Sienkiewiczowskim”, wybierając ofertę wykonawcy DROGMAR S.C. M. Godzina, DROGMAR S.C. P.Podeszwa. Wartość umowy: 1 712 160 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
1 712 160 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 czerwca 2026

    Termin ofert: 3 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: DROGMAR S.C. M. Godzina, DROGMAR S.C. P.Podeszwa (Ostrowiec Świętokrzyski), wspólnie z: DROGMAR S.C. R. Godzina, DROGMAR S.C. M. Podeszwa.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 712 160,00 zł (umowę zawarto 20 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 712 160,00 zł do 2 178 397,61 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 17 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291009834

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jana Głogowskiego 3/5

1.5.2.)Miejscowość

Ostrowiec Świętokrzyski

1.5.3.)Kod pocztowy

27-400

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.7.)Numer telefonu

412672133

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@um.ostrowiec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.um.ostrowiec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c981893f-76c4-41a6-bb8b-933bca29f477

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zagospodarowanie terenu na osiedlu Sienkiewiczowskim

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c981893f-76c4-41a6-bb8b-933bca29f477

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415425

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00074673/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Nowe zagospodarowanie terenu na osiedlu Sienkiewiczowskim z udziałem zielono- niebieskiej infrastruktury

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt pn. „Rewitalizacja i rozwój terenów zieleni miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim – etap I” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027, Priorytet FEPW.02 Energia i klimat

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00290909

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Or.271.24.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotowa inwestycja zlokalizowana jest na działce o nr ew. 2/11 (obr. 11, ark.5) położonej na osiedlu Sienkiewiczowskim, u zbiegu ul. H. Sienkiewicza oraz ul. L. Waryńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. likwidację nieczynnej fontanny oraz zmianę nieużytkowanego betonowego placu na teren urządzonej zieleni miejskiej z alejkami spacerowymi, licznymi nasadzeniami drzew oraz naturalistycznych rabat z uwzględnieniem rozwiązań z zakresu błękitno-zielonej infrastruktury, zgodnie z opracowanym projektem nowego zagospodarowania terenu.
3. Nowe zagospodarowanie terenu działki o nr ew. 2/11 (obr. 11, ark.5) położonej na osiedlu Sienkiewiczowskim, u zbiegu ul. H. Sienkiewicza oraz ul. L. Waryńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie polegać m.in. na:
‒ wykonaniu niezbędnych zabezpieczeń terenu, rozbiórce istniejących nawierzchni asfaltowych oraz z kostki betonowej, rozbiórce nieczynnej fontanny, usunięciu słupków, koszy na śmieci, ławek i utylizacji gruzu oraz pozostałych materiałów i odpadów porozbiórkowych, oczyszczeniu terenu;
‒ wykonaniu prac ziemnych m.in. usunięcie warstwy ziemi urodzajnej, wykonaniu wykopów pod elementy konstrukcyjne, wykonaniu wykopów pod nawierzchnie, wykonaniu podkładów
i ich zagęszczenie, zasypaniu wykopów, wywozie nadmiaru ziemi i jej utylizacji;
‒ wykonaniu nowych nawierzchni z kostki betonowej, z płyt ażurowych, nawierzchni mineralno- stabilizowanej, ułożeniu obrzeży i krawężników;
‒ zabezpieczeniu istniejącej roślinności nie przewidzianej do usunięcia, przygotowanie terenu pod nowe nasadzenia oraz przygotowanie terenu pod nowe nasadzenia;
‒ wykonaniu rowów infiltracyjnych i ogrodów deszczowych;
‒ założeniu nowych rabat w tym min. ułożeniu obrzeży rabatowych, zakup
i zasadzenie drzew, krzewów, bylin, traw, pnączy oraz roślin cebulowych;
‒ założeniu nowych trawników i łąk kwietnych;
‒ dostawie i montażu elementów małej architektury (pergola, ławki, kosze na śmieci, krzesła, tablice edukacyjne i informacyjne), elementów infrastruktury dla zwierząt (hotele dla owadów, skrzynki lęgowe, karmniki dla ptaków, poidełka dla ptaków), systemu oświetlenia wewnętrznego terenu i systemu monitoringu wizyjnego i nawadniania terenu.
Dalej zgodnie z SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45212100-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów wypoczynkowych

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45211360-0 - Roboty budowlane w zakresie rozwoju miast

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1712160 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2178397,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1712160 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
DROGMAR S.C. M. Godzina, DROGMAR S.C. P.Podeszwa

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: DROGMAR S.C. R. Godzina, DROGMAR S.C. M. Podeszwa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 260355776, REGON 260356534

7.3.4)Miejscowość

Ostrowiec Świętokrzyski

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1712160 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-17

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrowiec Świętokrzyski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 712 160 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DROGMAR S.C. M. Godzina, DROGMAR S.C. P.Podeszwa (Ostrowiec Świętokrzyski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.