Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Termomodernizacja budynku OSP w Hadrze – 2 postępowanie

Zamawiający Gmina Herby (Herby, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Termomodernizacja budynku OSP w Hadrze – 2 postępowanie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina HerbyHerby, Śląskieopublikowano 1 września 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 640 430 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA HERBY

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398439

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Lubliniecka 33

1.4.2.)Miejscowość

Herby

1.4.3.)Kod pocztowy

42-284

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@herby.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.herby.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d7b05495-5844-4ca9-b439-c6eb0a636802

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415313

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-09-01

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00412856

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Termomodernizacja budynku OSP w Hadrze – 2 postępowanie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest wykonanie prac związanych z realizacją inwestycji pn.: Termomodernizacja budynku OSP w Hadrze – 2 postępowanie, w miejscowości Hadra róg ul. Piaskowej i Koszęcińskiej działka nr 652, gmina Herby, powiat lubliniecki, województwo śląskie.
Roboty branży budowlanej:
Zakres prac obejmuje termomodernizację budynku i roboty budowlane niezbędne do zwiększenia efektywności energetycznej obiektu:
- Docieplenia dodatkowe ścian zewnętrznych powyżej gruntu i w gruncie
- Docieplenie dodatkowe stropów pod nieużytkowym poddaszem
- Docieplenie podłogi na gruncie w dużej sali
- Wymiana kotła węglowego na kocioł na biomasę – pellet
- Wymiana zaworów termostatycznych
- Wymiana instalacji odgromowej
- Wymiana parapetów zewnętrznych
- Wymiana rynien i rur spustowych
- Uzupełnienie podbitki
- Remont kotłowni
- Wykonanie opaski z kostki betonowej wokół budynku
- Uzupełnienie izolacji przeciwwilgociowej pionowej i poziomej – iniekcja - ścian fundamentowych
- Roboty odtworzeniowe i wykończeniowe
Dodatkowo wykonane zostaną prace polegające na wymianie drzwi do części biurowej, wykonanie wentylacji pomieszczenia biurowego systemowym wywietrzakiem dachowym oraz uporządkowanie istniejących przewodów instalacji elektrycznej na poddaszu nieużytkowym i otynkowanie kominów ponad dachem. Wymienić należy drzwi do kotłowni i garaży na drzwi EI30.

3.9.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-10-30

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2026-07-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zakład Ogólnobudowlany "RELMAL" Głąb Mirosław

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5751865335

4.3.3.)Ulica

Leśna 10 A

4.3.4.)Miejscowość

Boronów

4.3.5.)Kod pocztowy

42-283

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

564052,58 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00506468/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wykonanie robót dodatkowych zgodnie z protokołami konieczności wykonania robót dodatkowych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Dodatkowo wykonano następujące roboty:
1. wzmocnienie fundamentu kotłowni
2. dodatkowa hydroizolacja pomieszczenia kotłowni
3. wyburzenie ściany działowej w kotłowni
4. wzmocnienie konstrukcji stropu sali głównej
5. wymiana instalacji elektrycznej
6. wykonanie psów z papy termozgrzewalnej po demontażu starej instalacji odgromowej

5.4.6.)Wartość zmiany

91927,00

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wykonania robót dodatkowych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana terminu wykonania umowy

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

655979,58 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
298 306 zł2 830 980 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 532 674 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
298 306 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 830 980 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.