Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
845 360 zł
Umowa zawarta
1 września 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 25 czerwca 2027
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży szkolnej uczęszczającej do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sośnie w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gmina Sośnie (Sośnie, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży szkolnej uczęszczającej do przedszkoli i szkół…”, wybierając ofertę wykonawcy ROLKOM Sp. z o.o. Wartość umowy: 845 360 zł.

Zamawiający: Gmina SośnieSośnie, Wielkopolskieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
845 360 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    14 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ROLKOM Sp. z o.o. (Sośnie), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 845 360,00 zł (umowę zawarto 1 września 2026 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sośnie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250855038

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wielkopolska 47

1.5.2.)Miejscowość

Sośnie

1.5.3.)Kod pocztowy

63-435

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sosnie@sosnie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

sosnie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2876432d-8b24-4c8c-933a-8181dc15830e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży szkolnej uczęszczającej do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sośnie w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2876432d-8b24-4c8c-933a-8181dc15830e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415308

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00025312/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży szkolnej uczęszczającej do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sośnie w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00393144

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamówienie udzielane jest na podstawie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający udziela zamówienia spółce komunalnej, której jest jedynym właścicielem i która nie posiada kapitału prywatnego oraz której zasadnicza działalność (w ponad 90%) dotyczy zadań powierzonych jej do wykonywania przez Zamawiającego. Powierzenie przez Gminę zadań własnych utworzonej przez nią spółce prawa handlowego nie stanowi zamówienia publicznego.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dowóz i odwóz dzieci i młodzieży szkolnej uczęszczającej do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Sośnie oraz do Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim w roku szkolnym 2026/2027, w tym dowóz i odwóz:
- do/z Przedszkola w Chojniku, Chojnik 55, 63-435 Sośnie
- do/z przedszkola i szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Cieszynie, Cieszyn, ul. Kościelna 34F, 63-435 Sośnie
- do/z Szkoły Podstawowej w Pawłowie, Pawłów 3, 63-435 Sośnie
- do/z przedszkola i szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Sośniach, Sośnie, ul. Wielkopolska 43, 63-435 Sośnie
- do/z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Gen. Tadeusza Kościuszki 5, 63-400 Ostrów Wielkopolski

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ROLKOM Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6222239035

7.3.3)Ulica

Wielkopolska 47

7.3.4)Miejscowość

Sośnie

7.3.5)Kod pocztowy

63-435

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

845360,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sośnie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sośnie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 845 360 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ROLKOM Sp. z o.o. (Sośnie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.