Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 522 326 zł
Umowa zawarta
31 sierpnia 2026
Okres realizacji
150 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 1 522 326 zł – 1 643 007 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej - budynek Centrum Usług Społecznych w Kołobrzegu

Zamawiający Gmina Miasto Kołobrzeg (Kołobrzeg, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej - budynek Centrum Usług Społecznych w…”, wybierając ofertę wykonawcy KPBUD Sp. z o. o. Wartość umowy: 1 522 326 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
1 522 326 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 lipca 2026

    Termin ofert: 18 sierpnia 2026 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KPBUD Sp. z o. o. (Kołobrzeg), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 522 326,41 zł (umowę zawarto 31 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 1 522 326,41 zł do 1 643 006,66 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 150 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Kołobrzeg

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920736

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ratuszowa 13

1.5.2.)Miejscowość

Kołobrzeg

1.5.3.)Kod pocztowy

78-100

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@um.kolobrzeg.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://i-kolobrzeg.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1349345

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej - budynek Centrum Usług Społecznych w Kołobrzegu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8d56ffba-597d-4eb6-8504-676b3796931a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415269

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00594451/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.18 Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej - budynek Centrum Usług Społecznych - roboty budowlane

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00362107

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZ.271.36.2026.K

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót obejmuje między innymi:
a) docieplenie stropodachu,
b) malowanie ścian zewnętrznych,
c) wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
d) inne roboty ogólnobudowlane związane z przebudową obiektu wskazane w dokumentacji i SWZ,
e) wymianę oświetlenia wewnętrznego na LED,
f) instalację fotowoltaiczną,
g) tablicę pamiątkową.

4.5.3.)Główny kod CPV

45262700-8 - Przebudowa budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45321000-3 - Izolacja cieplna

09332000-5 - Instalacje słoneczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1522326,41 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1643006,66 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1522326,41 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KPBUD Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6711843782

7.3.3)Ulica

Ul. Artyleryjska 21B/6

7.3.4)Miejscowość

Kołobrzeg

7.3.5)Kod pocztowy

78-100

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Część zamówienia, którą wykonywać będzie podwykonawca:
- roboty budowlane;
- roboty elektryczne;
Nazwa podwykonawcy/ ów – zostaną wybrani podczas realizacji

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1522326,41 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Dofinasowanie - Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Program Klimatyczne Uzdrowiska

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45262700-8Przebudowa budynków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
512 602 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
241 000 zł2 017 520 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 776 520 zł
Źródło próbki
CPV 45262· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
241 000 zł
Mediana
512 602 zł
Górny kwartyl
2 017 520 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Kołobrzeg prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kołobrzeg.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 522 326 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45262700-8 (Przebudowa budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KPBUD Sp. z o. o. (Kołobrzeg). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.