„Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Kobylin i jej jednostek organizacyjnych na okres od 01.08.2024 r. do 31.07.2026 r.”
Zamawiający Gmina_Kobylin (Kobylin, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Kobylin i jej jednostek organizacyjnych na okres…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 665 299 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=731, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
28 marca 2024
Termin ofert: 9 kwietnia 2024 11:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
24 kwietnia 2024
9 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
01 września 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina_Kobylin |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 411050540 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rynek Marszałka Józefa Piłsudskiego 1 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Kobylin |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 63-740 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL416 - Kaliski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@kobylin.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.kobylin.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-3ffa47e5-ec11-11ee-9c02-ce2b643d361d |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00415263 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-09-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00263238 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Dostawa energii elektrycznej dla Gminy Kobylin i jej jednostek organizacyjnych na okres od 01.08.2024 r. do 31.07.2026 r.” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa (sprzedaż) energii elektrycznej dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.08.2024 r. do 31.07.2026 r. wynosi: 1 104 668 kWh (zamówienie podstawowe). |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa 09310000-5 - Elektryczność |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-04-23 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2024-08-01 do 2026-07-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | RENPRO Spółka z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8542166221 |
| 4.3.3.) | Ulica | Małopolska 43 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Szczecin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 70-515 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 785807,72 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00298688/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-07-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 9 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Usuniecie punktu poboru energii elektrycznej |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Z umowy wykreślono 1 punkt - Zmiana Załącznika nr 1 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Dodanie punktu poboru energii elektrycznej |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Do umowy dodano 1 punkt - Zmiana załącznika nr 1 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Dodanie punktu poboru energii elektrycznej |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Do umowy dodano 1 punkt - Zmiana załącznika nr 1 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | usuniecie punktu poboru energii elektrycznej |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Z umowy wykreślono 1 punkt - Zmiana Załącznika nr 1 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 5 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | usuniecie punktu poboru energii elektrycznej |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Z umowy wykreślono 1 punkt - Zmiana Załącznika nr 1 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 6 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Dodanie punktu poboru energii elektrycznej |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Do umowy dodano 1 punkt - Zmiana załącznika nr 1 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 7 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | usuniecie punktu poboru energii elektrycznej |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Z umowy wykreślono 1 punkt - Zmiana Załącznika nr 1 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 8 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Dodanie punktu poboru energii elektrycznej |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Do umowy dodano 1 punkt - Zmiana załącznika nr 1 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 9 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Dodanie punktu poboru energii elektrycznej |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Do umowy dodano 1 punkt - Zmiana załącznika nr 1 |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 655283,02 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.