Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 091 830 zł
Umowa zawarta
10 sierpnia 2026
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
16 ofertceny: 1 091 830 zł – 1 980 299 złodrzucone: 11wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wzdłuż drogi gminnej Wiśniowa – Pańskie w miejscowości Wiśniowa.

Zamawiający Gmina Wiśniowa (Wiśniowa, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wzdłuż drogi gminnej Wiśniowa –…”, wybierając ofertę wykonawcy HYDROTECH-PLUS Karol Urbaniak, Pisarzowa 605, 34-654 Męcina. Wartość umowy: 1 091 830 zł. Złożono 16 ofert.

Zamawiający: Gmina WiśniowaWiśniowa, Małopolskie (powiat Myślenicki →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Wartość umowy
1 091 830 zł
Liczba ofert
16 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 czerwca 2026

    Termin ofert: 15 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    16 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy HYDROTECH-PLUS Karol Urbaniak, Pisarzowa 605, 34-654 Męcina (Pisarzowa 605), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 091 830,41 zł (umowę zawarto 10 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 16 ofert; ceny wahały się od 1 091 830,41 zł do 1 980 299,11 zł. Odrzucono 11 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wiśniowa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351556286

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wiśniowa

1.5.2.)Miejscowość

Wiśniowa

1.5.3.)Kod pocztowy

32-412

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@wisniowa.malopolska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.wisniowa.malopolska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wisniowa-malopolska.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wzdłuż drogi gminnej Wiśniowa – Pańskie w miejscowości Wiśniowa.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cd0eb788-4cc1-43f8-ae9d-738554889152

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414833

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00019090/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa nowego odcinka gminnej sieci wodociągowej wzdłuż drogi gminnej "Wiśniowa - Pańskie" 540 432 K, działki nr 732/1, 732/2, 732/3, w miejscowości Wiśniowa, Gmina Wiśniowa

1.1.8 Budowa nowego odcinka gminnej sieci kanalizacjnej wzdłuż drogi gminnej "Wiśniowa - Pańskie" 540 432 K, działki nr 732/1, 732/2, 732/3, w miejscowości Wiśniowa, Gmina Wiśniowa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00312869

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IDZ.271.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2159312,50 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Przedmiotem niniejszego postępowania jest zamówienie pn

Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wzdłuż drogi gminnej Wiśniowa – Pańskie w miejscowości Wiśniowa. Przedmiotowe zamówienie zostało podzielone przez Zamawiającego na dwa etapy: Etap 1 Budowa nowego odcinka gminnej sieci wodociągowej wzdłuż drogi gminnej ”Wiśniowa – Pańskie” 540 432 K, działki nr 732/1, 732/2, 732/3, w miejscowości Wiśniowa, Gmina Wiśniowa. Zakres prac obejmował będzie między innymi wykonanie poniższych robót: 1. Przygotowanie terenu pod budowę. 2. Roboty ziemne. 3. Roboty montażowe. 4. Odbudowa nawierzchni dróg i terenu. 5. Inwentaryzacja powykonawcza. Etap 2 Budowa nowego odcinka gminnej sieci kanalizacyjnej wzdłuż drogi gminnej ”Wiśniowa – Pańskie” 540 432 K, działki nr 732/1, 732/2, 732/3, w miejscowości Wiśniowa, Gmina Wiśniowa. Zakres prac obejmował będzie między innymi wykonanie poniższych robót: 1. Przygotowanie terenu pod budowę. 2. Roboty ziemne. 3. Roboty montażowe. 4. Odbudowa nawierzchni dróg i terenu. 5. Inwentaryzacja powykonawcza. 3) Szczegółowy zakres przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje załącznik nr 6 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – (skład: Dokumentacja Techniczna etap 1, Dokumentacja Techniczna etap 2, Przedmiar robót – etap 1, Przedmiar robót – etap 2 , STWIORB – etap 1, STWIORB – etap 2, wraz z uwzględnieniem dokonanych aktualizacji tych dokumentów).

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

16

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

16

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

11

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

15

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1091830,41 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1980299,11 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1091830,41 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

HYDROTECH-PLUS Karol Urbaniak, Pisarzowa 605, 34-654 Męcina

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7371923553

7.3.4)Miejscowość

Pisarzowa 605

7.3.5)Kod pocztowy

34-654

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1091830,41 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 048 042 zł
Próbka: 77 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 623 zł3 185 111 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 828 488 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 623 zł
Mediana
1 048 042 zł
Górny kwartyl
3 185 111 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wiśniowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wiśniowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 091 830 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: HYDROTECH-PLUS Karol Urbaniak, Pisarzowa 605, 34-654 Męcina (Pisarzowa 605). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 16 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.