Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Budowa Przedszkola w Starzynie wraz z budową kanalizacji deszczowej.

Zamawiający Gmina Puck (Puck, Pomorskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Budowa Przedszkola w Starzynie wraz z budową kanalizacji deszczowej”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PuckPuck, Pomorskie (powiat Pucki →)opublikowano 31 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA PUCK

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 191675468

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

10 Lutego 29

1.4.2.)Miejscowość

Puck

1.4.3.)Kod pocztowy

84-100

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL634 - Gdański

1.4.7.)Numer telefonu

58 673-56-20

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@gmina.puck.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.gmina.puck.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-151a8474-960b-4f77-b64a-dc8b03718ecb

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414667

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00418622

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa Przedszkola w Starzynie wraz z budową kanalizacji deszczowej.

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa przedszkola w Starzynie wraz z budową kanalizacji deszczowej”.
2. Zadanie dofinansowane jest w ramach pożyczki z Pomorskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.
3. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, posiadał ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody osobowe i rzeczowe wyrządzone osobom trzecim w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę nie mniejszą niż 5.000.000,00 złotych (słownie: pięć milionów).
4. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku nr 6 do SWZ „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia” (SOPZ).

3.8.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45232460-4 - Roboty sanitarne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego

45314310-7 - Układanie kabli

45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych

45314100-2 - Instalowanie central telefonicznych

45314120-8 - Instalowanie abonenckich central telefonicznych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-10-20

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2026-08-14

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

ANDREM AB sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9581663504

4.3.3.)Ulica

Gołębia 11

4.3.4.)Miejscowość

Gdynia

4.3.5.)Kod pocztowy

81-185

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

4753283,34 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00501039/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-07-31

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wykonanie robót opisanych w protokole konieczności nr 3 z dnia 15.06.2026 r.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

§ 2 ust.1. Zamawiający wymaga, aby przedmiot umowy został zrealizowany i przekazany Zamawiającemu w terminie do dnia 20.10. 2026 r., w tym:
a) wykonanie robót budowlanych w terminie do dnia 30.09. 2026 r., po którym dokonany zostanie odbiór częściowy,
b) uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w terminie do dnia 20.10.2026 r.
§ 7 ust. 1. Całkowite wynagrodzenie ryczałtowe Wykonawcy za prawidłowe, zgodne z umową wykonanie w całości przedmiotu umowy, określone w złożonej ofercie, wynosi: netto 4.721.485,95 zł. plus należny podatek od towarów i usług (VAT)1.085.941,77 zł., łącznie brutto: 5.807.427,72 zł, w tym wartość robót dodatkowych brutto: 609.134,47 zł.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

609134,47

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

c.d. Sekcja V 5.4.)
§ 8 ust.2. Wypłata wynagrodzenia Wykonawcy następować będzie w następujących transzach:
a) pierwsza – do 15.12.2025 r. po wykonaniu wydzielonego etapu prac, zgodnie z przedłożonym harmonogramem rzeczowo-finansowym,
b) druga – do 31.03.2026 r. po zakończeniu kolejnego wydzielonego etapu prac wynikającego z harmonogramu rzeczowo-finansowego;
c) kolejne transze – wypłacane nie częściej niż dwa razy w miesiącu kalendarzowym, do łącznej kwoty nie większej niż 5,15 mln zł. Podstawą do wypłaty każdej kolejnej faktury jest zakończenie wydzielonego etapu prac, potwierdzone podpisanym bez zastrzeżeń przez Strony protokołem zaawansowania robót. Protokół ten musi obejmować zakres rzeczywiście wykonanych i wbudowanych w danym okresie rozliczeniowym, sporządzony w oparciu o aktualny harmonogram rzeczowo-finansowy;
d) ostatnia transza- po zakończeniu realizacji inwestycji, jej odbiorze końcowym i wydanej przez PINB decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, w wysokości pozostałej do zapłaty kwoty wynikającej z Umowy i Aneksu nr 2.

II. Zakres objęty Aneksem nr 3 do Umowy
a) Płatność na podstawie jednej faktury- podstawą do wypłaty faktury jest zakończenie wszystkich prac określonych Aneksem nr 3 do Umowy, potwierdzone podpisanym bez zastrzeżeń przez Strony protokołem odbioru częściowego robót.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Puck prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Puck.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.