Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Zamawiający Gmina Bystrzyca Kłodzka (Bystrzyca Kłodzka, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 195 122 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bystrzyca Kłodzka

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890717958

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Plac Wolności 1

1.4.2.)Miejscowość

Bystrzyca Kłodzka

1.4.3.)Kod pocztowy

57-500

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.4.7.)Numer telefonu

748117605

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

umig@bystrzycaklodzka.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bystrzycaklodzka.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6fe1213a-913f-4dda-ae05-2dffa7f44d2b

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414635

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00326768

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej w zakresie jej termomodernizacji, w tym:
- wykonanie robót budowlanych objętych pozwoleniem na budowę – decyzja nr 27/XII/B/2024 z dnia 27.03.2024 r. polegających na wykonaniu ocieplenia ścian, wymianie stolarki zewnętrznej, wymianie źródła ciepła na potrzeby c.o. i c.w.u., wykonaniu drenażu zewnętrznego, korekty funkcjonalnego budynku, wymiany instalacji wewnętrznych.
- wykonania robót budowlanych objętych pozwoleniem na budowę – decyzja nr 49/XII/B/2024 z dnia 17.06.2024 r. polegających na wykonaniu dalszej termomodernizacji w zakresie modernizacji instalacji grzewczej, oświetlenia budynku oraz wykonania robót budowalnych w zakresie dostosowania obiektu do korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami oraz do obowiązujących przepisów p.poż. w ramach jego przebudowy i rozbudowy.
- wykonania instalacji okablowania strukturalnego LAN wraz z urządzeniami aktywnymi oraz usytuowaniem punktów dostępowych do sieci internetowej WiFi dla całego obiektu.

3.9.)Główny kod CPV

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45262520-2 - Roboty murowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-08-22

4.2.)Okres realizacji zamówienia

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Firma Remontowo Budowlana Piotr Kołt, Firma Elektryczno Budowlana, Paweł Słowik, Firma Handlowo Usługowa Radosław Byra

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8810002667

4.3.3.)Ulica

Sienkiewicza 10 C

4.3.4.)Miejscowość

Bystrzyca Kłodzka

4.3.5.)Kod pocztowy

57-500

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

10775645,23 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00387613/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-27

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wykonania robót zamiennych i dodatkowych nie ujętych w dokumentacji projektowej, zgodnie z protokołem konieczności. Wykonanie tych robót było niezbędne z uwagi na prawidłowe funkcjonowanie i eksploatację szkoły.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Opis wykonanych robót dodatkowych:
- powiększono otwory drzwiowe pod montaż stolarki drzwiowej aluminiowej,
- skuto obramowania okienne,
- rozebrano ścianki działowe w łazienkach i wykonano je w nowej lokalizacji,
- wymieniono stare kratki wentylacyjne w budynku na nowe,
- wzmocniono powierzchnię tynków siatką na zaprawie,
- wykonano dodatkowe kominy wentylacyjne trzy kanałowe,
- rozebrano i wykonano ponownie schody zewnętrzne przy wejściu bocznym do budynku szkoły,
- wymieniono na nową okładzinę schodów przy wejściu głównym do budynku szkoły,
- wykonano ogrodzenie jednostek zewnętrznych pomp ciepła,
- wykonano okablowanie strukturalne pod montaż kamer monitoringu na głównych ciągach komunikacyjnych.

5.4.6.)Wartość zmiany

254954,42

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

11030599,65 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45421000-4Roboty w zakresie stolarki budowlan…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
195 122 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
168 727 zł372 267 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 539 zł
Źródło próbki
CPV 45421· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
168 727 zł
Mediana
195 122 zł
Górny kwartyl
372 267 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bystrzyca Kłodzka prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bystrzyca Kłodzka.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45421000-4 (Roboty w zakresie stolarki budowlanej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.