Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zam. poł. na obszarze m. Lublin–VII cz.: cz.1–sek. I, cz.2–sek.II,cz.3–sek.III, cz.4sek.IV, cz.5–sek.V, cz.6–sek.VI, cz.7–sek.–VII.

Zamawiający Gmina Lublin (Lublin, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zam. poł. na obszarze…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina LublinLublin, Lubelskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 670 565 zł
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wykonanie umowyBieżące

    31 sierpnia 2026

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lublin

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019514

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Pl. Króla Władysława Łokietka 1

1.4.2.)Miejscowość

Lublin

1.4.3.)Kod pocztowy

20-109

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@lublin.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://lublin.eu

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5163ac3c-6c67-11eb-86b1-a64936a8669f

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414402

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/S 058-146845

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zam. poł. na obszarze m. Lublin–VII cz.: cz.1–sek. I, cz.2–sek.II,cz.3–sek.III, cz.4sek.IV, cz.5–sek.V, cz.6–sek.VI, cz.7–sek.–VII.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.9.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

3.10.)Dodatkowy kod CPV

90513000-6 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2021-08-02

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2021-08-02 do 2024-06-30

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

KOM-EKO S.A.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 242625617

4.3.3.)Ulica

ul. Metalurgiczna 9B

4.3.4.)Miejscowość

Lublin

4.3.5.)Kod pocztowy

20-234

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

25076109,60 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2021/S 242-638665

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-06-30

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

6

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Doprecyzowanie umowy, uszczegółowienie wymagań co do wprowadzenia systemu RFID, bez skutków finansowych dla Zamawiającego

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Bez zmian

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wskutek zmiany stanu faktycznego, aktualizacja zamówieniowego wykazu pojazdów, bez skutków finansowych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Bez zmian

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Rozszerzenie listy instalacji uprawnionych do zagospodarowania odpadów metali i tworzyw sztucznych oraz papieru i tektury, na prośbę wykonawcy, bez skutków finansowych

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Bez zmian

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

z powodu inflacji i prośby wykonawcy, waloryzacja wynagrodzenia oraz rozszerzenie listy instalacji uprawnionych do zagospodarowania bioodpadów stanowiących części roślin

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Bez zmian

5.4.6.)Wartość zmiany

1642529,87

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

5

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Rozszerzenie listy instalacji uprawnionych do zagospodarowania bioodpadów stanowiących części roślin, bez skutków finansowych, na prośbę wykonawcy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Bez zmian

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

6

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Rozszerzenie listy instalacji uprawnionych do zagospodarowania bioodpadów stanowiących części roślin, bez skutków finansowych, na prośbę wykonawcy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Bez zmian

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

23078391,81 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

W zakresie zmiany 1 podstawa prawna zmiany: art. 454 - nieistotna zmiana umowy;
W zakresie zmiany 2 podstawa prawna zmiany: art. 454 - nieistotna zmiana umowy;
W zakresie zmiany 3 podstawa prawna zmiany: art. 454 - nieistotna zmiana umowy;
W zakresie zmiany 5 podstawa prawna zmiany: art. 454 - nieistotna zmiana umowy;
W zakresie zmiany 6 podstawa prawna zmiany: art. 454 - nieistotna zmiana umowy;

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 155 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
497 500 zł4 606 799 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 109 299 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
497 500 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 606 799 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lublin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lublin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.