AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dostawa ręcznego skanera rentgenowskiego wraz z niezbędnym wyposażeniem, montażem i uruchomieniem urządzenia

Zamawiający Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) prowadzi postępowanie „Dostawa ręcznego skanera rentgenowskiego wraz z niezbędnym wyposażeniem, montażem i…”. Termin składania ofert upływa 9 września 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Izba Administracji Skarbowej w GdańskuGdańsk, Pomorskieopublikowano 31 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
9 września 2026, 10:00
5d 4h
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Okres gwarancji20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    31 sierpnia 2026

    Termin ofert: 9 września 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa ręcznego skanera rentgenowskiego wraz z niezbędnym wyposażeniem, montażem i uruchomieniem urządzenia.

  • 2

    ZakresZamówienie nie jest podzielone na części i obejmuje fabrycznie nowy sprzęt wyprodukowany w 2026 r., a dostawa z montażem ma być wykonana w dni robocze w godzinach 8:00-15:00.

  • 3

    ZakresWykonawca musi posiadać zezwolenie na uruchamianie urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące, a zezwolenie ma dotyczyć oferowanego urządzenia.

  • 4

    WarunkiZamawiający nie wymaga wadium ani zabezpieczenia należytego wykonania umowy, a ryzyko zniszczenia lub utraty przedmiotu zamówienia przechodzi na zamawiającego z dniem podpisania protokołu przekazania bez zastrzeżeń.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001021197

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Długa 75/76

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-831

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi.ias.gdansk@mf.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pomorskie.kas.gov.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Sprawy gospodarcze i finansowe

1.11.)Dane podmiotu, któremu zamawiający powierzył przeprowadzenie postępowania
1.11.1.)Nazwa podmiotu prowadzącego postępowanie

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

1.11.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

583 12 37 173

1.11.3.)Ulica

Długa 75/76

1.11.4.)Miejscowość

Gdańsk

1.11.5.)Kod pocztowy

80-831

1.11.6.)Województwo

pomorskie

1.11.7.)Kraj

Polska

1.11.8.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.11.11.)Adres poczty elektronicznej

ias.gdansk@mf.gov.pl

1.11.12.)Adres strony internetowej

https://www.gov.pl/web/ias-gdansk

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa ręcznego skanera rentgenowskiego wraz z niezbędnym wyposażeniem, montażem i uruchomieniem urządzenia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f9f03e57-699d-4a09-a815-2bc5de22b4ca

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414385

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f9f03e57-699d-4a09-a815-2bc5de22b4ca

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu
środków komunikacji elektronicznej. Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem:
https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako
załączniki do jednego formularza).
Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje
dotyczące specyfikacji połączenia określa regulamin Platformy e-Zamówienia dostępny na stronie internetowej:
https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Rozdział I SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Rozdział I SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

2201-ILZ.260.18.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ręcznego skanera rentgenowskiego wraz z niezbędnym wyposażeniem, montażem i uruchomieniem urządzenia. Przenośne urządzenie promieni X wykorzystujących promieniowanie odbite (tzw. technika „Backscatter”) bez konieczności umieszczania odbiorników promieniowania (detektorów) po drugiej stronie kontrolowanego obiektu i służące do prześwietlania między innymi elementów konstrukcyjnych budynków (ścianek działowych i sufitów wykonanych z drewna, tworzyw sztucznych, płyt kartonowo gipsowych, laminatów, zabudowanych przestrzeni pomiędzy wykończonymi ścianami, mebli tapicerowanych, itp.), części pojazdów (zderzaków, opon, przestrzeni występujących pomiędzy tapicerką a karoserią, pokryw silników oraz bagażników). Urządzenie ukierunkowane na szybką identyfikację wnętrza bagażu oraz łatwą identyfikację takich grup towarowych jak np.: wyroby akcyzowe (alkohol, papierosy), narkotyki i ich pochodne, w tym leki, obiekty niebezpieczne (broń, materiały wybuchowe), wyroby objęte konwencją CITES (konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem), środki płatnicze, dobra kultury itp. Zamawiający nie podzielił zamówienia na części:
2. Zamówienie należy zrealizować zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz warunkami zawartymi we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.
3. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był fabrycznie nowy, nieużywany, wyprodukowany w 2026 r., kompletny, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, oraz musi posiadać trwale naniesione oznaczenie nazwy, modelu, producenta i roku produkcji.
4. Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć przedmiot zamówienia we własnym zakresie i na swój koszt.
5. Wykonawca zobowiązuje się do właściwego opakowania, załadowania i dostarczenia przedmiotu zamówienia oraz zabezpieczenia przedmiotu zamówienia na czas przewozu.
6. Dostawa wraz z montażem będzie realizowana w dni robocze, w godzinach pracy Zamawiającego, tj. od godz. 8:00-15:00. Przez dni robocze należy rozumieć dni od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
7. Ryzyko zniszczenia lub utraty przedmiotu zamówienia przechodzi na Zamawiającego z dniem podpisania protokołu przekazania bez zastrzeżeń.

4.2.6.)Główny kod CPV

38582000-8 - Rentgenowskie urządzenia przeglądowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-27

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 8

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu określone w art. 112 ustawy pzp

1.1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie precyzuje w powyższym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 1.2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, tj. posiadają uprawnienia do uruchamiania urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące, zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt. 10 ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. ustawa Prawo atomowe (t. j. Dz. U. z 2026 r. poz. 1). Zezwolenie musi dotyczyć oferowanego urządzenia. 1.3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający nie precyzuje w powyższym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 1.4. Zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający nie precyzuje w powyższym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 2. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne przeprowadzona będzie w oparciu o złożone przez wykonawców oświadczenia i dokumenty. 3. Wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca składa: 3.1 oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ; 3.2 zezwolenie wydane na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 10 Prawa atomowego zgodnie z warunkiem wyrażonym w pkt. 1 ppkt. 1.2.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

- Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

- Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu i braku podstaw do wykluczenia – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ;
- Zezwolenie wydane na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 10 Prawa atomowego zgodnie z warunkiem wyrażonym w pkt. 1 ppkt. 1.2.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający nie precyzuje w powyższym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny - przy dostawie należy spełnić warunki określone w opisie przedmiotu zamówienia oraz wzorze umowy.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. W takim przypadku wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania nazw podwykonawców o ile są znani. Żaden podwykonawca nie może podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz 109 ust.1 pkt 4, 5, 8 pzp. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu zamieszcza informację o podwykonawcach w oświadczeniu Wykonawcy dotyczącym przesłanek wykluczenia z postępowania. Zamawiający wymaga, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia Wykonawca, o ile są już znane, podał nazwy albo imiona i nazwiska oraz dane kontaktowe podwykonawców i osób do kontaktu z nimi, zaangażowanych w takie usługi. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego o wszelkich zmianach danych, o których mowa w zdaniu pierwszym, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację usług. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za terminowe dokonanie rozliczeń finansowych z podwykonawcami. Pozostałe wymagania dotyczące podwykonawstwa zawarte są w Załączniku nr 5 tj. Wzorze umowy

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Według Załącznika nr 5 - wzoru umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-09 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

platforma e-zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-09 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-10-08

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Zamawiającym jest Skarb Państwa - Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku (80-810), NIP 5831066122 w imieniu i na rzecz którego działa Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku, z siedzibą przy ul. Długiej 75/76, Gdańsk (80-831) NIP: 583 12 37 173; REGON: 001021197

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

38582000-8Rentgenowskie urządzenia przeglądow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 09.09.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 38582000-8 (Rentgenowskie urządzenia przeglądowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.