Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Handlowo „EKOINSTAL” Michał Głazek

Wartość umowy
268 213 zł
Umowa zawarta
17 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 268 213 zł – 466 854 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużony okres udzielonej rękojmi i gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego Gminy Bodzechów w miejscowościach Nowa Dębowa Wola, Stara Dębowa Wola, Sarnówek Duży, Mychów Kolonia, Sudół, Podszkodzie”

Zamawiający Gmina Bodzechów (Ostrowiec Świętokrzyski, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego Gminy Bodzechów w…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Handlowo „EKOINSTAL” Czesław Głazek. Wartość umowy: 268 213 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
268 213 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Handlowo „EKOINSTAL” Czesław Głazek (Kunów), wspólnie z: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Handlowo „EKOINSTAL” Michał Głazek.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 268 212,50 zł (umowę zawarto 17 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 268 212,50 zł do 466 854,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bodzechów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291009998

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mikołaja Reja 10

1.5.2.)Miejscowość

Ostrowiec Świętokrzyski

1.5.3.)Kod pocztowy

27-400

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@ugb.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://samorzad.gov.pl/gmina-bodzechow

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-406dca45-96fc-4d77-a02e-792439f7fbe1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego Gminy Bodzechów w miejscowościach Nowa Dębowa Wola, Stara Dębowa Wola, Sarnówek Duży, Mychów Kolonia, Sudół, Podszkodzie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-406dca45-96fc-4d77-a02e-792439f7fbe1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414238

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00084106/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.11 „Budowa podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego Gminy Bodzechów w miejscowościach Nowa Dębowa Wola, Stara Dębowa Wola, Sarnówek Duży, Mychów Kolonia, Sudół, Podszkodzie”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298333

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego Gminy Bodzechów w miejscowościach Nowa Dębowa Wola, Stara Dębowa Wola, Sarnówek Duży, Mychów Kolonia, Sudół, Podszkodzie” (zadanie realizowane w ramach Gminnego Programu dofinansowania budowy podłączeń kanalizacyjnych na podstawie przyjętego Regulaminu przyznawania dotacji osobom fizycznym na realizację prac związanych z budową podłączeń do sieci kanalizacji sanitarnej na obszarze Gminy Bodzechów).
Zamówienie obejmuje roboty realizowane w formule, w której Zamawiający dokonuje wyboru Wykonawcy, natomiast poszczególne przyłącza wykonywane są na rzecz Beneficjentów uczestniczących w programie dotacyjnym, tj. osób fizycznych posiadających tytuł prawny do nieruchomości objętych zakresem zamówienia.
Podstawę realizacji programu stanowi uchwała nr XLIV/74/2017 Rady Gminy Bodzechów z dnia 28 sierpnia 2017 r. wraz z Regulaminem przyznawania dotacji osobom fizycznym na realizację prac związanych z budową podłączeń do sieci kanalizacji sanitarnej na obszarze Gminy Bodzechów, z uwzględnieniem późniejszych zmian Regulaminu dotyczących miejscowości objętych programem.
Koszty wykonania poszczególnych przyłączy finansowane będą częściowo ze środków budżetu Gminy Bodzechów w formie dotacji celowej udzielanej Beneficjentom, a częściowo ze środków własnych Beneficjentów, zgodnie z umowami zawieranymi pomiędzy Gminą a Beneficjentami oraz umowami zawieranymi pomiędzy Wykonawcą a Beneficjentami.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45221250-9 - Roboty podziemne inne niż dotyczące tuneli, szybów i kolei podziemnej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

268212,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

466854,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

268212,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Handlowo „EKOINSTAL” Czesław Głazek

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Handlowo „EKOINSTAL” Michał Głazek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6610001030

7.3.4)Miejscowość

Kunów

7.3.5)Kod pocztowy

27-415

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

268212,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bodzechów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrowiec Świętokrzyski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 268 213 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Handlowo „EKOINSTAL” Czesław Głazek (Kunów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.