Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
2 155 883 zł
Oferty w postępowaniu
17 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Stworzenie we wybranych miejscach gminy rozwiązań technicznych związanych z retencjonowaniem wody – Projekt budowa zbiorników retencyjnych z zagospodarowaniem wód opadowych

Zamawiający Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie (Mosina, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Stworzenie we wybranych miejscach gminy rozwiązań technicznych związanych z…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlano Transportowe "ANDER87" Grzegorz Janaszak. Łączna wartość umów: 2 155 883 zł. Złożono 17 ofert.

Łączna wartość umów
2 155 883 zł
Liczba ofert
17 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 czerwca 2026

    Termin ofert: 6 lipca 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 sierpnia 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlano Transportowe "ANDER87" Grzegorz Janaszak (części 1, 2); Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlano Transportowe "ANDER87" Grzegorz Janaszak ul. Poznańska 21 (część 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 2 155 882,50 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 17 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258626

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. 20 Października 1

1.5.2.)Miejscowość

Mosina

1.5.3.)Kod pocztowy

62-050

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@mosina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.mosina.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/mosina/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Stworzenie we wybranych miejscach gminy rozwiązań technicznych związanych z retencjonowaniem wody – Projekt budowa zbiorników retencyjnych z zagospodarowaniem wód opadowych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a19f964d-e48e-429d-8298-2e02276ceded

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00414086

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00081804/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Budowa zbiorników retencyjnych z zagospodarowaniem wód opadowych wraz z ogrodami deszczowymi (ZIT)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt: „Wsparcie małej retencji wodnej i rozwój zielono - niebieskiej infrastruktury na obszarze Metropolii Poznań – Etap II” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 Priorytet FEWP.02 Fundusze europejskie dla Zielonej Wielkopolski, Działanie FEWP.02.06 Zwiększanie odporności na zmiany klimatu i klęski żywiołowe w ramach ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne).

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00297538

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.10.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie systemów retencji wód opadowych oraz budowa ogrodów deszczowych i systemu nawadniania terenów zielonych w wybranych lokalizacjach na terenie Gminy Mosina zgodnie z dokumentacją techniczną odpowiednio do części zamówienia.
Zakres zamówienia obejmuje:
1. uzyskanie prawem wymaganych uzgodnień i pozwoleń;
2. wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacja techniczną oraz z zachowaniem zasad BHP oraz prowadzenie prac pod nadzorem geotechnicznym.
W przypadku prowadzenia prac w ciągach komunikacyjnych konieczne opracowanie programu organizacji ruchu i uzyskanie zgody na czasowe zajecie pasa drogowego;
3. w obrębie terenów zielonych z istniejącymi zbiorowiskami roślinnymi – drzewostanem, krzewami w celu skutecznej ochrony zieleni należy prowadzić prace ziemne z zachowaniem zasad ochrony przyrody, w tym w szczególności ochrony systemu korzeniowego i bioróżnorodności lokalnych ekosystemów roślinnych. W miejscach istniejących drzewostanów Wykonawca zobowiązany jest prowadzić inwestycję zgodnie z obowiązującymi „Standardami ochrony drzew i innych form zieleni w procesie inwestycyjnym” dostępnym na stronie www.fundusze.wielkopolskie.pl lub www.drzewa.org.pl/standardy/ Standard ma zastosowanie na obszarze inwestycji oraz w zasięgu jej oddziaływania;
4. dostawę i montaż urządzeń retencyjnych;
5. wykonanie infrastruktury towarzyszącej;
6. wykonanie ogrodów deszczowych w wybranych lokalizacjach wraz z nasadzeniami;
7. wykonanie odtworzenia zniszczonej zieleni;
8. przeprowadzenie testów i odbiorów technicznych (prób szczelności, ciśnieniowych);
9. sporządzenie dokumentacji powykonawczej zgodnie z art. 3 pkt. 14 i 14b ustawy Prawo Budowlane w ilości 2 egz.;
10. dokonanie niezbędnych poprawek w terminie ustalonym z Zamawiającym;
11. protokolarne przekazanie terenu Zamawiającemu po zakończeniu robót;
12. w okresie obowiązywania gwarancji Wykonawca jest zobowiązany do przeglądów gwarancyjnych zgodnie z zapisami umowy w obecności Inwestora (protokół ewentualnych usterek) oraz do prowadzenia wszelkich prac związanych z bieżącym utrzymaniem urządzeń w celu ich prawidłowego funkcjonowania (konserwacja/czyszczenie urządzeń) oraz uzupełnienia/odtworzenia ubytków w roślinności/nasadzeniach, które się nie przyjęła w ogrodach deszczowych w okresie gwarancji.

Część nr 1: RETENCJA MOSINA
1. ZADANIE nr 2 Urząd Miejski, Plac 20 Października 1, Mosina - budowa dwóch zbiorników retencyjnych o pojemności 10 m3 na wody opadowe wraz z instalacją zagospodarowania wód deszczowych (wykonanie podejścia do poboru wody ze zbiornika).
2. ZADANIE nr 3 Urząd Miejski i budynek Mosińskiego Ośrodka Kultury (dalej: budynek MOK) ul. Dworcowa 3, Mosina - budowa trzech zbiorników retencyjnych na wody opadowe o pojemności 10 m3, kanału rurowego retencyjnego o średnicy Dn800 oraz zbiornika na układ pompowy o średnicy Dn 2000 wraz z montażem układu nawadniania ze skrzynkami zaworowymi.
3. ZADANIE nr 4 Szkoła Podstawowa nr 2 w Mosinie ul. Sowiniecka 75 - budowa trzech zbiorników retencyjnych o pojemności 10 m3 oraz zbiornika na układ pompowy o średnicy Dn2000 wraz z montażem układów nawadniania ze skrzynkami zaworowymi.
4. ZADANIE nr 6 Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie ul. Szkolna 1 - budowa czterech zbiorników retencyjnych na wody opadowe o pojemności 10 m3 wraz z instalacją zagospodarowania wód deszczowych (instalacja nawadniania terenów zielonych) oraz wykonaniem ogrodu deszczowego o powierzchni ok. 60 m2.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki:
- opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 11 do SWZ
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 5 do SWZ
- dokumentacja techniczna – załącznik nr 6
Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot umowy gwarancji jakości na okres minimum 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót. Wymagany okres rękojmi za wady na wykonany przedmiot umowy wynosi 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.5.)Wartość części

1515895,47 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie systemów retencji wód opadowych oraz budowa ogrodów deszczowych i systemu nawadniania terenów zielonych w wybranych lokalizacjach na terenie Gminy Mosina zgodnie z dokumentacją techniczną odpowiednio do części zamówienia.
Zakres zamówienia obejmuje:
1. uzyskanie prawem wymaganych uzgodnień i pozwoleń;
2. wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacja techniczną oraz z zachowaniem zasad BHP oraz prowadzenie prac pod nadzorem geotechnicznym.
W przypadku prowadzenia prac w ciągach komunikacyjnych konieczne opracowanie programu organizacji ruchu i uzyskanie zgody na czasowe zajecie pasa drogowego;
3. w obrębie terenów zielonych z istniejącymi zbiorowiskami roślinnymi – drzewostanem, krzewami w celu skutecznej ochrony zieleni należy prowadzić prace ziemne z zachowaniem zasad ochrony przyrody, w tym w szczególności ochrony systemu korzeniowego i bioróżnorodności lokalnych ekosystemów roślinnych. W miejscach istniejących drzewostanów Wykonawca zobowiązany jest prowadzić inwestycję zgodnie z obowiązującymi „Standardami ochrony drzew i innych form zieleni w procesie inwestycyjnym” dostępnym na stronie www.fundusze.wielkopolskie.pl lub www.drzewa.org.pl/standardy/ Standard ma zastosowanie na obszarze inwestycji oraz w zasięgu jej oddziaływania;
4. dostawę i montaż urządzeń retencyjnych;
5. wykonanie infrastruktury towarzyszącej;
6. wykonanie ogrodów deszczowych w wybranych lokalizacjach wraz z nasadzeniami;
7. wykonanie odtworzenia zniszczonej zieleni;
8. przeprowadzenie testów i odbiorów technicznych (prób szczelności, ciśnieniowych);
9. sporządzenie dokumentacji powykonawczej zgodnie z art. 3 pkt. 14 i 14b ustawy Prawo Budowlane w ilości 2 egz.;
10. dokonanie niezbędnych poprawek w terminie ustalonym z Zamawiającym;
11. protokolarne przekazanie terenu Zamawiającemu po zakończeniu robót;
12. w okresie obowiązywania gwarancji Wykonawca jest zobowiązany do przeglądów gwarancyjnych zgodnie z zapisami umowy w obecności Inwestora (protokół ewentualnych usterek) oraz do prowadzenia wszelkich prac związanych z bieżącym utrzymaniem urządzeń w celu ich prawidłowego funkcjonowania (konserwacja/czyszczenie urządzeń) oraz uzupełnienia/odtworzenia ubytków w roślinności/nasadzeniach, które się nie przyjęła w ogrodach deszczowych w okresie gwarancji.

Część nr 2: RETENCJA KROSINKO, PECNA
1. ZADANIE nr 7 Szkoła Podstawowa w Krosinku ul. Wiejska 43 - budowa sześciu zbiorników retencyjnych na wody opadowe o pojemności 10 m3 wraz z instalacją zagospodarowania wód deszczowych (instalacja nawadniania terenów zielonych).
2. ZADANIE nr 8 Szkoła Podstawowa w Pecnej ul. Szkolna 19 - budowa trzech zbiorników retencyjnych na wody opadowe o pojemności 10 m3 oraz studni na układ pompowy o średnicy Dn2000 wraz z montażem układów nawadniania ze skrzynkami zaworowymi.
3. ZADANIE nr 10 Szkoła Podstawowa w Pecnej ul. Główna 20 – budowa ogrodu deszczowego o powierzchni ok. 61m2 dla zagospodarowania wód deszczowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki:
- opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 11A do SWZ,
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 5A do SWZ.
- dokumentacja techniczna – załącznik nr 6A
Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot umowy gwarancji jakości na okres minimum 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót. Wymagany okres rękojmi za wady na wykonany przedmiot umowy wynosi 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.5.)Wartość części

763303,48 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie systemów retencji wód opadowych oraz budowa ogrodów deszczowych i systemu nawadniania terenów zielonych w wybranych lokalizacjach na terenie Gminy Mosina zgodnie z dokumentacją techniczną odpowiednio do części zamówienia.
Zakres zamówienia obejmuje:
1. uzyskanie prawem wymaganych uzgodnień i pozwoleń;
2. wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacja techniczną oraz z zachowaniem zasad BHP oraz prowadzenie prac pod nadzorem geotechnicznym.
W przypadku prowadzenia prac w ciągach komunikacyjnych konieczne opracowanie programu organizacji ruchu i uzyskanie zgody na czasowe zajecie pasa drogowego;
3. w obrębie terenów zielonych z istniejącymi zbiorowiskami roślinnymi – drzewostanem, krzewami w celu skutecznej ochrony zieleni należy prowadzić prace ziemne z zachowaniem zasad ochrony przyrody, w tym w szczególności ochrony systemu korzeniowego i bioróżnorodności lokalnych ekosystemów roślinnych. W miejscach istniejących drzewostanów Wykonawca zobowiązany jest prowadzić inwestycję zgodnie z obowiązującymi „Standardami ochrony drzew i innych form zieleni w procesie inwestycyjnym” dostępnym na stronie www.fundusze.wielkopolskie.pl lub www.drzewa.org.pl/standardy/ Standard ma zastosowanie na obszarze inwestycji oraz w zasięgu jej oddziaływania;
4. dostawę i montaż urządzeń retencyjnych;
5. wykonanie infrastruktury towarzyszącej;
6. wykonanie ogrodów deszczowych w wybranych lokalizacjach wraz z nasadzeniami;
7. wykonanie odtworzenia zniszczonej zieleni;
8. przeprowadzenie testów i odbiorów technicznych (prób szczelności, ciśnieniowych);
9. sporządzenie dokumentacji powykonawczej zgodnie z art. 3 pkt. 14 i 14b ustawy Prawo Budowlane w ilości 2 egz.;
10. dokonanie niezbędnych poprawek w terminie ustalonym z Zamawiającym;
11. protokolarne przekazanie terenu Zamawiającemu po zakończeniu robót;
12. w okresie obowiązywania gwarancji Wykonawca jest zobowiązany do przeglądów gwarancyjnych zgodnie z zapisami umowy w obecności Inwestora (protokół ewentualnych usterek) oraz do prowadzenia wszelkich prac związanych z bieżącym utrzymaniem urządzeń w celu ich prawidłowego funkcjonowania (konserwacja/czyszczenie urządzeń) oraz uzupełnienia/odtworzenia ubytków w roślinności/nasadzeniach, które się nie przyjęła w ogrodach deszczowych w okresie gwarancji.

Część nr 3: RETENCJA ROGALIN, CZAPURY
1. ZADANIE nr 9 Szkoła Podstawowa w Rogalinie ul. Poznańska 8 – budowa instalacji nawadniającej od istniejących zbiorników do punktów poboru wód deszczowych (montaż układów nawadniania ze skrzynkami zaworowymi).
2. ZADANIE nr 1 Szkoła Podstawowa w Czapurach ul. Poznańska 2 - budowa dwóch zbiorników retencyjnych na wody opadowe o pojemności 10 m3 oraz studni na układ pompowy o średnicy Dn 2000 wraz z montażem układów nawadniania ze skrzynkami zaworowymi. Wykonanie dwóch ogrodów deszczowych o powierzchni ok. 164 m2.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki:
- opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 11B do SWZ,
- projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 5B do SWZ.
- dokumentacja techniczna – załącznik nr 6B
Zamawiający wymaga udzielenia na wykonany przedmiot umowy gwarancji jakości na okres minimum 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót. Wymagany okres rękojmi za wady na wykonany przedmiot umowy wynosi 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.5.)Wartość części

524687,48 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1082400,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1456466,79 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1137750,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlano Transportowe "ANDER87" Grzegorz Janaszak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 7771647424

7.3.3)Ulica

Poznańska 21

7.3.4)Miejscowość

Puszczykowo

7.3.5)Kod pocztowy

62-040

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca powierzy Podwykonawcom wykonanie następującej części zamówienia: zakładanie ogrodu deszczowego, prace elektryczne, prace drogowe.

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1137750,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

565800,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4458779,46 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

624532,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlano Transportowe "ANDER87" Grzegorz Janaszak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 7771647424

7.3.3)Ulica

Poznańska 21

7.3.4)Miejscowość

Puszczykowo

7.3.5)Kod pocztowy

62-040

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca powierzy Podwykonawcom wykonanie następującej części zamówienia: zakładanie ogrodu deszczowego, prace elektryczne, prace drogowe.

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

624532,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

362850,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

761390,84 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

393600,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlano Transportowe "ANDER87" Grzegorz Janaszak ul. Poznańska 21

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 7771647424

7.3.3)Ulica

Poznańska 21

7.3.4)Miejscowość

Puszczykowo

7.3.5)Kod pocztowy

62-040

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca powierzy Podwykonawcom wykonanie następującej części zamówienia: zakładanie ogrodu deszczowego, prace elektryczne, roboty drogowe.

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

393600,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 818 393 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 585 199 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 818 393 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mosina - Urząd Miejski w Mosinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mosina.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 155 883 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlano Transportowe "ANDER87" Grzegorz Janaszak (Puszczykowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.