Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Remont sal obsługi „A” i „B” w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Pl. Wolności 17

Zamawiający Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont sal obsługi „A” i „B” w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w PoznaniuPoznań, Wielkopolskieopublikowano 31 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 317 938 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000514331

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

al. Niepodległości 16/18

1.4.2.)Miejscowość

Poznań

1.4.3.)Kod pocztowy

61-713

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL415 - Miasto Poznań

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

skop@poznan.uw.gov.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.poznan.uw.gov.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4475116e-b8a8-4aa2-9175-1fc5ef55857a

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00413727

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-08-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2026/BZP 00229070

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Projekt FAMI.02.01-IZ.00-0009/24 pt. Kierunek Wielkopolska: migranci w centrum uwagi, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Fundusz Azylu, Migracji i Integracji.

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Remont sal obsługi „A” i „B” w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Pl. Wolności 17

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont sal obsługi „A” i „B” w budynku Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy Pl. Wolności 17.
2. Szczegółowy zakres robót budowlanych i sposób ich realizacji został określony: w opisie przedmiotu zamówienia, przedmiarze, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, które stanowią załącznik nr 4 do SWZ.
3. Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach projektu FAMI.02.01-IZ.00-0009/24 pt. Kierunek Wielkopolska: migranci w centrum uwagi, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Fundusz Azylu, Migracji i Integracji.
4. Prace nie ujęte w przedmiarze, ale konieczne do realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w zaoferowanej cenie zamówienia.
5. Wszystkie użyte do realizacji zamówienia materiały muszą być pełnowartościowe oraz posiadać wymagane stosownymi przepisami aktualne świadectwa jakości, świadectwa dopuszczenia, certyfikaty na znak bezpieczeństwa, deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności z Polską Normą.
6. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W przypadku, gdy w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 4 do SWZ) podano nazwy materiałów, produktów lub urządzeń konkretnych producentów, należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty lub urządzenia o co najmniej takich samych parametrach. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów są co najmniej takie same jak produktów opisanych w SWZ. W przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego, Wykonawca zobowiązany jest wykazać równoważność zastosowanych rozwiązań.
7. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne zobowiązany jest udowodnić/wykazać w ofercie, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca na etapie realizacji prac zastosuje materiały wskazane w ofercie, przygotowanej na podstawie dokumentów wymienionych w ust. 2.
8. Wykonawca przed przystąpieniem do robót przedstawi Zamawiającemu do akceptacji wzory materiałów wykorzystanych do realizacji zamówienia, zgodnie z zapisami §6 ust. 6 załącznika nr 3 do SWZ – wzoru umowy.
9. Zamawiający wymaga odbycia wizji lokalnej miejsca realizacji przedmiotu zamówienia:
1) wizja lokalna jest wymagana z uwagi na specyfikę prac i właściwą ich wycenę;
2) wizja lokalna odbędzie się w terminie jednego dnia roboczego licząc od dnia zgłoszenia wniosku przez Wykonawcę. Na wniosek Wykonawcy wizja lokalna może odbyć się w terminie późniejszym;
3) za dzień przyjęcia zgłoszenia wniosku Zamawiający przyjmuje zgłoszenie dokonane do godziny 15.30 na adres e-mail: oi@poznan.uw.gov.pl. Zgłoszenie przysłane po tej godzinie Zamawiający traktuje jak zgłoszenie dokonane w następnym dniu roboczym;
4) wizja lokalna zostanie udokumentowana stosownym protokołem podpisanym przez przedstawicieli Zamawiającego oraz upoważnionych do tej czynności przedstawicieli Wykonawcy (pisemne upoważnienie), protokół zostanie spisany w 2 egzemplarzach, jednym dla Zamawiającego i jednym dla Wykonawcy;
5) oferta Wykonawcy, który nie odbędzie wizji lokalnej zostanie odrzucona, zgodnie z art. 226 ust.1 pkt 18 ustawy.
10. Zamawiający informuje, że w pomieszczeniach znajdują się w szczególności instalacje: centralnego ogrzewania, wentylacji/klimatyzacji, elektryczne, teletechniczne, informatyczne, wewnętrznej sieci LAN. Wszystkie prace remontowe Wykonawca musi wykonywać w sposób bezkolizyjny, tzn. bez uszkodzenia istniejących instalacji i zapewniający ciągłość pracy Urzędu.
11. Wymagany zakres robót Wykonawca winien zrealizować z należytą starannością, zgodnie z wymaganiami Polskich Norm, przepisami Prawa budowlanego, bhp, ppoż. oraz zasadami sztuki budowlanej.
12. Zamawiający umożliwi Wykonawcy realizację prac do godziny 21.00 w dni robocze oraz soboty i niedziele. Jednocześnie Zamawiający wymaga, aby prace uciążliwe i zakłócające pracę urzędu wykonywane były po godzinach pracy urzędu, tj. w poniedziałki po godz. 18.00, we wtorki i czwartki po godzinie 17.15, w środy i piątki po godzinie 15.15. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania codziennej czystości i porządku po zakończeniu prac
13. Ewentualne czasowe wyłączenie zasilania nastąpi po każdorazowym ustaleniu terminu z Zamawiającym. Zamawiający wymaga aby wyłączenia zasilania w budynku odbywały się w dni robocze po godzinach pracy urzędu tj. w poniedziałki po godz. 18.00, we wtorki i czwartki po godzinie 17.15, w środy i piątki po godzinie 15.15 oraz soboty i niedziele.
14. Na bieżąco, w trakcie realizacji robót, Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt wywieźć i zutylizować odpady budowlane, materiały z demontażu, śmieci i inne materiały pozostałe po przeprowadzonych robotach. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania codziennej czystości i porządku po zakończeniu prac.
15. Po zakończeniu czynności związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia Wykonawca uporządkuje teren, na którym były wykonywane prace.
16. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił min. 36 miesięcznej gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia, licząc od dnia podpisania (bez uwag) końcowego protokołu odbioru robót.
17. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody powstałe na terenie wykonywanych prac i/lub w związku z tymi pracami w tym m. in. uszkodzenia/zniszczenia ścian, instalacji wewnętrznych i zewnętrznych. W przypadku powstania jakichkolwiek uszkodzeń z winy Wykonawcy, podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy, Wykonawca jest zobowiązany do poinformowania Zamawiającego, spisania protokołu i naprawienia szkody na własny koszt i na własną odpowiedzialność.
18. Osoby wskazane w umowie do kontaktu ze strony Wykonawcy oraz kierownik robót zobowiązani są do uczestnictwa, na wezwanie Zamawiającego, w spotkaniach roboczych organizowanych w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności w celu omówienia postępu prac oraz rozwiązywania bieżących problemów.
19. Przed rozpoczęciem prac Wykonawca przekaże Zamawiającemu listę pracowników wykonujących przedmiot zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest aktualizować listę pracowników na bieżąco, w przypadku jakichkolwiek zmian w zatrudnieniu i przedkładać ją Zamawiającemu najpóźniej w dniu aktualizacji.
20. Najpóźniej na 7 dni roboczych liczonych od dnia następnego po dniu zawarcia umowy, Wykonawca przekaże Zamawiającemu szczegółowy harmonogram realizacji robót, uwzględniający etapowanie prac z podziałem na sale. Zamawiający zaakceptuje harmonogram w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego przekazania albo przekaże Wykonawcy pisemnie informację o konieczności jego zmiany. Prace budowlane wykonywane będą zgodnie z harmonogramem. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian w harmonogramie po przedstawieniu Zamawiającemu przez Wykonawcę w formie pisemnej udokumentowanych okoliczności mających wpływ na realizację harmonogramu.
21. Prace będą wykonywane w obiekcie czynnym, w związku z powyższym Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć teren robót w taki sposób, aby nie stanowił on zagrożenia dla pracowników i klientów urzędu, zapewnić bezpieczne dojścia do pomieszczeń dla pracowników i klientów urzędu oraz prowadzić roboty z jak najmniejszą uciążliwością w funkcjonowaniu urzędu i pracy urzędników, zgodnie z art. 6 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
22. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia prac z uwzględnieniem minimalnych wymagań określonych w art. 6 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Przedmiot zamówienia będzie wykonany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
23. Zamawiający przewiduje wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy, tj. Zamawiający wymaga, aby wszystkie osoby wykonujące roboty budowlane były zatrudnione na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę.

3.9.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-23

4.2.)Okres realizacji zamówienia

60 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

KOH sp. z o. o.

4.3.1.1.)Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Nekkel Krzysztof Klimkowski

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

543332144

4.3.3.)Ulica

Os. Jagiellońskie 81/5

4.3.4.)Miejscowość

Poznań

4.3.5.)Kod pocztowy

61-218

4.3.6.)Województwo

wielkopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

100783,37 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2026/BZP 00315928/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-08-11

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

100783,37 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
317 938 zł
Próbka: 146 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 964 zł635 324 zł
Rozstęp międzykwartylowy
439 360 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 964 zł
Mediana
317 938 zł
Górny kwartyl
635 324 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poznań.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.